Војвођанска лига – исток: Ивановић чува прво место

02.04.2019. 13:21 13:23
Извор: pixabay.com

Прорадио је први стрелац Великоселаца Дејан Ивановић који се овог пролећа вратио у редове Козаре и у мечу са Јединством постигао три поготка.

Јединство (БК) - Козара 2:3 (0:2)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион “Ђуро Будимир Баџо”, гледалаца 200, судија: Јанковић (Панчево), стрелци: Зекановић у 48. Ђорић у 76. за Јединство, а Ивановић у 19. 28. и 77. минуту за Козару.

ЈЕДИНСТВО: Томић 6, Дапчевић 6, Грбан 7, Радишић 7, Живанов 6, Ђорић 7, Зекановић 7 (Иванчевић 7), Кораћ 7, Д. Кнежевић 6, Ђокић 7, Ружић 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, И. Кнежевић 7 (Латиновић 7), Ивановић 9, Т. Бјелановић 7, Рељић 7 (Димитрић 7), Н. Ђаковић 7, Чекић 7, Мисић 8, Д. Бјелановић 7, А. Петровић 7, Лисица 7 (Мирчета 7).

Први пут је мрежу затресао у 19. минуту, да би само десет минута касније после лепе акције оштро шутирао са 20 метара и постигао ефектан погодак.

Само што је почело друго полувреме домаћин је успео преко Зекановића да смањи резултат. единство је успело да стигне до изједначења, али се јЈош није стишала радост домаћих навијача Ивановић је поново успео да савлада домаћег голмана Томића.

М. Се.

Раднички (К) – Будућност (СЦ) 1:2 (1:1)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца: 200. Судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Рађеновић у 18. за Раднички, а Топић у 43. и Вукоје у 90. минуту за Будућност.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Стаменовић 6,5 (Ђорђевић 6,5), Рађеновић 7 (Драгић -), Маринковић 7, Дивнић  7, Костић 6,5 (Стојановић -), Шарановић 6,5, Бицуљевић 7, Симић 6,5, Пејић 7, Голубовић 6,5.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Лаништанин 7, Аранитовић 7, Стојчић 6 (Спахић 7), Топић 7, Зоретић 6,5, Прпа 6,5, Крђалин 6,5, Вукоје 7,5 (Перин -), Ђукић 7 (Манојловић -).

Домаћи фудбалери тренера Милана Тодоровића први су повели голом Рађеновића. Два минута пре одласка на одмор гости из Српске Црње изједначили су голом Топића. Када се очекивао крај меча Вукоје је успео да искористи грешку Ковинаца и постигне победоносни погодак за госте.

Б. Стојковски

Војводина - Јединство (НБ) 2:0 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 200, судија: Милосављевић (Ковин), стрелац: Станојевић у 52. и 70. минуту.

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Рудић 8, Јесић 8, Станојевић 9, Kalajyija 7, Нинковић 7, Јевтић 7 (Драча), Живанов 8, Влаучин 7, Богдановић 8, Yajski 7 (Кнежевић 7).

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Дрљача 7, Еремић 7, М. Пецавски 7, Матић 7, Перуничић 7, Бабић 6 (Н. Пецавски 7), Месарошки 6, Дражић 6 (Латиновић), Перењац 6 (Ћулум 7).

Бољом игром у другом полувремену екипа тренера Марка Гутеша дошла је до три нова бода. Заслуга за победу екпе Војводине припада двоструком стрелцу Николи Станојевићу. У првом делу игре домаћин је имао неколико прилика које није реализовао, али је зато у наставку у 52. минуту повео.  Изведен је корнер, лопта је набачена у шеснаестерац Јединства, одлично је скочио Станојевић и главом сместио лопту иза леђа голмана гостију Вескова. Исти играч је постигао погодак на истоветан начин.

М. Се.

Раднички (С) - Слога 1:1 (0:0)

СУТЈЕСКА: Стадион “Тјентиште”, гледалаца 100, судија: Домазетовски (Панчево), стрелци: Ковачевић у 59. за Раднички, а Спремо у 78. минуту за Слогу.

РАДНИЧКИ: Сучу 6, Марков 7, Лојпур 6, Магочевић 6, Огњеновић 7, Ковачевић 7, Станић 7, Милош 6, Радуловић 6, Чонтош 7, Козић 7 (Росић 7).

СЛОГА: Стевановић 6, Прица 7, Савков 6, Недимовић 6 (Лазаревић 6), Спремо 7, Селаковић 7, Црногорац 6, Олђа 7, Стефановски 6, Радић 7, Коруга 6 (Албастер 6).

Домаћи су повели у 58. минуту поготком Ковачевића, а заслуга за овај гол припада његовом суиграчу Огњеновићу који је идеално набацио лопту. Гости су успели да поравнају резултат преко Спреме у 78. минуту. За овај погодак кривицу сноси млади домаћи голман Сучу који није на прави начин успео да интервенише.

М. Се.

Младост (О) – Кикинда 2:1 (0:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 150. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Гиговић у 54, Ђукановић у 88 за Младост, Кресоја у 42 минуту за Кикинду.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7 (Сакић 7), Целин 7, Гиговић 7,5 (Тошић 7), Лазиница 7, Додић 7, Каранфиловски 7, Пештерац 7, Ђукановић 8, Савков 7 (Вукајловић 7), Петровић 7,5.

КИКИНДА: Вукобрат 7,5, Нешић 6 (Киурски 6), Илић 6,5, Утржен 6,5, Кнежевић 7, Кресоја 7,5, Красин 6,5 (Китановић -), Рељић 7, Црномарковић 7, Кењало 7, Грујић 6,5.

Од првог минута домаћи фудбалери били су бољи ривал и стварали прилике, али су гости из Кикинде повели три минута пре одласка на одмор голом Кресоје. У другом полувремену иста слика на терену фудбалери Младости  су имају инцијативу и после десет минута игре Гиговић је поравнао резултат.

До краја меча гости су се бранили и два минута их је делило од бода, али је Ђукановић из гужбве успео да затресе мрежу Вукобрата и донесе победу свом тиму.

Слобода - Бегеј 0:0

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 400, судија: Богичевић (Зрењанин). Црвени картон: Ј. Мијатовић (Бегеј).

СЛОБОДА: Ковач, Лолић 6 (Ћосић), Штеванов 6 (Коцкар 6), Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 6, Цвијановић 6, М. Спахић 7, Гавриловић 6, Ж. Попов 7, Војводић 6.

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 6, Самарџић 7, Смајловић 6, Новак (Тројановић 6), Грубић 6 (Свјетлица), Зорић 7, Шћепановић 6, Баришић 6 (Марић), Умичевић 7.

Очекивали су домаћини да ће у трци за врх табеле доћи до три бода, али им се то није остварило. Стварали су играчи Слободе идеалне прилике у првом делу игре, а исто тако и у другом, али нису успевали да нађу прави пут до мреже одличног голмана екипе из Житишта Тривуновића. Вредно је истаћи да су Новокозарчани цело друго полувреме имали играча више у игри, јер пар секунди истека првих 45. минута оправдано је искључен Мијатовић.

М. Се.

ЖАК - БАК 3:2 (3:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Ћирић у 19. и 39. Малеш у 33. за ЖАК, а Анђелић у 14. и Вељковић у 83. минуту за БАК- Жути картони: Радивојац, Ћирић (ЖАК), Ђуркин, Митревски (БАК).

ЖАК: Митровић 7, Надлачки 7, Ђурђевић 7, Јанков 8, Кочиш 8, Вокић 7 (Гавранов), Ћирић 8 (Фехер), Радивојац 7, Малеш 8, Ратко 7 (Чубрило).

БАК: Милојевић 6, Петковић 6, Шинжак 6, Баторић 6, Митревски 7, Ђуркин 6 (Јовановић 6), Вељковић 8, Милковић 7, Симић 6 (Деспотовић 6), Анђелић 7, Југа 6 (Јарковачевић 6).

Тренер домаћина Јовица Лакић започео је меч чак са пет „бонус” играча, а на клупи је чекало шансу да заигра шест њихових вршњака, али се то није одразило на игру. Након неколико пропуштених прилика гости су се први радовали када је у 14. минуту погрешила домаћа одбрана и Душан Анђелић је погодио мрежу. Пет минута касније први стрелац “железничара” Борис Ћирић је изједначио. У 33. минуту Огњен Малеш извео је слободан ударац са 25 метара и страховитим шутем погодио мрежу гостујућег голмана. Шест минута пре краја првог дела Борис Ћирић је после брзо изведеног напада постигао и други погодак за своју екипу. Наставак игре припао је ЖАК-у, али домаћи нападачи нису успевали да пронађу прави начин да погоде мрежу голмана из Беле Цркве. Седам минута пре краја Ален Вељковић је смањио резултат, сјајним поготком са неких 20 метара.

М. Секулић

Пролетер - Крајина 2:2, ЖАК -БАК 3:2, Раднички (С) - Слога 1:1, Јединство (БК) - Козара 2:3, Војводина - Јединство (НБ) 2:0, Слобода - Бегеј 0:0, Раднички (К) - Будућност 1:2, Младост (О) - Кикинда 2:1.