VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Perležani učvrstili vođstvo

19.03.2024. 15:17 15:22
Izvor: pixabay.com

Vojvodina  - Polet 3:0 (3:0)

PERLEZ: Stadion Vojvodine, gledalaca 200, sudija: N. Rankov (Kikinda), strelci: Milanović u 7. i 9. Kozić u 36. minutu.

VOJVODINA: Savić, A. Šušnjar 7 (Rudić 7), Ješić 7 (Bartoš 7), Bogdanović 7, Kalajdžija 7,5, Kozić 7, Malbaški 7 (Knežević 7), Milanović 7,5 (Pavlović 7), Čižik 7, Miklić 7, M. Šušnjar 7 (Pešić 7).

POLET: Jan 7, Tanasković 6, Lacković 6, Đuričić 6, Eremić 6, Vasić 6, Marković 6,5, Miladinović 6, Pavlovski 6, Straka 6, Tomić 6.

Dobar cntaršut iskoristio je Nikola Milanović i efektno udarcem glavom pogodio za vođstvo. Dva minuta kasnije, spretni Milanović udvostručio je prednost, da bi se posle kornera, u 36. minutu stvorila gužva, a najspretniji je bio Jovan Kozić i postavio konačan rezultat.

Ž. M.

Borac (S) - Radnički 1:2 (1:1)

STARČEVO: Stadion Borca, gledalaca 150, sudija: M. Gaborov (Zrenjanin), strelci: U. Lukić u 3. za Borac, a Vujasinović u 20. i Velčanović u 64. minutu za Radnički.

BORAC: Lapić 7, Bajić 7, Ivanović 7, Azuc 6,5, Jankulov 6,5 (Turkalj 6), Jovanović 7, U. Lukić 7, Đurković 6,5, Luković 6, Petković 6,5 (Mađarov 6,5), Petrović 7.

RADNIČKI (K): Rnić 7, Petrović 6,5, Biculjević 7, Subotić 6,5, Deliblaćanin 6,5 (Kele), Kitić 6,5, Babić 6,5, Milenković 6,5, Milenković 7 (Velčanović 7,5), Ratković 6,5 (Lazinica 7), Vujasinović 7 (Jovanov).

Posle samo tri minuta Urođ Lukić iskoristio je priliku . Gol odluke postigao je Velčanović posle centaršuta.

B. St.

Crvena zvezda - Budućnost 2:5 (1:2)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 200, sudija: V. Gvozdenov (Vršac), strelci: Mirkonj u 3. i Terzin u 58. (iz penala) za Crvenu zvezdu, a Radivojac u 29. J. Tomin u 44. Vlaučin u 58. i 79. i M. Tomin u 88. minutu za Budućnost. Crveni karton: predstavnik kluba Vojvodić (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Miškov, Mirkonj (M. Bajić), Reljić, Jankov, Novković (Laništanin), Popeskov, Terzin, Zečević, Jarić, Šemić, P. Bajić (Knežević).

BUDUĆNOST: Živkov, Kondić, Stanić, Terzin, Radivojac, Vlaučin (M. Tomin), Ajdarić (Radojičić), Mastilo, Markov, Savin (Kovačević), J. Tomin (Vučković).

Fudbaleri Crvene zvezde nisu ni mogli očekivati bolji rezultat. Gosti su napadačkom igrom imali šanse i porazili domaćina.

M. Račić

Rusanda - Mladost 2:2 (1:1)

MELENCI: Stadion Rusande, gledalaca 200, sudija: S. Paunović (Žitište), strelci: Vukoje u 43. Kozlovački u 59. za Rusandu, a Starčević u 19. i Kovačević u 63. minutu za Mladost. Crveni kartoni: Lisica (Rusanda), Stanković (Mladost).

RUSANDA: Mijatov 7, Oljača (Vukoje 7,5), Janković 7 (Češljarov), Popov 7 (Davidov 7), Stanković 7,5, Kozlovački 7,5, Vidić 7, Lisica 7,5, Stevanov 7,5, Zorić 7,5, Runjevac 8.

MLADOST: Todorović 7, Lunc 6 (Mićić 6,5), Starčević 7,5, Maksimović 6,5 (Točilovac 7), Celin 7,5, Vučinić 6,5, Radisavljević 7, Klještan 7, Stanković 6,5, Dodić 6 (Kovačević 7), Jeremić 7.

U ravnopravnom odmeravanju snaga,nerešen rezultat je i najrealniji.

S. P.

Sloboda - Jedinstvo 1:3 (0:3)

NOVI KOZARCI: Stadion: „Ilija Pantelić”, gledalaca: 150, sudija: Marković (Pančevo). Strelaci: Ljubojević u 77. za Slobodu, a Jevtić u 20. i Mišović u 31. i 37. minutu za Jedinstvo.

SLOBODA: Đaković 6, Radulaški 6, Lisica 6,5, Ćulibrk 7 (Ljubojević 7), Vokić 6, Cvijanović 6, Ćorić 6,5, Marković 6,5 (Stupar 6), D. Ćosić 6,5, Kovačević 6, B. Ćosić 6,5.

JEDINSTVO (V): Donović 7, B. Tešić 7 (Majstorović), Necin 6,5, Kojić 7, Milićević 7 (L. Tešić), Graore 7,5, Vranić 7 (Petrović), Jankov 7 (Stanisavljev), Ćirka 7,5, Mišović 8, Jevtić 7 (Nikolić).

Momci iz Lajkovaca za samo 17 minuta igre u prvom poluvremenu postigli su tri gola iskoristili su svoje prilike protiv oslabljenog domaćina i zasluženo odneli bodove. Naime, iskusni sastav iz Lajkovaca u periodu od 20. do 37. minuta igre tri puta je matirao Milana Đakovića. Tek u nastavku domaćin je pokušao da napravi rezultatski preokret, ali u završnici nekoliko dobrih napada samo jednu pravu priliku iskoristio rezervista Ljubojevjić.

P. Trnić

Jedinstvo (BK) - ŽAK 3:1 (2:1)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, gledalaca: 100. Sudija: Mihajlo Marković (Pančevo). Strelci: Grban u 14. Kovačević u 25. Zekanović u 70 za Jedinstvo, a Sekereš u 19. minutu za ŽAK.

JEDINSTVO (BK): Savkov, Grban  7,5, Korać 7, Kovačević 7,5 (Milidragović), Marinac 7 (Kenđa), Zekanović 7,5 (Miljuš), Jeftić 7 (Kockar 7), Mitrović 7 (Puškaš), Turkulj 8, Dučić 7, Babić 7.

ŽAK: Batančev 7, Baba 6, Berbakov 6, Zarić 6,5, Petrović 6,5, Utržen 7, Sekereš 7,5 (Šanta), Labus 6,5 (Boškov), Lakić 6,5 (Almaši), Radu 6,5 (Vrbaški), Hodik 6,5.

Preko Aleksandra Grbana Karađorđevčani su došli do vođstva u 14. minutu, a malo kasnije, Kikinđani su izjednačili preko Šandora Sekereša. Domaći igrači stvorili su više prilika i preko Dušana Kovačevića stekli prednost do odmora, da bi Vlado Zekanović, sredinom drugog dela, postavio zasluženih - 3:1.

B. St.

Begej - Proleter 2:0 (1:0)

ŽITIŠTE:Igralište Begeja, gGledalaca 200. Sudija: Stojadinov (Kikinda). Strelci: Grbić u 22. (iz penala) i Golijanin u 72. minutu (iz penala). Crveni kartoni: Kovač (Proleter) u 21. i Kuburović u 54. minutu (Begej).

BEGEJ: Trivunović 8, Čabrilo 7 (Štrbac 7,5), Mijatović 7,5, Obrenić 7 (Novaković), Umićević 7,5, Grbić b8, Baroševčić 7 (Brankov 7,5), Golijanin 7,5, Nikolić 7,5 i Kuburović 7.

PROLETER: Tešović 7, Kovač 5, Đorđević 7 (Aleksić), Mladenović 6,5, Tomić 7, Konjević 7 (Toma), M. Jevtić 6 (R. -Jevtić), Bogojević 6,5, Božin 6 (Marković 6), Čučak 7 i Laka 7.

U Žitištu je odigrana čvrsta i obostrano borbena utakmica u kojoj su gosti došli otvorenom igrom da ostvare povoljan rezultat. Njihovi redovi popustili su posle nepromišljenog poteza Kovača koji je u kaznenom prostoru udario Golijanina i pri tom zaradio isključenje i penal za domaćina koji je uspešno realizovao kapiten Slobodan Grbić.

Jedan od najboljih i najprimernijih igrača domaćih Andreja Kuburović dobio je drugi žuti karton, a da niko nije video razlog. Ulaskom u igru mladog Brankva domaći su dobili na ofanzivi koji je bio oboren u kazneom prostoru, a siguran opet sa bele tačke bio je Golijanin.

D. Milićev

BAK - Kozara 0:0

BELA CRKVA: Igralište BAK -a,gledalaca: 150. Sudija: Vukašin Marković (Pančevo).

BAK: Sedljak 7, Bekirovski 6,5 (Nedeljković 6,5), M. Jožić 7, Starović 6,5 (Kantarević), A. Jungić 6,5 (Vitomirov 6,5),Anđelić 7, Kračunjel 7, Milković 6,5, Motorov 7, Simić 6,5, D. Jungić 6 (Marić 6).

KOZARA: Ševo 7, Detari 6,5, Tomikć 6,5, M. Bunić 6,5 (Latinović), Rofa 6,5 (Jelača 6), B. Bunić 6,5, Stojkov 6,5, Misić 6 (Karanović 6), Penavski 7, Petrović 7, Francuski 7.

Pred svojim navijačima domaćini nisu uspeli da osvoje tri boda, iako su imali inicijativu i više prilika. Gosti iz Banatskog Velikog Sela znalački su čuvali gol i iz kontranapada nekoliko puta opasno pripretili. Pred golom Ševe, nisu se snašli Kračunjel i Simić.

U drugom poluvremenu BAK je nastavio sa napadima i stvorio još nekoliko šansi, ali bez promene rezultata. Gosti su mogli do tri boda, ali Rofa je pogodio stativu.