Vojvođanska liga – Istok: Kikinđani najzad aktivni

01.09.2020. 12:28 12:31
Izvor: Tiker

Crvena zvezda - Kikinda 0:3 (0:1)

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, Sudija Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Zeljković u 12. Ivanović u 67. i Đukić u 80. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 5, Tomin 6, Šarenac 5, Vukoje 5,5, Kuburović 5,5, Stanić 5,5, N. rudan 6, Ribić 6 (Dajin), Radenković 6, Komnenović 5,5, Marko Jović 5,5 (N. G. Rudan).

KIKINDA: Mitrović 7, Zeljković 7,5, Ilić 6,5 (Jarić 7), Ivanović 8 (Stankić), Kockar 8,5 (Stanković), Knežević 7,5 Reljić 7,5, Detari 7, Đukić 8 (Belić), Laništanin 7,5, Zečević 8 (Kovač).

Odlični Kikinđani bili su ubedljivi na gostovanju u Vojvoda Stepi i zasluženo odneli tri boda, a poveli su u 12. minutu preko Stevana Zeljkovića koji je iz slobodnog udarca, pogodio mrežu.

Dejan Ivanović je iskosirtio neopreznost u odbrani Stepčana, bio brži od rivala i kad je izbio ispred Ćirkovića, lako pogodio za 2:0. Desetak minuta pre poslednjeg zvižduka, Nebojša Đukić je postavio konačnih i zasluženih - 0:3.

S. R.

Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (NB) 1:0 (1:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište “Đuro Budimir - Badžo”, sudija: Petrović (Zrenjanin), strelac: Vukoje u 20. minutu.

JEDINSTVO (BK): Đurić, Dapčević 7 (Anović 8), Grban 7, Korać 7, Radišić 7, Kujundžić 7 (Kovačević 7), Zekanović 7, S. Martinović 7 (Đokić 7), Jeftenić 7 (Markoski), Vukoje 8 (A. Martinović), Babić 7.

JEDINSTVO (NB):  Barkoci 7, Balo 7 (Miljanović), Njagrin 7, Mirčetić 7, Milošević 7, Čokulov 7, Pecavski 7 (Boškov), Dokman 6 (Radovanović 7), Drljača 7, Ratko 6, Vidić 7.

Domaćini su imali veći posed lopte, diktirali tempo, stvarali šanse, a uspeli su samo jednu da relizuju. U 20. minutu Savo Martinović je odlično šutirao sa 20 metara, golman Barkoci je uspeo loptu kratko da odbije, natrčao je Marko Vukoje i pogodio mrež.

M. N. P.

Naftagas - Sloga 4:1 (3:0)

ELEMIR: Igralište “Crveni dom”, sudija: Runić (Žitište), strelci: Milivojev u 2. Jankov u 7. Stepanov u 41. Krasić u 62. za Naftagas, Radić u 90. minutu za Slogu.

NAFTAGAS: Mijatov, Štrbac 6, Grbić 8, Popov 8 (Baranji), R. Dabić 7, Milošević 7, Stepanov 8 (Petrov), Panić 7, Samardžić 7, Jankov 8 (Krasić 7), Milivojev 8 (D. Dabić).

SLOGA: Ilkić 6, Prica 6, Cimeša 6 (Crnogorac 6), Vukomanović 6 (Tasovski 6), Spremo 7, Tadić 6 (Radulović), Koruga 6, Albert 6 (Selaković 7), Radić 7, Stefanovski 6, Olđa 6.

Miljan Milivojev je poveo prvi napad domaćih i posle solo prodora odmerenim šutem pogodio mrežu, da bi u 7. minutu filigrantski precizna akcija Naftaša rezultirala pogotkom Vladimira Jankova. I onda u 41. minutu grešku odbranu gostiju ioristio je imir Stepanov.

U nastavku utakmice tempo je zbog vrućine opao, a Ilija Krasić je iskosa šutem pogodio mrežu i uvećao vođstvo domaćih, da bi u poslednjem  minutu utakmice Nikola Radić iz slobodnog udarca bio precizan.

M. N. P.

ŽAK - Omladinac (B) 0:1 (0:1)

KIKINDA: Igralište ŽAK-a, sudija: Todorović (Vršac), stralac: Šarenac u 41. minutu.

ŽAK: Tomašević 6, Krnić 5, Ivetić 5 (Grujin 5), Berbakov 5, Kočiš 6, Simin 5 (Marić), Radivojac 6, Važić 5 (Monoštori 5).

OMLADINAC: Miškov, Radulović 6, Trkulja 6 (Spalević 6), Stošić 6,5, Šarenac 6, Novković 6, Brkić 6, Bojanić 7, Prokić 6 (Nataroš), Šemić 6, Stojković 6.

U obostrano slabom prvom poluvremenu, jedini detalj vredan pažnje dogodio se četiri minuta pre odmora. Poslednja linija odbrane ŽAK-a poklonila je loptu gostima, to je iskoristio Šarenac, utrčao i lagano pogodio mrežu. Pokušači su domaći da izjednače u nastavku, ali  nisu uspeli da pogode mrežu, a Botošani su bili blizu drugog pogotka, pogodili su prečku.

S. R.

Banat - Proleter 1:0 (0:0)

ČENTA: Igralište “Nad alasom”, sudija: Domazetoski (Pančevo), strelac: Đilas u 61. minutu.

BANAT: Sladović 7, I. Raketić 7, S. Raketić 8, Krstić 7, Eskić 8, Bajkin 7 (Stojić), Lošić 7, Stojanović 8, Maksimović 7 (Divljački 7), Đilas 8 (Kojić 7), Petković 7 (Dmijović 7).

PROLETER: Radivojev 7, Jeftić 7, Miković 8, Rakić 7, Tomić 7, Aleksić 7, Simić 7, Čučak 7 (Angelovski), Pobra 7, Ćirić 7 (Mušesku), Karaklić 7.

Dobra i kvalitetna utakmica, a to su pokazala oba rivala. Ipak, odluka o pobedniku je pala u 61. minutu kada je Stojanović na oko 20 metara oteo loptu gostujućim igračima i onda vratio povratnu loptu što je iskoristio debitant Đilas i pogodio  mrežu.

M. N. P.

Radnički (K) - Begej 1:0 (1:0)

KOVIN: Gradski stadion, sudija: Radulović (Elemir), strelac: Jonović u 42. minutu.

RADNIČKI: Avramović 8, Milenković 7, Divnić 7, Kitić 7, Arsenijević (Antić 7), Jonović 8, Marijanović 7 (Simijunović 7), Kostić 7, Deliblaćanin 7 (Radojević 7), Vuličević 8, Stojković 8.

BEGEJ: Trivunović 7, D. Mijatović 7, J. Mijatović 7, Radulović 7, Maljukan 7, Ml. Novak 6 (Kozić), Goljanin 6 (O. Umičević), Baroševčić 7, Prošić 7, Vaučin 7, Ma. Novak 7 (S. Umičević).

U veoma kvalitetnoj utakmici dva veoma dobra rivala gol odluke je postigao Jonović kada je strahovitim šutem sa oko 20 metara savladao nemoćnog Trivunovića i doneo pobedu Kovincima.

M. N. P.

Radnički (S) - Jedinstvo (V) 2:1 (1:0)

SUTJESKA: Igralište “Tjentište”, sudija: Cvitak (Pančevo), strelci: Vučković u 40. Kovačević u 85. za Radnički, Bogdanović u 64. minutu za Jedinstvo.

RADNIČKI: Mišić 6, Ma. Miloš 6 (Kondan 6), Kukolj 7, Mi. Miloš 7, Vučković 8, Ognjenović 7, Mamlić 6 (Jovanović 6), Kovačević 8, Kurunci 7 (Ognjan), Ristivojević 7 (S. Miloš 7), Mirković 7.

JEDINSTVO: Donović 6, Paunović 6, Necin 6 (Sekulić 7), Marković 7, Tekijaški 7, Jankov 6, Janković 7, Bogić 6 (Miličević 7), Jovanović 6, Bogdanović 7, Motorov 7.

Nije bilo puno prilika, ali su prvi u vođstvo stigli domaćini kada je golman gostiju Donović nespretno odbio loptu, a Borislav Vučković bio najbrži i pogodio ugao. Posle prekida za goste lopta je preletela domaćeg golmana, a spretni Bogdanović je pogodio iz blizine, da bi u finišu Mirković uputio odličan centaršut, a napadač Nemanja Kovačević u engleskom stilu glavom pogodio mrežu za pobedu.

M. N. P.

Borac - Krajina 3:1 (0:1)

STARČEVO: Stadion Borca, sudija: Raković (Vršac), strelci: Đukić u 48. (iz penala), Amerjan u 66. Đurđev u 82. za Borac, Stojić u 35. minutu za Krajinu.

BORAC: Tomić 8, Jović 7 (Popović), Amerijan 8, Perić 7 (Vuković), Nedučić 7, Đurđev 7, Bajić 7, Ćirković 7, Stanisavljević 7, Stanković 7, Stanojković 7.

KRAJINA: Rodić 7, Ratković 7, Kosanović 7, Oljača 7, Erdeljan 7, Stojković 7, Stanković 7, Stojić 7, Ivančević 7, Bogić 7, Grubor 7.

Veoma dobra igra domaćih, ali i gosti su znali uzvratiti.

S. R.

Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (NB) 1:0, Budućnost - Mladost 1:1, Borac - Krajina 3:1, Banat - Proleter 1:0, Crvena zvezda - Kikinda 0:3, ŽAK - Omladinac 0:1, Radnički (S) - Jedinstvo (V) 2:1, Naftagas - Sloga 4:1, Radnički (K)  - Begej 1:0.

1. Budućnost      3      2      1      0      7:5    7

2. Jedin. (BK)     3      2      1      0      3:1    7

3. Begej     3      2      0      1      9:4    6

4. Jedinstvo (V) 3      2      0      1      6:2    6

5. Kikinda 3      2      0      1      6:2    6

6. Naftagas       3      2      0      1      7:4    6

7. Borac    3      2      0      1      7:4    6

8. Omladinac     3      2      0      1      3:2    6