Војвођанска лига – Исток: Кикинђани најзад активни

01.09.2020. 12:28 12:31
Извор: Tiker

Црвена звезда - Кикинда 0:3 (0:1)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, Судија Габоров (Зрењанин). Стрелци: Зељковић у 12. Ивановић у 67. и Ђукић у 80. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 5, Томин 6, Шаренац 5, Вукоје 5,5, Кубуровић 5,5, Станић 5,5, Н. рудан 6, Рибић 6 (Дајин), Раденковић 6, Комненовић 5,5, Марко Јовић 5,5 (Н. Г. Рудан).

КИКИНДА: Митровић 7, Зељковић 7,5, Илић 6,5 (Јарић 7), Ивановић 8 (Станкић), Коцкар 8,5 (Станковић), Кнежевић 7,5 Рељић 7,5, Детари 7, Ђукић 8 (Белић), Лаништанин 7,5, Зечевић 8 (Ковач).

Одлични Кикинђани били су убедљиви на гостовању у Војвода Степи и заслужено однели три бода, а повели су у 12. минуту преко Стевана Зељковића који је из слободног ударца, погодио мрежу.

Дејан Ивановић је искосиртио неопрезност у одбрани Степчана, био бржи од ривала и кад је избио испред Ћирковића, лако погодио за 2:0. Десетак минута пре последњег звиждука, Небојша Ђукић је поставио коначних и заслужених - 0:3.

С. Р.

Јединство (БК) - Јединство (НБ) 1:0 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште “Ђуро Будимир - Баџо”, судија: Петровић (Зрењанин), стрелац: Вукоје у 20. минуту.

ЈЕДИНСТВО (БК): Ђурић, Дапчевић 7 (Ановић 8), Грбан 7, Кораћ 7, Радишић 7, Кујунџић 7 (Ковачевић 7), Зекановић 7, С. Мартиновић 7 (Ђокић 7), Јефтенић 7 (Маркоски), Вукоје 8 (А. Мартиновић), Бабић 7.

ЈЕДИНСТВО (НБ):  Баркоци 7, Бало 7 (Миљановић), Њагрин 7, Мирчетић 7, Милошевић 7, Чокулов 7, Пецавски 7 (Бошков), Докман 6 (Радовановић 7), Дрљача 7, Ратко 6, Видић 7.

Домаћини су имали већи посед лопте, диктирали темпо, стварали шансе, а успели су само једну да релизују. У 20. минуту Саво Мартиновић је одлично шутирао са 20 метара, голман Баркоци је успео лопту кратко да одбије, натрчао је Марко Вукоје и погодио мреж.

М. Н. П.

Нафтагас - Слога 4:1 (3:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште “Црвени дом”, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Миливојев у 2. Јанков у 7. Степанов у 41. Красић у 62. за Нафтагас, Радић у 90. минуту за Слогу.

НАФТАГАС: Мијатов, Штрбац 6, Грбић 8, Попов 8 (Барањи), Р. Дабић 7, Милошевић 7, Степанов 8 (Петров), Панић 7, Самарџић 7, Јанков 8 (Красић 7), Миливојев 8 (Д. Дабић).

СЛОГА: Илкић 6, Прица 6, Цимеша 6 (Црногорац 6), Вукомановић 6 (Тасовски 6), Спремо 7, Тадић 6 (Радуловић), Коруга 6, Алберт 6 (Селаковић 7), Радић 7, Стефановски 6, Олђа 6.

Миљан Миливојев је повео први напад домаћих и после соло продора одмереним шутем погодио мрежу, да би у 7. минуту филигрантски прецизна акција Нафташа резултирала поготком Владимира Јанкова. И онда у 41. минуту грешку одбрану гостију иористио је имир Степанов.

У наставку утакмице темпо је због врућине опао, а Илија Красић је искоса шутем погодио мрежу и увећао вођство домаћих, да би у последњем  минуту утакмице Никола Радић из слободног ударца био прецизан.

М. Н. П.

ЖАК - Омладинац (Б) 0:1 (0:1)

КИКИНДА: Игралиште ЖАК-а, судија: Тодоровић (Вршац), стралац: Шаренац у 41. минуту.

ЖАК: Томашевић 6, Крнић 5, Иветић 5 (Грујин 5), Бербаков 5, Кочиш 6, Симин 5 (Марић), Радивојац 6, Важић 5 (Моноштори 5).

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Радуловић 6, Тркуља 6 (Спалевић 6), Стошић 6,5, Шаренац 6, Новковић 6, Бркић 6, Бојанић 7, Прокић 6 (Натарош), Шемић 6, Стојковић 6.

У обострано слабом првом полувремену, једини детаљ вредан пажње догодио се четири минута пре одмора. Последња линија одбране ЖАК-а поклонила је лопту гостима, то је искористио Шаренац, утрчао и лагано погодио мрежу. Покушачи су домаћи да изједначе у наставку, али  нису успели да погоде мрежу, а Ботошани су били близу другог поготка, погодили су пречку.

С. Р.

Банат - Пролетер 1:0 (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште “Над аласом”, судија: Домазетоски (Панчево), стрелац: Ђилас у 61. минуту.

БАНАТ: Сладовић 7, И. Ракетић 7, С. Ракетић 8, Крстић 7, Ескић 8, Бајкин 7 (Стојић), Лошић 7, Стојановић 8, Максимовић 7 (Дивљачки 7), Ђилас 8 (Којић 7), Петковић 7 (Дмијовић 7).

ПРОЛЕТЕР: Радивојев 7, Јефтић 7, Миковић 8, Ракић 7, Томић 7, Алексић 7, Симић 7, Чучак 7 (Ангеловски), Побра 7, Ћирић 7 (Мушеску), Караклић 7.

Добра и квалитетна утакмица, а то су показала оба ривала. Ипак, одлука о победнику је пала у 61. минуту када је Стојановић на око 20 метара отео лопту гостујућим играчима и онда вратио повратну лопту што је искористио дебитант Ђилас и погодио  мрежу.

М. Н. П.

Раднички (К) - Бегеј 1:0 (1:0)

КОВИН: Градски стадион, судија: Радуловић (Елемир), стрелац: Јоновић у 42. минуту.

РАДНИЧКИ: Аврамовић 8, Миленковић 7, Дивнић 7, Китић 7, Арсенијевић (Антић 7), Јоновић 8, Маријановић 7 (Симијуновић 7), Костић 7, Делиблаћанин 7 (Радојевић 7), Вуличевић 8, Стојковић 8.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Радуловић 7, Маљукан 7, Мл. Новак 6 (Козић), Гољанин 6 (О. Умичевић), Барошевчић 7, Прошић 7, Ваучин 7, Ма. Новак 7 (С. Умичевић).

У веома квалитетној утакмици два веома добра ривала гол одлуке је постигао Јоновић када је страховитим шутем са око 20 метара савладао немоћног Тривуновића и донео победу Ковинцима.

М. Н. П.

Раднички (С) - Јединство (В) 2:1 (1:0)

СУТЈЕСКА: Игралиште “Тјентиште”, судија: Цвитак (Панчево), стрелци: Вучковић у 40. Ковачевић у 85. за Раднички, Богдановић у 64. минуту за Јединство.

РАДНИЧКИ: Мишић 6, Ма. Милош 6 (Кондан 6), Кукољ 7, Ми. Милош 7, Вучковић 8, Огњеновић 7, Мамлић 6 (Јовановић 6), Ковачевић 8, Курунци 7 (Огњан), Ристивојевић 7 (С. Милош 7), Мирковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 6, Пауновић 6, Нецин 6 (Секулић 7), Марковић 7, Текијашки 7, Јанков 6, Јанковић 7, Богић 6 (Миличевић 7), Јовановић 6, Богдановић 7, Моторов 7.

Није било пуно прилика, али су први у вођство стигли домаћини када је голман гостију Доновић неспретно одбио лопту, а Борислав Вучковић био најбржи и погодио угао. После прекида за госте лопта је прелетела домаћег голмана, а спретни Богдановић је погодио из близине, да би у финишу Мирковић упутио одличан центаршут, а нападач Немања Ковачевић у енглеском стилу главом погодио мрежу за победу.

М. Н. П.

Борац - Крајина 3:1 (0:1)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија: Раковић (Вршац), стрелци: Ђукић у 48. (из пенала), Амерјан у 66. Ђурђев у 82. за Борац, Стојић у 35. минуту за Крајину.

БОРАЦ: Томић 8, Јовић 7 (Поповић), Америјан 8, Перић 7 (Вуковић), Недучић 7, Ђурђев 7, Бајић 7, Ћирковић 7, Станисављевић 7, Станковић 7, Станојковић 7.

КРАЈИНА: Родић 7, Ратковић 7, Косановић 7, Ољача 7, Ердељан 7, Стојковић 7, Станковић 7, Стојић 7, Иванчевић 7, Богић 7, Грубор 7.

Веома добра игра домаћих, али и гости су знали узвратити.

С. Р.

Јединство (БК) - Јединство (НБ) 1:0, Будућност - Младост 1:1, Борац - Крајина 3:1, Банат - Пролетер 1:0, Црвена звезда - Кикинда 0:3, ЖАК - Омладинац 0:1, Раднички (С) - Јединство (В) 2:1, Нафтагас - Слога 4:1, Раднички (К)  - Бегеј 1:0.

1. Будућност      3      2      1      0      7:5    7

2. Једин. (БК)     3      2      1      0      3:1    7

3. Бегеј     3      2      0      1      9:4    6

4. Јединство (В) 3      2      0      1      6:2    6

5. Кикинда 3      2      0      1      6:2    6

6. Нафтагас       3      2      0      1      7:4    6

7. Борац    3      2      0      1      7:4    6

8. Омладинац     3      2      0      1      3:2    6