VOJVOĐANSKA LIGA ISTOK Perležani lako do bodova

21.11.2023. 14:32 14:36
Izvor: FK Vojvodina iz Perleza

Vojvodina - ŽAK 4:0 (2:0)

PERLEZ: Igralište Vojvodine, gledalaca 150, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: A. Šušnjar u 2. Kozić u 34. Stanišić u 51. i  Pavlović u 58. minutu.

VOJVODINA: Milin, A: Šušnjar 8, Ješić 8, Antić 7,5, Kalajdžija 8, Radišić 7 (Stanišić 7), Kozić 8 (Padejski 7), Malbaški 8 (Pavlović 7), Čižik 7,5, Mišić 7, M. Šušnjar 8 (Pešić 7).

ŽAK: Batančev 7, Baba 7, Hodik 7, Utržen 7, Radu 7, Vrbaški 7, Radić 7, Panevski 7, Detari 7, Lakić 7, Šanta 7.

U prvom napadu domaćina Aleksandar Šušnjar je pogodio mrežu za vođstvo lidera. Jovan Kozić je u 34. minutu ušao u šesnaesterac i pogodio ugao.

U drugom delu ušli su mladi igrači Srđan Stanišić je lepim udarcem sa 16 metara uvećao prednost, da bi Milan pavlović bio precizan u 58. minutu za konačan rezultat.

Ž. M.

Sloboda - Begej 1:0 (1:0)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 100, sudija: S. Pjevač (Zrenjanin), strelac: Kovačević u 44. minutu.  Žiti kartoni: Popović (Sloboda), Novak (Begej).

SLOBODA: Atlagić 7 (Ćirić 7), Bogojević 7, D. Marković 7,5, Ćulbrk 7,5, Galić 7 (Radulaški), Popović 7, Vokić 7, Zeljković 7,5, Đorić 7, Ćosić 7, Kovačević 7,5 (Lisica).

BEGEJ: Trivunović 7, Mijatović 7, Zekić 6, Umićević 6,5, Grbić 6,5, Novak 6 (Mirčetić 6), Golijanin 7, Nikolić 6,5, Rapaić 6,5, Novaković 7 (Milin 6), Krstin 6 (Kuč 6,5).

Na jesenjem rastanku Novokozarčani su zasluženo osvojili tri boda. Gol odluke postigao je junior Nemanja Kovačević nakon što je takođe poletarac Đorić iz slobodnog udarca pogodio prečku, a na odbitak je odlično reagovao Kovačević. Domaćin je imao još nekoliko prilika, ali da na golu Žitićana nije bio odličnog golmana Trivunovića, trijumf domaćina bio bi uverljiviji.

P. Trnić

BAK - Jedinstvo (V) 1:4 (0:1)

BELA CRKVA: Stadion BAK-a, gledalaca 100, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: T. Kračunjel u 73. (iz penala) za BAK, a Sekulić u 7. i 46. Jankov u 55. (iz penala), i 70. minutu za Jedinstvo.

BAK: Sedljak 6,5, Koci 6,5, Bobić 6,5 (Sekulović 6), T. Kračunjel 7, Starović 6 (Bokšan 6), Paunović 6 (Jovanović 6), M. Kračunjel 6 (Stjepanović 6), Miliković 6,5, Motorov 7, Čolak 6 (Andrejić 6), Anđelić 7.

JEDINSTVO: Donović 7, Tešić 7, Kojić 7, Milićević 7, Graure 7, Vranić 6,5 (Petrović 6,5), Sekulić 7,5, Jankov 7,5, Ćirka 7, Majstorović 6,5 (Stanisavljević 6,59, Necin 6,5 (Jevtić 6,5).

Pred svojim navijačima fudbaleri BAK-a porazom su završili prvi deo prvenstva kada su gosti iz Vlajkovca iskoristili prilike i ubedljivo slavili.

Jedinstvo (BK) - Proleter 4:2 (0:1)

BANATSKO KARAĐORĐEVO:  Igralište Jedinstva, gledalaca 50, sudija: V. Filipović (Subotica), strelci: Dučić u 52. Korać u 59. Zekanović u 62. Kujundžić u 70. za Jedinstvo, a Čučak u 23. i 87. minutu za Proleter.

JEDINSTVO: Cvijetić 6,5, Grban 7, Korać 8, Kovačević 7, Kujunѕić 7,5, Sučević 7 (Maljukan 7), Jeftić 6,5, Marinac 6 (Zekanović 7,5), Gašić 7 (Puškaš), Trkulj 7, Dučić 7,5.

PROLETER: Lukić 6, Kovačević 6,5, Laka 6,5, Marković 6,5, Đorđević 6, Čučak 8, Ivljanin 7, Mišović 7, Jeftić 6, Milošević 6, Boćin 6 (Ilić 6).

Posle kontre gostiju i šuta Uroša Mišovića, golman Danilo Cvijetić je odbio loptu, koju je prihvatio Petar Čučak i doneo vođstvo Karlovčanima. U nastavku susreta udledio je veliki preokret Karađorđevčana, najpre na centaršut Jovana Kujundžića, Ognjen Dučić zahvatio je volej i izjednačio. Samo minut kasnije i Đorđe Korać se dobro snašao i doneo prednost Jedinstvo.

Rusanda - Budućnost 1:1 (0:0)

MELENCI: Stadion Rusande, gledalaca 80, sudija: K. Kovač (Mokrin), strelci: Šarenac u 82. za Rusandu, a Radojičić u 72. minutu za Budućnost.

RUSANDA: Mijatov 6,5, Petrov 7,5, Oljača 6,5, Janković 7, Kozlovački 6,5, Radovanović 7, Vukoje 8 (Šarenac 7,5), Stanković 6, Češljarov 6 (Odžin 7), Stevanov 7, Erdeljan 7.

BUDUĆNOST: Kuručev 7, Kondić 7, Stanić 6,5, Mastilo 7, Markov 7, perin 6 (Radojičić 7), M. Tomin 6 (Hovanec 6), Vlaučin 7, Ajdarić 6,5, J. Tomin 6 (Kovačević 6), Stričević 8.

Remi je najrealniji ishod dobrih poznanika koji su na vema teškom i raskvašenom terenu odigrali veoma borbeno. Malo je bilo prilika, gosti su prvi došli do vođstva kada je Vladimir Stričević sjajnim potezom u prijemu lopte izbacio iz igre dvojicu domaćih igrača i dugim i preciznim pasom uposlio rezervistu Nikolu Radojičića, ali njegov udarac sa 10 metara otišao je iza leđa golmana Aleksandra Mijatova.

U drugom delu u 82. minutu došlo je do izjednačenja kada je Nedeljko Šarenac, rezervista u timu Melenčana pogodio mrežu Crnjana.

Crvena zvezda - Radnički 4:0 (1:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 50, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac, Novković u 19. Kresoja u 62. i 75. i Simić u 70. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Miškov, Mirkonj, Jankov, Simić (Bajić), Terzin (Mikalački), Cvijanović, Novković, Knežević, Zečević, Čubrilo, Krsoja.

RADNIČKI: Rnić, Pejić, Biculjević (Azuc), Demić, Đorđević, Lazinica, Madžarov, Almadine Omega, Jakovljević, Ćirić, Ratković (Veličanović).

Zaslužena pobeda Ruskoselaca i lep oproštaj od svojih vernih navijača. Ofanzivna igra Boška Mihajlovića se isplatila što je na kraju susreta rezultiralo visokom pobedom protiv fenjeraša iz Kovina. Junak ove utakmice bio je dvostruki strelac Kresoja.

M. Račić

Mladost (O) - Borac (S) 3:1 (0:1)

OMOLJICA: Stadion Mladost, gledalaca 150, sudija: V. Marković (Pančevo), strelci: Celin u 48. Radisavljević u 54. Kovačević u 65. za Mladost, a Bajić u 24. minutu za Borac.

MLADOST: Todorović 7, Mićić 7, Celin 8, Maksimović 7, Točilovac 7,5, Vukajlović 7,5 (V. Lukić 7), Radisavljević 8, Stanković 7,5, Stefanović 7 (Đukanović 7), Potkonjak 7 (Kovačević 7,5), Starčević 7,5.

BORAC: Lapić 7, Jovašević 7, Đuričić 7, Bajić 7 (Stevović 7), Ivanović 6,5 (S. Lukić 6,5), Luković 7, Josimov 7, U. Lukić 7 (Gigović 7), Đurković 6,5 (Vuković 6,5), D. Petković 7, Graovac 7.

U komšijskom derbiju fudbaleri Mladosti boljom igrom u drugom delu osvojili su bodove za zimovanje na drugom mestu.

Gosti iz Starčeva poveli su posle centaršuta, a Ilija Bajić savladao je golmana Todorovića. U drugom delu, kapiten Nemanja Celin savladao je golmana Lapića za izjednačenje. Dobru i ofanzivnu igru domaći su krunisali pobocima Radisavljevića i Kovačevića.

B. St.

Polet - Kozara 1:0 (1:0)

IDVOR:  Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija: D. Stojanović (Zrenjanin), strelac: Pavlovski u 36. minutu.

POLET: Tomić 7, Tanasković 7 (Đukanović), Alavanja 6,5 (Latković 7), Turkulj 7, Brajković 7, Vasić 7,5, Pavlović 7, Pavlovski 7, Kovačević 7 (Milanović 7), Skokna 8, Mladenović 7 (Sanader).

KOZARA: Ševo 7, Jelača 6,5 (Tomić), Terzin 7, Lisica 7, N. Bunić 6,5 (Lajić), Rofa 7 (Misić 6,5), B. Bunić 7, Petrović 7, Kočiš 7, Francuski 7, Čudanov 6 (Latković 6,5).

Skokna je u 36. minutu prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu, a na mestu se našao Milutin Pavlovski i pogodio mrežu za pobedu.

D. P.

Mladost - Borac 3:1, Polet - Kozara 1:0, Vojvodina - ŽAK 4:0, Rusanda - Budućnost 1:1, BAK - Jedinstvo (V) 1:4, Jedinstvo (BK) - Proleter 4:2, Crvena zvezda - Radnički (K) 4:0, Sloboda - Begej 1:0.

1. Vojvodina   15     11     2      2      25:6  35

2. Mladost      15     9      3      3      32:15        30

3. Kozara        15     8      3      4      33:17        27

4. Jedin. (V)    15     8      3      4      29:25        27

5. Sloboda      15     7      4      4      25:19        25

6. Polet  15     7      4      4      22:20        25

7. Borac  15     7      2      6      32:34        23

8. Begej   15     6      4      5      19:19        22