ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Перлежани учврстили вођство

19.03.2024. 15:17 15:22
Извор: pixabay.com

Војводина  - Полет 3:0 (3:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 200, судија: Н. Ранков (Кикинда), стрелци: Милановић у 7. и 9. Козић у 36. минуту.

ВОЈВОДИНА: Савић, А. Шушњар 7 (Рудић 7), Јешић 7 (Бартош 7), Богдановић 7, Калајџија 7,5, Козић 7, Малбашки 7 (Кнежевић 7), Милановић 7,5 (Павловић 7), Чижик 7, Миклић 7, М. Шушњар 7 (Пешић 7).

ПОЛЕТ: Јан 7, Танасковић 6, Лацковић 6, Ђуричић 6, Еремић 6, Васић 6, Марковић 6,5, Миладиновић 6, Павловски 6, Страка 6, Томић 6.

Добар цнтаршут искористио је Никола Милановић и ефектно ударцем главом погодио за вођство. Два минута касније, спретни Милановић удвостручио је предност, да би се после корнера, у 36. минуту створила гужва, а најспретнији је био Јован Козић и поставио коначан резултат.

Ж. М.

Борац (С) - Раднички 1:2 (1:1)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 150, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: У. Лукић у 3. за Борац, а Вујасиновић у 20. и Велчановић у 64. минуту за Раднички.

БОРАЦ: Лапић 7, Бајић 7, Ивановић 7, Азуц 6,5, Јанкулов 6,5 (Туркаљ 6), Јовановић 7, У. Лукић 7, Ђурковић 6,5, Луковић 6, Петковић 6,5 (Мађаров 6,5), Петровић 7.

РАДНИЧКИ (К): Рнић 7, Петровић 6,5, Бицуљевић 7, Суботић 6,5, Делиблаћанин 6,5 (Келе), Китић 6,5, Бабић 6,5, Миленковић 6,5, Миленковић 7 (Велчановић 7,5), Ратковић 6,5 (Лазиница 7), Вујасиновић 7 (Јованов).

После само три минута Урођ Лукић искористио је прилику . Гол одлуке постигао је Велчановић после центаршута.

Б. Ст.

Црвена звезда - Будућност 2:5 (1:2)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 200, судија: В. Гвозденов (Вршац), стрелци: Миркоњ у 3. и Терзин у 58. (из пенала) за Црвену звезду, а Радивојац у 29. Ј. Томин у 44. Влаучин у 58. и 79. и М. Томин у 88. минуту за Будућност. Црвени картон: представник клуба Војводић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ (М. Бајић), Рељић, Јанков, Новковић (Лаништанин), Попесков, Терзин, Зечевић, Јарић, Шемић, П. Бајић (Кнежевић).

БУДУЋНОСТ: Живков, Кондић, Станић, Терзин, Радивојац, Влаучин (М. Томин), Ајдарић (Радојичић), Мастило, Марков, Савин (Ковачевић), Ј. Томин (Вучковић).

Фудбалери Црвене звезде нису ни могли очекивати бољи резултат. Гости су нападачком игром имали шансе и поразили домаћина.

М. Рачић

Русанда - Младост 2:2 (1:1)

МЕЛЕНЦИ: Стадион Русанде, гледалаца 200, судија: С. Пауновић (Житиште), стрелци: Вукоје у 43. Козловачки у 59. за Русанду, а Старчевић у 19. и Ковачевић у 63. минуту за Младост. Црвени картони: Лисица (Русанда), Станковић (Младост).

РУСАНДА: Мијатов 7, Ољача (Вукоје 7,5), Јанковић 7 (Чешљаров), Попов 7 (Давидов 7), Станковић 7,5, Козловачки 7,5, Видић 7, Лисица 7,5, Стеванов 7,5, Зорић 7,5, Руњевац 8.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Лунц 6 (Мићић 6,5), Старчевић 7,5, Максимовић 6,5 (Точиловац 7), Целин 7,5, Вучинић 6,5, Радисављевић 7, Кљештан 7, Станковић 6,5, Додић 6 (Ковачевић 7), Јеремић 7.

У равноправном одмеравању снага,нерешен резултат је и најреалнији.

С. П.

Слобода - Јединство 1:3 (0:3)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион: „Илија Пантелић”, гледалаца: 150, судија: Марковић (Панчево). Стрелаци: Љубојевић у 77. за Слободу, а Јевтић у 20. и Мишовић у 31. и 37. минуту за Јединство.

СЛОБОДА: Ђаковић 6, Радулашки 6, Лисица 6,5, Ћулибрк 7 (Љубојевић 7), Вокић 6, Цвијановић 6, Ћорић 6,5, Марковић 6,5 (Ступар 6), Д. Ћосић 6,5, Ковачевић 6, Б. Ћосић 6,5.

ЈЕДИНСТВО (В): Доновић 7, Б. Тешић 7 (Мајсторовић), Нецин 6,5, Којић 7, Милићевић 7 (Л. Тешић), Граоре 7,5, Вранић 7 (Петровић), Јанков 7 (Станисављев), Ћирка 7,5, Мишовић 8, Јевтић 7 (Николић).

Момци из Лајковаца за само 17 минута игре у првом полувремену постигли су три гола искористили су своје прилике против ослабљеног домаћина и заслужено однели бодове. Наиме, искусни састав из Лајковаца у периоду од 20. до 37. минута игре три пута је матирао Милана Ђаковића. Тек у наставку домаћин је покушао да направи резултатски преокрет, али у завршници неколико добрих напада само једну праву прилику искористио резервиста Љубојевјић.

П. Трнић

Јединство (БК) - ЖАК 3:1 (2:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца: 100. Судија: Михајло Марковић (Панчево). Стрелци: Грбан у 14. Ковачевић у 25. Зекановић у 70 за Јединство, а Секереш у 19. минуту за ЖАК.

ЈЕДИНСТВО (БК): Савков, Грбан  7,5, Кораћ 7, Ковачевић 7,5 (Милидраговић), Маринац 7 (Кенђа), Зекановић 7,5 (Миљуш), Јефтић 7 (Коцкар 7), Митровић 7 (Пушкаш), Туркуљ 8, Дучић 7, Бабић 7.

ЖАК: Батанчев 7, Баба 6, Бербаков 6, Зарић 6,5, Петровић 6,5, Утржен 7, Секереш 7,5 (Шанта), Лабус 6,5 (Бошков), Лакић 6,5 (Алмаши), Раду 6,5 (Врбашки), Ходик 6,5.

Преко Александра Грбана Карађорђевчани су дошли до вођства у 14. минуту, а мало касније, Кикинђани су изједначили преко Шандора Секереша. Домаћи играчи створили су више прилика и преко Душана Ковачевића стекли предност до одмора, да би Владо Зекановић, средином другог дела, поставио заслужених - 3:1.

Б. Ст.

Бегеј - Пролетер 2:0 (1:0)

ЖИТИШТЕ:Игралиште Бегеја, gGlеdalaca 200. Судија: Стојадинов (Кикинда). Стрелци: Грбић у 22. (из пенала) и Голијанин у 72. минуту (из пенала). Црвени картони: Ковач (Пролетер) у 21. и Кубуровић у 54. минуту (Бегеј).

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Чабрило 7 (Штрбац 7,5), Мијатовић 7,5, Обренић 7 (Новаковић), Умићевић 7,5, Грбић б8, Барошевчић 7 (Бранков 7,5), Голијанин 7,5, Николић 7,5 и Кубуровић 7.

ПРОЛЕТЕР: Тешовић 7, Ковач 5, Ђорђевић 7 (Алексић), Младеновић 6,5, Томић 7, Коњевић 7 (Тома), М. Јевтић 6 (Р. -Јевтић), Богојевић 6,5, Божин 6 (Марковић 6), Чучак 7 и Лака 7.

У Житишту је одиграна чврста и обострано борбена утакмица у којој су гости дошли отвореном игром да остваре повољан резултат. Њихови редови попустили су после непромишљеног потеза Ковача који је у казненом простору ударио Голијанина и при том зарадио искључење и пенал за домаћина који је успешно реализовао капитен Слободан Грбић.

Један од најбољих и најпримернијих играча домаћих Андреја Кубуровић добио је други жути картон, а да нико није видео разлог. Уласком у игру младог Бранква домаћи су добили на офанзиви који је био оборен у казнеом простору, а сигуран опет са беле тачке био је Голијанин.

Д. Милићев

БАК - Козара 0:0

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а,гледалаца: 150. Судија: Вукашин Марковић (Панчево).

БАК: Седљак 7, Бекировски 6,5 (Недељковић 6,5), М. Јожић 7, Старовић 6,5 (Кантаревић), А. Јунгић 6,5 (Витомиров 6,5),Анђелић 7, Крачуњел 7, Милковић 6,5, Моторов 7, Симић 6,5, Д. Јунгић 6 (Марић 6).

КОЗАРА: Шево 7, Детари 6,5, Томикћ 6,5, М. Бунић 6,5 (Латиновић), Рофа 6,5 (Јелача 6), Б. Бунић 6,5, Стојков 6,5, Мисић 6 (Карановић 6), Пенавски 7, Петровић 7, Француски 7.

Пред својим навијачима домаћини нису успели да освоје три бода, иако су имали иницијативу и више прилика. Гости из Банатског Великог Села зналачки су чували гол и из контранапада неколико пута опасно припретили. Пред голом Шеве, нису се снашли Крачуњел и Симић.

У другом полувремену БАК је наставио са нападима и створио још неколико шанси, али без промене резултата. Гости су могли до три бода, али Рофа је погодио стативу.