105.2585

Војвођанска лига – исток: Карађорђевчани покварили славље

01.06.2021. 11:22 11:24
Извор: М. Митровић/ Екипа Кикинде

Свечарску атмосферу Кикинђанима покварио је највећи ривал из овог првенства Карађорђевчани, и реванширали се за јесењи пораз.

Кикинда - Јединство (БК) 1:2 (1:2)

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Ивановић у 27. за Кикинду, а Ановић у 4. (из пенала) и Новаковић у 34. минуту за Јединство.

КИКИНДА: Савков 7, Степанчев 7, Кнежевић 6,5 (Штеванов), Јарић 7,5, Коцкар 7 (Аћимовић), Станаћев 7, Ивановић 7 (Терзин), Кресоја 6,5 (Белић 7), Зељковић 7 (Зечевић), Ђукић 7, Божић 6,5.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7,5, Бајат 8, Дапчевић 7, Грбан 7, Кораћ 7, Матић 8 (С. Мартиновић 77, Зекановић 7, Ановић 7, Ђокић 7, Вукоје 7 (А. Мартиновић 7), Новковић 8.

Божић је већ у уводу неопрезно стартовао на Новковића у свом казненом простору, а Ановић је био сигуран са беле тачке за рано вођство Карађорђевчана. Ређали су се напади домаћина, а Ивановић је поравнао у 27. минуту., На другој страни, све је то казнио одлични Слађан Новковић, из окрета је мајсторски донео ново вођство Јединству, а испоставило се био еј то и коначан исход.

М. М.

БегејЦрвена звеезда 2:3 (2:2)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, Судија Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Влаучин у 13. и 21. (из пенала) за Бегеј, а Станић у 13. Вукоје у 30. (из пенала и Козић у 63. минуту за Црвену звезду.

БЕГЕЈ: Арсин 7, Бајић 7, Радуловић 6, Косовић 7, Грбић 6, Мл. Новак 6 (од 46.Богић -),Умићевић 6, Николић 6, Рапаић 7, Влаучин 8 и Ма. Новак 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томас 6, Кубуровић 7, Станић 6, Вукоје 8, Рибић 6 (од 70.Вукмировић -), Чокулов 6, Прошић 6, Дајин 6, Томин 7 и Козић 7.

Фудбалери из Војвода Степе вероватно су освојили бодове спаса у Житишту, јер су искористили бројчану предност у другом полувремену. Наиме, због повреда више играча Бегеја на клупи је био само реконвалесцент Богић који је на полувремену заменио Младена Новака, а после само седам минута морао је да напусти терен због нове повреде.

Потом се повредио и Грбић, па је само статирао. А почело је занимљиво када је Станић изненадио голмана домаћих у 13.минуту да би у истом минуту Влаучин све надмудрио и изједначио.Затим су најпре домаћи повели са беле тачке, а онда Вукоје опет са 11 метара изједначио. У другом полувремену са играчем више искористили су гости предност и преко дојучерашњег играча Бегеја Козића стигли и до победе.

Д. Милићев

Омладинац ФАМ - Будућност 4:0 (2:0)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија:К. Тодоровић (Вршац), стрелци: Шемић у 5. Величковић у 12. Тркуља у 49. и Стојковић у 60. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Величковић 7, Прокић 6, Тркуља 7,5, Тањга 7 (Бојанић 6), Нинковић 7, Бојић 7 (Јованов 6,5), Бркић 7,5, Говернор 7,5 (Сремац 6,5), Кондић 6,5 (Радуловић 7), Шемић 8, Стојковић 7.

БУДУЋНОСТ: Чанак 6, Ковачевић 5,5, Латковић 5,5, А. Прокин 5,5, Тодоров 6, Илић (Савин 6), Николин, Шаренац 6,5, С. Прокин 6, Нешић 5,5, Перин 5,5, Ратко 5.

Ботошани су лако дошли до бодова против Црњана. Били су бољи и одлично почели меч. Већ у 5. минуту Зоран Шемић је донео предност домаћем тиму, да би Величковић седам минута касније повисио резултат. и решио питање опобедника.

Нафтагас - Раднички (С) 4:4 (2:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, судија: М. Марков (Зрењанин), стрелци: Јанков у 15. Миливојев у 27. и 62. и А. Петров у 68. за Нафтагас, а Мирчетић у 48. 70. и 72. и Вучковић у 66. минуту за Раднички.

НАФТАГАС: Мијатов 6, А. Петров 7, Штрбац 7, Грбић 7 (Козловачки 7), Попов 7, Дабић 6,5, В. Петров 7, Миливојев 8, Милошевић 6,5, Самарџић 6,5, Јанков 7.

РАДНИЧКИ: Хорват 6, Идворјан 6,5, Татић 7, Даља 6, Милош 6,5, Вучковић 7,5, Мирчетић 8, Мамлић 7, Вукоје 6,5, Михајловић 7, Мирковић 6.

Домаћин је решио први део захваљујући искусним Јанкову и Миливојеву који су успели да савладају голмана Хорвата, али су Сутјешчани у наставку меча захваљујући расположеном Данијелу Мирчетићу успели да преокрену игру. Мирчетић је постигао хет-трик, а помогао му је Борислав Вучковић да однесу бод из Елемира.

М. К.

Јединство (В) - Борац (С) 3:0 (2:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, судија: Б. Бјелош (Зрењанин), стрелци: Миошко у 20. и Богдановић у 29. и 54. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Микавица, Симић 7, Миошко 9, Текијашки 7, Секулић 8, Бобић 8 (Јанковић 7), А. Ћирка 8, Богдановић 8,5 (Милићевић 7), Моторов 8, Станков 8 (Нецин 7,5), Тешић 8 (Живанов 7).

БОРАЦ: Томић 6, Јовић 6, Јоковић 6,5, Ђурђев 6, Недучић 7, Крсмановић 6 (Ковачевић 6), петровић 6, Ђукић 6, Гиговић 6,5, Америјан 6, Малиџан 6 (Јоковић 6).

Влајковчани су убедљивим тријумфом прославили опстанак, а меч је обележио Кристијан Миошко који је ефектним поготком украсио изванредну сезону.

С. С.

Раднички (К) - ЖАК 3:1 (1:0)

КОВИН: Игралиште Радничког, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: Чучак у 40. и 70. Павић у 65. за Раднички, а Фучак у 81. минуту за ЖАК.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Савић 7, Павић 7,5, Јоновић 7 (Ђорђевић 7), Китић 7, Секулић 7, Зафировић 7, Рајић 7, Чучак 7,5 (Ћирић), Делиблаћанин 7 (Дивнић 7).

ЖАК: Томашевић 6,5, Баба 6, Арађанин 6, Бербаков 6, Моноштори 6,5, Крнић 6, Важић 6, Пеналски 6, Дрљача 6, Фучак 7, Месарошки 6.

У последњем мечу ове сезоне на свом терену домаћини су освојили три бода против гостију из Кикинде. Од првог минута Ковинци су имали више од игре и прилике пред голом, а Петар Чучак пет минута пре одласка на одмор постигао је водећи погодак. У другом полувремену домаћин је наставио са добром игром и Павић је удвостручио предност, а пет минута касније другим поготком Чучак је обезбедио високу предност. Гости су преко капитена Фучака стигли до почасног поготка и ублажили пораз на овом гостовању.

Слога - Банат 1:0 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Б. Цвитак (Панчево), стрелац: Радић у 5. минуту.

СЛОГА: Стевановић, Прица 7, Цимеша 6,5 (Михајловски), Лазаревић 7, Црногорац 7, Спремо 6,5, Тадић 7, Алберт 7 (Стојковић 7), Радић 7,5, Стефановски 7 (Коруга), Олђа 7.

БАНАТ: Сладовић 8, Радојчић 6, Дивљачки 5 (Пантовић 6), Денић 6, Цветковић 6, Ненезић 6, Ковач 6, Дисић 6, Бајкин 6, Остојић 6, Радојев 6.

После корнера у 5. минуту Лазаревић је пронашао Николу Радића који ефектно погодио мрежу иза Сладовића. У току сусрета домаћи су имали безброј прилика, али Немања Сладовић је бранио изванредно.

Пролетер - Младост 2:0 (2:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, судија: Н. Ћирковић 8, стрелци: Тимић у 15. (из пенала), Ракић у 42. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Цвијетић 7, Јевтић 7, Лека 7, Ђорђевић 7, Алексић 7, Тимић 7, Ракић 7 (Дамњановић), Богојевић 7, Ивковић 7, Маскић 7.

МЛАДОСТ: Сакић 6,5, Николајев 6,5, Лазиница 6, Савков 6,5, Јаковљевић 6, Марков 6, Вучковић 6,5, Граовац 6, Живановић 6,5, Бодловић 6.

Утакмица је била веома борбена и занимљива, обиловала бројним полушансама на обе стране. Одбрана Пролетера на челу са голманом Илкићем лако је успевала да амортизује све нападе ривала.  15. минуту сигуран реализатор пенала био је Тимић. У 42. минуту брзоноги Ракић се искрао из гужве и усамљен испред гола гостију примио лопту, заобишао голмана гостију Топића и поставио коначан резултат.

С. Ф.

Резултати:

Пролетер - Младост 2:0, Кикинда - Јединство (БК) 1:2, Омладинац ФАМ - Будућност 4:0, Јединство (В) - Борац 3:0, Слога - Банат 1:0, Бегеј - Црвена звезда 2:3, Раднички (К) - ЖАК 3:1, Нафтагас - Раднички (С) 4:4. Слободна је била: Крајина.