Vojvođanska liga – Istok: Velikoselci slavili pred 1.000 gledalaca

28.08.2018. 09:37 09:40
Izvor: Detalj s utakmice Kozara - Sloboda, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Kozara - Sloboda 3:2 (1:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca oko 1000, sudija: Radulović (Elemir), strelci: Reljić u 42. Mišić u 90. i Jeličić u 92. za Kozaru, a Gavrilović u 48. i Galić u 71. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: I. Knežević, T. Bjelanović, M. Bunić, D. Knežević, Atlagić, Đaković (Kozara), Cvijanović, Jovandić, Galić, Lolić (Sloboda).

KOZARA: Atlagić 7, I. Knežević 7, D. Knežević 7 (Jeličić 8), T. Bjelanović 7, M. Bunić 7, Reljić 8, B. Bunić 7, Čekić 7 (Zeljković 7), Misić 8, Petrović 7, Đaković 7 (D. Bjelanović).

SLOBODA: Kovač 7, Radivojac 7, O. Ćulibrk 7, Jovandić 7, S. Ćulibrk, Galić 8, Cvijanović 7, Gavrilović 8, Kockar 7 (Lolić), Popov 7, Đ. Popović 7.

Fudbaleri Kozare u samom finišu komšijskog derbija protiv Slobode iz Novih Kozaraca uspeli su poraz da pretvore u pobedu. Derbi je opravdao očekivanja igralo se otvoreno, istina malo oštrije, a oko 1000 navijača aplauzima je nagrađivala poteze svojih ljubimaca. Domaćin je poveo nepuna pre tri minututa pre kraja prvog dela, a strelac je bio Dejan Reljić.

U nastavku gostujući tim je preuzeo terensku inicijativu i nakon tri minuta lepim pogotkom Neđe Gavrilovića uspeo je da izjdnači. Malo kasnije Kozarčani su i poveli. U samom finišu drama. Kozara je za samo dva minuta preokrenula meč. Posle kornera, loptu je golman Kovač kratko odbio, Milan Mišić plasirao u mrežu, a potom u drugom minutu nadoknade rezervista Jeličić postigao je pobedonosni pogodak za Velikoselce.

M. Sekulić

Budućnost - Kikinda 5:2 (4:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca oko 200, sudija: Domazetovski (Pančevo). Strelci: Stojković u 1. Korać u 10. i 65. (iz penala) Laništanin u 30. i 45. za Budućnost, a Spahić u 70. (iz penala) i Krasin u 82. minutu za Kikindu.

BUDUĆNOST: Marić 7, Vasiljević 8, Tošić 8, Stojković 8, Vukoje 7, Vojvodić 7, Jovandić 7, Korać 8, Bogić 8 (Aranitović 8), Stojčić 7 (Prpa 8), Laništanin 8 (Đukić 8).

KIKINDA: M. Vukobrat 6, Zorić 6 (Kukić 6), Spahić 7, Knežević 6, Ilić 7, Utržan 6, Radak 6 (Stanković), Krasin 7, Babić 7, Grujić 6, Kenjalo 7.

Crnjani su pod vođstvom novog trenera Slobodana Živkova zabeležili i drugu uzastopnu pobedu. Samo što je počeo meč Budućnost je povela lepim pogodkom Stojkovića koji je iskoristo nabačenu loptu. Korać je u 10. minutu postigao svoj prvi pogodak. Do kraja prvog dela Crnjani su postigli još tri gola. U 65. minutu Korać je povisio rezultat,a u finišu kada su se domaći opustili Kikinđani su dva puta pogodili mrežu.

M. S.

BegejMladost (O) 0:0

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 230. Sudija: Bibin (Zrenjanin). Žuti kartoni: Nikolić (Begej), Dodić (Mladost).

BEGEJ: Trivunović 8, D. Mijatović 7, J. Mijatović 7, Prošić 8, Novak 8, Grbić 7 (od 88. Svjetlica -), O. Umićević 7, Ćurčija 7 (od 79. Vučurević -), Nikolić 7, Živković 7 i S. Umićević 7.

MLADOST:  Luković 7, Jovković 7 (od 80. Antić -), Jakovljević 7, Gigović 7, Đukanović 7 (od 88. Lazinica -), Pešterac 7, Dodić 7, Terzić 7, Katanfilovski 7, Tošić 7 i Petrović 7.

Najmlađa ekipa u Vojvođanskoj ligi ekipa Begeja zaslužila je u veoma dobroj i borbenoj utakmici remi. Momci trenera Milana Budisavljevića nisu poklekli pred iskusnijim gostima koji su važili za favorite.  Domaći su preko Strahinje Umićevića imali prečku u 18.minutu, a potom je Ćurčija sa 25 metara strahovitim šutem primorao golmana gostiju da se ispruži koliko je dugačak i da loptu skrene ponovo na prečku.

U nastavku i gosti su preko Tošića imali prečku, a onda je Gigovićev šut iz izgledne prilike izvanrednom intervencijom mrežu spasao Trivunović.

D. Milićev

BAKJedinstvo (BK)  1:1 (1:0)

BELA CRKVA: Stadion: BAK, gledalaca: 250. Sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Milković u 14 za BAK, aZekanović u 56 minutu za Jedinstvo.

BAK: Ilkić 7, Batori 7, Šinzar 7, Juga 7, Mitrevski 7, Jovanović 6 (Bobić 6), Jarkovački 7, Milković 8, Kostić 7, Milanović 6, Anđelić 7.

JEDINSTVO (BK): Tomić 7, Dapčević 7, Bicok 7, Radišić 7, Živanov 6, Zekanović 7, Šarenac 7, Javorina 6 (M. Babić 6), Anović 7, Grujić 6 (Ivančević 6), Babić 7.

Posle lepe akcije Milković ja sa nekih šesnaest metara lobovao golmana Tomića i svoj tim doveo u vođstvo. Do odmora domaći fudbaleri imali su prilike, ali su Milanović i Kostić pogodili prečku i nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju iz Banatskog Karađorđeva.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri nastavljaju sa dobrom igrom, ali su gosti uspeli da izjednače golom Zekanovića. U 75 minutu posle prekršaja nad Jarkovačkim i dva minuta kasnije kada je gostujući igrač igrao rukom u svom šesnaestercu sudijska pištaljka se nije oglasila.

B. Stojkovski

Jedinstvo (NB) – Radnički (K) 8:0 (5:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca 200. Sudija: Popov (Zrenjanin). Strelci: Peruničić u 8 (iz jedanaesterca), 15, 40, 52. i 88, a Vinović u 25, 43. i 86. minutu. Žuti kartoni: N. Pecarski (Jedinstvo), Rađenović, Ignjatović (Radnički).

JEDINSTVO (NB):  Veskov -, Petrov 9, Njagrin 9, Lalić 8 (Ćulum 8), Peruničić 9, Vinović 9, N. Pecarski 8, Dražić 8 (Mesaroški 8), Drljača 9, Marčić 8, Korać 8 (Eremić -)

RADNIČKI (K): Alavanja 5, Drobnjak 5, Divnić 5, Stojčić 5 (Milenković -), Rađenović 5, Đorđević 5 (Živić -), Biculjević 5, Simić 5 (Radenković -), Ignjatović 5, Rajić 5, Deliblaćanin 5

Ni najstariji ljubitelji fudbala u gradu kraj Tise ne sećaju se ovako dobre i efikasne igre svojih fudbalera, kakvu su prikazali u prvih 45 minuta. Samo zahvaljujući golmanu Alavanji gosti mogu da zahvale što nisu izgubili dvocifrenim rezultatom. Glavni akteri ove, slobodno možemo reći fudbalaske rapsodije, bili su Aleksandar Petrov sa četiri asistencije, neuhvatljivi i nepredvidivi Nenad Vinović i naravno petostruki strelac Nikola Peruničić.

Svakako da su i ostali izabranici trenera Strahinje Vaskovića dali puni doprinos ovom ubedljivom trijumfu, dok će gosti iz Kovina dugo pamtiti kako su se proveli na Velikogospojinskim danima u Novom Bečeju.

St. Davidović

Proleter - Radnički 1:3 (0:2)

BANATSKI KARLOVAC: Stadion Proletera, gledalaca 150, sudija Milošević (Banatski Brestovac), strelci: Rakić u 77. za Proleter, a Ognjenović u 43, Milošević u 43. u 90. minutu. Žuti karton: Ognjenović, Radulović ( Radnički), crveni karton Mladenović (Proleter).

PROLETER: Živanović 7, R. Jevtić 6,5 ( Cvetković) , Tomić 6,5, S. Jevtić 7, Vasilić (Stefanović),Petković 6, Rakić 7,5, Nastanović  6,5, Prokić 6, Mladenović 7, Lukić 6,5.

RADNIČKI: Suču 7, Živojinović 7, Kukolj 8, Ognjenović 8, Stojaković 7 (Kozić), Zoretić 7, Tomin 7, Radulović 7,  Čontoš 7 (Rosić), Miloš 7 ( Popović), Milošević 8.

Od 22. minuta, kada je Mladenović isključen iz igre zbog navodnog udaranja protivničkog igrača Ognjenovića, bilo je jasno da su domaći osuđeni da se brane i izgube. Gosti su završnici prvog dali dva, a na kraju još jedan pogodak. Karlovački golgeter Uroš Rakić je pogotkom iz slobodnog udarca ulio nadu domaćinima,  ali to je bilo uzalud.

R. Jovanović

Krajina - ŽAK 1:3 (1:2)

KRAJIŠNIK: Stadion Krajine, gledalaca oko 200, sudija: Jakimović (Kačarevo). Strelci: Kavrić u 2. za Krajinu, a Ćirić u 25. i 77. Vokić u 43. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: Juhas i Kovačević (Krajina), a Istok, Fučak, Jankov i Krnić (ŽAK).

KRAJINA: Jevremov 6, Grmuša 6 (Kosanović 6), Juhas 6, Kovačević 7, Oljača 6 (Mirčetić 7), Vučković 6, Cavrić 7, Stojić 6, Ivančević 7, Vukoje 6, Aleksić 7.

ŽAK: Gajinov 9, Mi. Zečević 7, Jankov 7 (Krnić), Pašić 8 (Mesaroš), Ćirić 8, Ma. Zečević 7, Radlović 7, V. Kitanović 8, Ratko 7 (D. Fučak), I. Fučak 7.

Već na početku susreta Davor Cavrić je doveo Krajišnike u vođstvo. Međutim, gosti iz Kikinde se nisu predavali i Boris Ćirić novi član kikindskih železničara uspeo je lepim pogodkom da izjednači. U 43. minutu posle neuspele ofsajd zamke Duško Vokić je glavom iz neposredne blizine pogodi mrežu.

Nastavak igre doneo je terensku nadmoćnost domaćina koju su stvarali mnogobrojne prilike ali im je golman gostijuGajinov branio sjajno. U 77. minutu ponovo hladan tuš za navijače i domaće igrače, jer je Boris Ćirić iskoristio kontra napad i postigao svoj drugi pogodak u ovom susretu.

M. S.

Krajina - ŽAK 1:3, Proleter - Radnički (S) 1:3, BAK - Jedinstvo (BK) 1:1, Sloga - Vojvodina 2:5, Kozara - Sloboda 3:2, Jedinstvo (NB) - Radnički (K) 8:0, Begej - Mladost (O) 0:0, Budućnost - Kikinda 5:2.

1. Radnički (S)       2      2      0      0      7:1    6

2. Budućnost           2      2      0      0      7:3    6

3. Vojvodina           2      2      0      0      6:2    6

4. Jedin. (BK)         2      1      1      0      4:1    4

5. Kozara                2      1      1      0      6:5    4

6. Mladost (O)       2      1      1      0      2:1    4

7. Jedin. (NB)         2      1      0      1      9:2    3

8. Sloboda              2      1      0      1      7:3    3