Vojvođanska liga – jug: Gradski derbi Salajčanima

27.04.2018. 10:54 10:57

​​​​​​​Slavija – Indeks 3:1 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100. Sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Terzić u 22. 70 (iz penala) i 88. za Slaviju, a Varga u 13. minutu  za Indeks. Žuti kartoni: Ris, Radovanović (Slavija), Božić, Stanković (Indeks).

SLAVIJA: Mandić 7, Stojanović 7 Ris 7( Asani), Čičić 7 (Ušćumlić 8), Marković 8, Stojčić 7, Sekulić 7, Bubnjević 8, Plavšić 8, Radovanović 7, Terzić 9.

INDEKS: Oparnica 6, Kovačević 6 (Urošević -), Mrđenović 7, Apić 6, Senderak 6, Đekić 6, Kisić 7 (Stanković -), Zlatković 8, Varga 7, Zirić 6 (Prentović 6),Božić 7.

Mlada ekipa Indeksa pod vođstvom novog trenera Stojana Ilića pružila je u prvom poluvremenu žestok otpor Slaviji. Iznenadili su „studenti“ otvorenom i napadačkom igrom i poveli golom Varge. Tek nakon primljenog gola trgla se ekipa trenera Novakovića i do poluvremena je golom Terzića uspela da izjednači.

U nastavku je u kaznenom prostoru Đekić oborio Stojčića, a siguran sa bele tačke bio je Terzić za potpuni preokret. U finišu utakmice je najbolji akter Slobodan Terzić trećim golom zapečatio sudbinu komšija.

M. Po.

Hajduk (B) - Borac (NS) 2:0 (1:0)

STARI BANOVCI: Stadion Dunava, gledalaca 150, sudija Đumić (Bačka Topola). Strelci: M. Mitrović u 43. i Mutić u 76. minutu.

HAJDUK: Šovljanski 7, Subotin 7, S. Gavrilović 7, Ž. Mitrović 7, Nikolić 7, M. Mitrović 7, Šaponja 7 (Zvekan), Živanović 7, Mačak 7, Curaković 7, M. Gavrilović 8 (Orošić).

BORAC:  Ralić 7, Rastović 7 (Knežević), Okiljević 7, Samardžija 7, Tomić 7 (Stojanović), Paprić 6, Đukanović 6, Bogavac 7, Vujović 7, Krajinović 6 (Blažić), Salić 7, Subašić 7.

Mogla je pobeda, Beščana, biti još ubedljivija.Osim dva postignuta gola, imali su domaćini još  nekoliko izuzetnih prilika. A, Mutić i Ž. Mitrović su bili nosioci igre domaćina. Igrali su odlični i u odbrani i u napadu.

M. Batalo

Kupinovo - Sloga (T) 2:1 (2:0)

KUPINOVO: Stadion Kupinova, gledalaca 150, sudija Dimitrijević (Novi Sad).Strelci: Jeremić u 12.i Jerković u 43. za Kupinovo, Rosić u 89. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Nedeljković (Kupinovo), Lovrić (Sloga).

KUPINOVO: Sayak 7, Jeremić 7 (Lekićž), Nedeljković 7, Đuričić 7, Najdanović 7, Jerković 8, Jurišić 7, Rašković 7, Drača 7, Vujičić 7, Oljača 7 (Živanovć).

SLOGA: Stanivuk 7, Vukaljević 7, Pastor 7, Nemanja Tomić 7, Bajić 7 (Lovrić), S. Vukaljević 7, Mijailović 7, Nikola Tomić 7 (Panić), Svitić 7, Rosić 7, Pavlović 7 (Radaković 7).

Domaćini su napadali i u prvom  poluvremenu.I pored dva postignuta gola imali su još, nekoliko pravih šansi da ugroze gol gostiju. Ipak, prvi deo završen je sa 2:0, i domaćini su su bili bolji rival.U drugom poluvremenu, domaći su krenuli još agresivnije.Stvorili su još u dve lepe prilike ali gostujuća odbrana je bila na mestu. U samom finišu susreta stvorila se velika gužva pred domaćim golom.Lopta se nekoliko puta odbijala od odbrane domaćih, a onda je na kraju došla do Rosića, koji je samo vratio loptu u mrežu.

N. Radanović

Podunavac - Borac (Š) 2:4 (1:1)

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 200, sudija Radaković (Novi Sad). Strelci: Šolaja u 29. i Mandić u 68. za Podunavac, Božić u 43, Grgić u 56, Popin u 75. i Milovac u 80.za Borac. Žuti karton: Paunović (Podunavac).

PODUNAVAC: Ćirović 6 Šolaja 7, Vasiljević 6, B. Radaković 6, Jakšić 6 (Jeftić 6), Balešević 7 Paunović 6, Popović 6, Neoričić 6, Paklar 6, Mandić 7 (Milanović 6).

BORAC: Subašić 7, D. Zečević 6, Makivić 7, Živanov 7, Skoko 8 (S. Zečević), Jašić 7, Božić 7, Jankov 8 (Grgić 8), Popin 8, Milovac 7.

Igrači, Podunavca, bez dva standardna štopera Punišića i Vujasinovića, nisu mogli da pariraju razigranim gostima iz Šajkaša. Doduše izdržali su do 68. minuta. Posle toga gosti su krenuli agresivnije i plod takve igre su golovi Popina i Milovca.

M. Radaković

Jedinstvo (SP) - Sremac (V) 3:1 (1:1)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstvo, gledalaca 200, sudija Ranković (Jarak). Strelci: Stojanović u 24. i Ivaković u 85. i 90. za Jedinstvo, a Štetić u 6. minutu za Sremac. Žuti kartoni: Vuković, Matović (Jedinstvo), Popović, Matić (Sremac).

JEDINSTVO: Milinković 7, Bugarin 6 (Milenković 7), Rebić 6 (Ivković 7), Bojbaša 7, Matović 7, Đorđević 7, Vuković 7, Begović 7, Stojaković 7, Denić 7, Mrdaković 7 (Stojanović 6).

SREMAC: Starčević 6, Kuburović 6, Belak 6, Vukosavljević 6, Grujin 7, Popović 7, Štetić 7 (Grujić), Babić 6, Matić 7 (Antunović 7), Radivojević 6.

U duelu, najbližih komšija viđen je dinamičan i borben fudbal. I brzo su poveli Vojčani. Štetić je prošao kroz domaće štopere kao vetar, i lako matirao Milinkovića. Potom su domaćini krenuli jak pritisak na gostujuću odbranu. I posle nekoliko promašenih šansi domaćini su poravnali rezultat. Stojanović je bio precizan iz šuta sa oko 20 metara.

U nastavku, domaćini, su pritiskali, goste sa svih strana. Ali, gostujuća odbrana je odolovala sve do ulaska brzonogog Ivkovića. Jednostavno, gosti, ga nisu mogli zadržati. Dva puta je prosto razbio odbranu gostiju, tako, da je i iskusni golman Starčević, bio nemoćan da bilo šta učini.Ivković je prvi gol postigao posle izvanrednog lob udarca, a drugi prosto se ušeto kroz odbranu gostiju.

M. Bzovski

Hajduk (D) - Jugović 2:0 (1:0)

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 150, sudija Maksimović (Inđija). Strelci: Kojić u 29. i Savićević u 83. minutu. Žuti kartoni: Savić, Jeftić, Ristić (Hajduk), Ris, Lalić, Grozdić (Jugović).

HAJDUK: D. Petrović 7, Simić 7 (Sremac 7), Šućak 8, Jeftić 7, M. Petrović 7, Ristić 7, Veteha 7 (Mićunović 7), Savićević 7, Kojić 8 (Novaković 7), Sovilj 7, Savić 7.

JUGOVIĆ: Martinović 7, Makivić 7, Dubroja 7, Grozdić 7 (Đekić), Čičak 7, Ris 7, Veselinović 7 (Đaković 7) Vuletić 7, Srdić 7, Nikolić 8,  Lalić 7 (Šukara 7).

Konačno i Divošani da osete slast pobede.Kojić je matirao Martinovića udarcem glave, a Savićević je samo ispratio akciju i loptu je samo ćušnuo u nezaštićeni deo mreže.

R. Maričić

Hajduk (Č) - LSK 7:2 (5:0)

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca oko 150, sudija: Stojić (Novi Sad), strelci: Kobiljski u 15. i 50. Markov u 32. i 38. Jović u 30. Jovanović u 35.  i Marić u 75. za Hajduk; a Bosančić u 47. i 90. (iz penala) za LSK.

HAJDUK: Šarić -, Papović 7 (Stjepanović -), Srećkov 8, Bubanja 7, Kalajyć 8, Bajat 8, Jović 7 (Marić 7), Simić 8, Jovanović 7 (Dejanović), Kobiljski 8, Markov 8.

LSK: Ovšek 8, Davogić 5 (Žabić -), Bosančić 7, Radulović 5, Trubić 5, Morak 5, Barać 5, Vukotić 5, Oparušić 6, Đilas 5 (Dronić 5), Stojčić 5.

Čuružani su se konačno zaigrali kako znaju. rezultiralo ubedljivom pobedom nad gostima iz Laćarka. Žare Kobiljski otvorio je izuzetno lepim šutem seriju golova.

Prednost je udvostručio Duško Jović, posle najlepše akcije na ovoj utakmici. Zatim sledi simultanka najmlađeg i najboljeg igrača ovog susreta, 17-ogodišnjeg Dragana Markova, koji za osam minuta postigao dva gola.

Drugi deo je protekao u rezultatski izjednačenoj igri, i to najviše zahvaljujući spretnom gostujućem golmanu Ivanu Ovšeku. Čast gostiju, a spasao je kapiten Milovan Bosančić.

P. Bundalo

IVOŠ: Hajduk - Jugović 2:0, ČURUG: Hajduk - LSK 7:2, BELEGIŠ: Podunavac - Borac (Š) 2:4, NOVI SAD: Slavija - Indeks 3:1, Kabel - Sloga (E) 1:1, STARI BANOVCI: Hajduk (B) - Borac (NS) 2:0, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Sremac (V) 3:1, KUPINOVO: Kupinovo - Sloga (T) 2:1.

1. Jedinstvo (SP)        22     14     8      0      48:13        50

2. Sloga (E)                 22     14     6      2      40:11        48

3. Borac (Š)                22     14     6      2      50:27        48

4. Kabel                       22     13     6      3      38:21        45

5. Sloga (T)                 22     11     4      7      29:28        37

6. Hajduk (D)                22     9      5      8      27:26        32

7. Hajduk (Č)                 22     9      4      9      40:31        31

8. Podunavac               22     8      5      9      37:35        29