Vojvođanska liga – istok: Karađorđevčani pokvarili slavlje

01.06.2021. 11:22 11:24
Izvor: M. Mitrović/ Ekipa Kikinde

Svečarsku atmosferu Kikinđanima pokvario je najveći rival iz ovog prvenstva Karađorđevčani, i revanširali se za jesenji poraz.

Kikinda - Jedinstvo (BK) 1:2 (1:2)

KIKINDA: Gradski stadion, sudija: Tadić (Pančevo), strelci: Ivanović u 27. za Kikindu, a Anović u 4. (iz penala) i Novaković u 34. minutu za Jedinstvo.

KIKINDA: Savkov 7, Stepančev 7, Knežević 6,5 (Števanov), Jarić 7,5, Kockar 7 (Aćimović), Stanaćev 7, Ivanović 7 (Terzin), Kresoja 6,5 (Belić 7), Zeljković 7 (Zečević), Đukić 7, Božić 6,5.

JEDINSTVO: Tomić 7,5, Bajat 8, Dapčević 7, Grban 7, Korać 7, Matić 8 (S. Martinović 77, Zekanović 7, Anović 7, Đokić 7, Vukoje 7 (A. Martinović 7), Novković 8.

Božić je već u uvodu neoprezno startovao na Novkovića u svom kaznenom prostoru, a Anović je bio siguran sa bele tačke za rano vođstvo Karađorđevčana. Ređali su se napadi domaćina, a Ivanović je poravnao u 27. minutu., Na drugoj strani, sve je to kaznio odlični Slađan Novković, iz okreta je majstorski doneo novo vođstvo Jedinstvu, a ispostavilo se bio ej to i konačan ishod.

M. M.

BegejCrvena zveezda 2:3 (2:2)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, Sudija Šuljagić (Banatski Karlovac). Strelci: Vlaučin u 13. i 21. (iz penala) za Begej, a Stanić u 13. Vukoje u 30. (iz penala i Kozić u 63. minutu za Crvenu zvezdu.

BEGEJ: Arsin 7, Bajić 7, Radulović 6, Kosović 7, Grbić 6, Ml. Novak 6 (od 46.Bogić -),Umićević 6, Nikolić 6, Rapaić 7, Vlaučin 8 i Ma. Novak 6.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Tomas 6, Kuburović 7, Stanić 6, Vukoje 8, Ribić 6 (od 70.Vukmirović -), Čokulov 6, Prošić 6, Dajin 6, Tomin 7 i Kozić 7.

Fudbaleri iz Vojvoda Stepe verovatno su osvojili bodove spasa u Žitištu, jer su iskoristili brojčanu prednost u drugom poluvremenu. Naime, zbog povreda više igrača Begeja na klupi je bio samo rekonvalescent Bogić koji je na poluvremenu zamenio Mladena Novaka, a posle samo sedam minuta morao je da napusti teren zbog nove povrede.

Potom se povredio i Grbić, pa je samo statirao. A počelo je zanimljivo kada je Stanić iznenadio golmana domaćih u 13.minutu da bi u istom minutu Vlaučin sve nadmudrio i izjednačio.Zatim su najpre domaći poveli sa bele tačke, a onda Vukoje opet sa 11 metara izjednačio. U drugom poluvremenu sa igračem više iskoristili su gosti prednost i preko dojučerašnjeg igrača Begeja Kozića stigli i do pobede.

D. Milićev

Omladinac FAM - Budućnost 4:0 (2:0)

BOTOŠ: Igralište Omladinca, sudija:K. Todorović (Vršac), strelci: Šemić u 5. Veličković u 12. Trkulja u 49. i Stojković u 60. minutu.

OMLADINAC: Miškov, Veličković 7, Prokić 6, Trkulja 7,5, Tanjga 7 (Bojanić 6), Ninković 7, Bojić 7 (Jovanov 6,5), Brkić 7,5, Governor 7,5 (Sremac 6,5), Kondić 6,5 (Radulović 7), Šemić 8, Stojković 7.

BUDUĆNOST: Čanak 6, Kovačević 5,5, Latković 5,5, A. Prokin 5,5, Todorov 6, Ilić (Savin 6), Nikolin, Šarenac 6,5, S. Prokin 6, Nešić 5,5, Perin 5,5, Ratko 5.

Botošani su lako došli do bodova protiv Crnjana. Bili su bolji i odlično počeli meč. Već u 5. minutu Zoran Šemić je doneo prednost domaćem timu, da bi Veličković sedam minuta kasnije povisio rezultat. i rešio pitanje opobednika.

Naftagas - Radnički (S) 4:4 (2:0)

ELEMIR: Igralište Naftagasa, sudija: M. Markov (Zrenjanin), strelci: Jankov u 15. Milivojev u 27. i 62. i A. Petrov u 68. za Naftagas, a Mirčetić u 48. 70. i 72. i Vučković u 66. minutu za Radnički.

NAFTAGAS: Mijatov 6, A. Petrov 7, Štrbac 7, Grbić 7 (Kozlovački 7), Popov 7, Dabić 6,5, V. Petrov 7, Milivojev 8, Milošević 6,5, Samardžić 6,5, Jankov 7.

RADNIČKI: Horvat 6, Idvorjan 6,5, Tatić 7, Dalja 6, Miloš 6,5, Vučković 7,5, Mirčetić 8, Mamlić 7, Vukoje 6,5, Mihajlović 7, Mirković 6.

Domaćin je rešio prvi deo zahvaljujući iskusnim Jankovu i Milivojevu koji su uspeli da savladaju golmana Horvata, ali su Sutješčani u nastavku meča zahvaljujući raspoloženom Danijelu Mirčetiću uspeli da preokrenu igru. Mirčetić je postigao het-trik, a pomogao mu je Borislav Vučković da odnesu bod iz Elemira.

M. K.

Jedinstvo (V) - Borac (S) 3:0 (2:0)

VLAJKOVAC: Igralište Jedinstva, sudija: B. Bjeloš (Zrenjanin), strelci: Mioško u 20. i Bogdanović u 29. i 54. minutu.

JEDINSTVO: Mikavica, Simić 7, Mioško 9, Tekijaški 7, Sekulić 8, Bobić 8 (Janković 7), A. Ćirka 8, Bogdanović 8,5 (Milićević 7), Motorov 8, Stankov 8 (Necin 7,5), Tešić 8 (Živanov 7).

BORAC: Tomić 6, Jović 6, Joković 6,5, Đurđev 6, Nedučić 7, Krsmanović 6 (Kovačević 6), petrović 6, Đukić 6, Gigović 6,5, Amerijan 6, Malidžan 6 (Joković 6).

Vlajkovčani su ubedljivim trijumfom proslavili opstanak, a meč je obeležio Kristijan Mioško koji je efektnim pogotkom ukrasio izvanrednu sezonu.

S. S.

Radnički (K) - ŽAK 3:1 (1:0)

KOVIN: Igralište Radničkog, sudija: M. Gaborov (Zrenjanin), strelci: Čučak u 40. i 70. Pavić u 65. za Radnički, a Fučak u 81. minutu za ŽAK.

RADNIČKI: Rnić 7, Savić 7, Pavić 7,5, Jonović 7 (Đorđević 7), Kitić 7, Sekulić 7, Zafirović 7, Rajić 7, Čučak 7,5 (Ćirić), Deliblaćanin 7 (Divnić 7).

ŽAK: Tomašević 6,5, Baba 6, Arađanin 6, Berbakov 6, Monoštori 6,5, Krnić 6, Važić 6, Penalski 6, Drljača 6, Fučak 7, Mesaroški 6.

U poslednjem meču ove sezone na svom terenu domaćini su osvojili tri boda protiv gostiju iz Kikinde. Od prvog minuta Kovinci su imali više od igre i prilike pred golom, a Petar Čučak pet minuta pre odlaska na odmor postigao je vodeći pogodak. U drugom poluvremenu domaćin je nastavio sa dobrom igrom i Pavić je udvostručio prednost, a pet minuta kasnije drugim pogotkom Čučak je obezbedio visoku prednost. Gosti su preko kapitena Fučaka stigli do počasnog pogotka i ublažili poraz na ovom gostovanju.

Sloga - Banat 1:0 (1:0)

PLANDIŠTE: Igralište Sloge, sudija: B. Cvitak (Pančevo), strelac: Radić u 5. minutu.

SLOGA: Stevanović, Prica 7, Cimeša 6,5 (Mihajlovski), Lazarević 7, Crnogorac 7, Spremo 6,5, Tadić 7, Albert 7 (Stojković 7), Radić 7,5, Stefanovski 7 (Koruga), Olđa 7.

BANAT: Sladović 8, Radojčić 6, Divljački 5 (Pantović 6), Denić 6, Cvetković 6, Nenezić 6, Kovač 6, Disić 6, Bajkin 6, Ostojić 6, Radojev 6.

Posle kornera u 5. minutu Lazarević je pronašao Nikolu Radića koji efektno pogodio mrežu iza Sladovića. U toku susreta domaći su imali bezbroj prilika, ali Nemanja Sladović je branio izvanredno.

Proleter - Mladost 2:0 (2:0)

BANATSKI KARLOVAC: Igralište Proletera, sudija: N. Ćirković 8, strelci: Timić u 15. (iz penala), Rakić u 42. minutu.

PROLETER: Ilkić 7, Cvijetić 7, Jevtić 7, Leka 7, Đorđević 7, Aleksić 7, Timić 7, Rakić 7 (Damnjanović), Bogojević 7, Ivković 7, Maskić 7.

MLADOST: Sakić 6,5, Nikolajev 6,5, Lazinica 6, Savkov 6,5, Jakovljević 6, Markov 6, Vučković 6,5, Graovac 6, Živanović 6,5, Bodlović 6.

Utakmica je bila veoma borbena i zanimljiva, obilovala brojnim polušansama na obe strane. Odbrana Proletera na čelu sa golmanom Ilkićem lako je uspevala da amortizuje sve napade rivala.  15. minutu siguran realizator penala bio je Timić. U 42. minutu brzonogi Rakić se iskrao iz gužve i usamljen ispred gola gostiju primio loptu, zaobišao golmana gostiju Topića i postavio konačan rezultat.

S. F.

Rezultati:

Proleter - Mladost 2:0, Kikinda - Jedinstvo (BK) 1:2, Omladinac FAM - Budućnost 4:0, Jedinstvo (V) - Borac 3:0, Sloga - Banat 1:0, Begej - Crvena zvezda 2:3, Radnički (K) - ŽAK 3:1, Naftagas - Radnički (S) 4:4. Slobodna je bila: Krajina.