ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Перлежани лако до бодова

21.11.2023. 14:32 14:36
Извор: ФК Војводина из Перлеза

Војводина - ЖАК 4:0 (2:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 150, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: А. Шушњар у 2. Козић у 34. Станишић у 51. и  Павловић у 58. минуту.

ВОЈВОДИНА: Милин, А: Шушњар 8, Јешић 8, Антић 7,5, Калајџија 8, Радишић 7 (Станишић 7), Козић 8 (Падејски 7), Малбашки 8 (Павловић 7), Чижик 7,5, Мишић 7, М. Шушњар 8 (Пешић 7).

ЖАК: Батанчев 7, Баба 7, Ходик 7, Утржен 7, Раду 7, Врбашки 7, Радић 7, Паневски 7, Детари 7, Лакић 7, Шанта 7.

У првом нападу домаћина Александар Шушњар је погодио мрежу за вођство лидера. Јован Козић је у 34. минуту ушао у шеснаестерац и погодио угао.

У другом делу ушли су млади играчи Срђан Станишић је лепим ударцем са 16 метара увећао предност, да би Милан павловић био прецизан у 58. минуту за коначан резултат.

Ж. М.

Слобода - Бегеј 1:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: С. Пјевач (Зрењанин), стрелац: Ковачевић у 44. минуту.  Жити картони: Поповић (Слобода), Новак (Бегеј).

СЛОБОДА: Атлагић 7 (Ћирић 7), Богојевић 7, Д. Марковић 7,5, Ћулбрк 7,5, Галић 7 (Радулашки), Поповић 7, Вокић 7, Зељковић 7,5, Ђорић 7, Ћосић 7, Ковачевић 7,5 (Лисица).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Мијатовић 7, Зекић 6, Умићевић 6,5, Грбић 6,5, Новак 6 (Мирчетић 6), Голијанин 7, Николић 6,5, Рапаић 6,5, Новаковић 7 (Милин 6), Крстин 6 (Куч 6,5).

На јесењем растанку Новокозарчани су заслужено освојили три бода. Гол одлуке постигао је јуниор Немања Ковачевић након што је такође полетарац Ђорић из слободног ударца погодио пречку, а на одбитак је одлично реаговао Ковачевић. Домаћин је имао још неколико прилика, али да на голу Житићана није био одличног голмана Тривуновића, тријумф домаћина био би уверљивији.

П. Трнић

БАК - Јединство (В) 1:4 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион БАК-а, гледалаца 100, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Т. Крачуњел у 73. (из пенала) за БАК, а Секулић у 7. и 46. Јанков у 55. (из пенала), и 70. минуту за Јединство.

БАК: Седљак 6,5, Коци 6,5, Бобић 6,5 (Секуловић 6), Т. Крачуњел 7, Старовић 6 (Бокшан 6), Пауновић 6 (Јовановић 6), М. Крачуњел 6 (Стјепановић 6), Миликовић 6,5, Моторов 7, Чолак 6 (Андрејић 6), Анђелић 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Тешић 7, Којић 7, Милићевић 7, Грауре 7, Вранић 6,5 (Петровић 6,5), Секулић 7,5, Јанков 7,5, Ћирка 7, Мајсторовић 6,5 (Станисављевић 6,59, Нецин 6,5 (Јевтић 6,5).

Пред својим навијачима фудбалери БАК-а поразом су завршили први део првенства када су гости из Влајковца искористили прилике и убедљиво славили.

Јединство (БК) - Пролетер 4:2 (0:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО:  Игралиште Јединства, гледалаца 50, судија: В. Филиповић (Суботица), стрелци: Дучић у 52. Кораћ у 59. Зекановић у 62. Кујунџић у 70. за Јединство, а Чучак у 23. и 87. минуту за Пролетер.

ЈЕДИНСТВО: Цвијетић 6,5, Грбан 7, Кораћ 8, Ковачевић 7, Кујунѕић 7,5, Сучевић 7 (Маљукан 7), Јефтић 6,5, Маринац 6 (Зекановић 7,5), Гашић 7 (Пушкаш), Тркуљ 7, Дучић 7,5.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 6, Ковачевић 6,5, Лака 6,5, Марковић 6,5, Ђорђевић 6, Чучак 8, Ивљанин 7, Мишовић 7, Јефтић 6, Милошевић 6, Боћин 6 (Илић 6).

После контре гостију и шута Уроша Мишовића, голман Данило Цвијетић је одбио лопту, коју је прихватио Петар Чучак и донео вођство Карловчанима. У наставку сусрета удледио је велики преокрет Карађорђевчана, најпре на центаршут Јована Кујунџића, Огњен Дучић захватио је волеј и изједначио. Само минут касније и Ђорђе Кораћ се добро снашао и донео предност Јединство.

Русанда - Будућност 1:1 (0:0)

МЕЛЕНЦИ: Стадион Русанде, гледалаца 80, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Шаренац у 82. за Русанду, а Радојичић у 72. минуту за Будућност.

РУСАНДА: Мијатов 6,5, Петров 7,5, Ољача 6,5, Јанковић 7, Козловачки 6,5, Радовановић 7, Вукоје 8 (Шаренац 7,5), Станковић 6, Чешљаров 6 (Оџин 7), Стеванов 7, Ердељан 7.

БУДУЋНОСТ: Куручев 7, Кондић 7, Станић 6,5, Мастило 7, Марков 7, перин 6 (Радојичић 7), М. Томин 6 (Хованец 6), Влаучин 7, Ајдарић 6,5, Ј. Томин 6 (Ковачевић 6), Стричевић 8.

Реми је најреалнији исход добрих познаника који су на вема тешком и расквашеном терену одиграли веома борбено. Мало је било прилика, гости су први дошли до вођства када је Владимир Стричевић сјајним потезом у пријему лопте избацио из игре двојицу домаћих играча и дугим и прецизним пасом упослио резервисту Николу Радојичића, али његов ударац са 10 метара отишао је иза леђа голмана Александра Мијатова.

У другом делу у 82. минуту дошло је до изједначења када је Недељко Шаренац, резервиста у тиму Меленчана погодио мрежу Црњана.

Црвена звезда - Раднички 4:0 (1:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 50, судија: Шуљагић (Банатски Карловац, Новковић у 19. Кресоја у 62. и 75. и Симић у 70. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ, Јанков, Симић (Бајић), Терзин (Микалачки), Цвијановић, Новковић, Кнежевић, Зечевић, Чубрило, Крсоја.

РАДНИЧКИ: Рнић, Пејић, Бицуљевић (Азуц), Демић, Ђорђевић, Лазиница, Маџаров, Алмадине Омега, Јаковљевић, Ћирић, Ратковић (Величановић).

Заслужена победа Рускоселаца и леп опроштај од својих верних навијача. Офанзивна игра Бошка Михајловића се исплатила што је на крају сусрета резултирало високом победом против фењераша из Ковина. Јунак ове утакмице био је двоструки стрелац Кресоја.

М. Рачић

Младост (О) - Борац (С) 3:1 (0:1)

ОМОЉИЦА: Стадион Младост, гледалаца 150, судија: В. Марковић (Панчево), стрелци: Целин у 48. Радисављевић у 54. Ковачевић у 65. за Младост, а Бајић у 24. минуту за Борац.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Мићић 7, Целин 8, Максимовић 7, Точиловац 7,5, Вукајловић 7,5 (В. Лукић 7), Радисављевић 8, Станковић 7,5, Стефановић 7 (Ђукановић 7), Поткоњак 7 (Ковачевић 7,5), Старчевић 7,5.

БОРАЦ: Лапић 7, Јовашевић 7, Ђуричић 7, Бајић 7 (Стевовић 7), Ивановић 6,5 (С. Лукић 6,5), Луковић 7, Јосимов 7, У. Лукић 7 (Гиговић 7), Ђурковић 6,5 (Вуковић 6,5), Д. Петковић 7, Граовац 7.

У комшијском дербију фудбалери Младости бољом игром у другом делу освојили су бодове за зимовање на другом месту.

Гости из Старчева повели су после центаршута, а Илија Бајић савладао је голмана Тодоровића. У другом делу, капитен Немања Целин савладао је голмана Лапића за изједначење. Добру и офанзивну игру домаћи су крунисали побоцима Радисављевића и Ковачевића.

Б. Ст.

Полет - Козара 1:0 (1:0)

ИДВОР:  Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелац: Павловски у 36. минуту.

ПОЛЕТ: Томић 7, Танасковић 7 (Ђукановић), Алавања 6,5 (Латковић 7), Туркуљ 7, Брајковић 7, Васић 7,5, Павловић 7, Павловски 7, Ковачевић 7 (Милановић 7), Скокна 8, Младеновић 7 (Санадер).

КОЗАРА: Шево 7, Јелача 6,5 (Томић), Терзин 7, Лисица 7, Н. Бунић 6,5 (Лајић), Рофа 7 (Мисић 6,5), Б. Бунић 7, Петровић 7, Кочиш 7, Француски 7, Чуданов 6 (Латковић 6,5).

Скокна је у 36. минуту прошао по десној страни и одиграо повратну лопту, а на месту се нашао Милутин Павловски и погодио мрежу за победу.

Д. П.

Младост - Борац 3:1, Полет - Козара 1:0, Војводина - ЖАК 4:0, Русанда - Будућност 1:1, БАК - Јединство (В) 1:4, Јединство (БК) - Пролетер 4:2, Црвена звезда - Раднички (К) 4:0, Слобода - Бегеј 1:0.

1. Војводина   15     11     2      2      25:6  35

2. Младост      15     9      3      3      32:15        30

3. Козара        15     8      3      4      33:17        27

4. Једин. (В)    15     8      3      4      29:25        27

5. Слобода      15     7      4      4      25:19        25

6. Полет  15     7      4      4      22:20        25

7. Борац  15     7      2      6      32:34        23

8. Бегеј   15     6      4      5      19:19        22