Vojvođanska liga – istok: Ivanović čuva prvo mesto

02.04.2019. 13:21 13:23
Izvor: pixabay.com

Proradio je prvi strelac Velikoselaca Dejan Ivanović koji se ovog proleća vratio u redove Kozare i u meču sa Jedinstvom postigao tri pogotka.

Jedinstvo (BK) - Kozara 2:3 (0:2)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion “Đuro Budimir Badžo”, gledalaca 200, sudija: Janković (Pančevo), strelci: Zekanović u 48. Đorić u 76. za Jedinstvo, a Ivanović u 19. 28. i 77. minutu za Kozaru.

JEDINSTVO: Tomić 6, Dapčević 6, Grban 7, Radišić 7, Živanov 6, Đorić 7, Zekanović 7 (Ivančević 7), Korać 7, D. Knežević 6, Đokić 7, Ružić 7.

KOZARA: M. Đaković 7, I. Knežević 7 (Latinović 7), Ivanović 9, T. Bjelanović 7, Reljić 7 (Dimitrić 7), N. Đaković 7, Čekić 7, Misić 8, D. Bjelanović 7, A. Petrović 7, Lisica 7 (Mirčeta 7).

Prvi put je mrežu zatresao u 19. minutu, da bi samo deset minuta kasnije posle lepe akcije oštro šutirao sa 20 metara i postigao efektan pogodak.

Samo što je počelo drugo poluvreme domaćin je uspeo preko Zekanovića da smanji rezultat. edinstvo je uspelo da stigne do izjednačenja, ali se jJoš nije stišala radost domaćih navijača Ivanović je ponovo uspeo da savlada domaćeg golmana Tomića.

M. Se.

Radnički (K) – Budućnost (SC) 1:2 (1:1)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca: 200. Sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Rađenović u 18. za Radnički, a Topić u 43. i Vukoje u 90. minutu za Budućnost.

RADNIČKI: Alavanja 7, Stamenović 6,5 (Đorđević 6,5), Rađenović 7 (Dragić -), Marinković 7, Divnić  7, Kostić 6,5 (Stojanović -), Šaranović 6,5, Biculjević 7, Simić 6,5, Pejić 7, Golubović 6,5.

BUDUĆNOST: Marić 7, Vasiljević 7, Laništanin 7, Aranitović 7, Stojčić 6 (Spahić 7), Topić 7, Zoretić 6,5, Prpa 6,5, Krđalin 6,5, Vukoje 7,5 (Perin -), Đukić 7 (Manojlović -).

Domaći fudbaleri trenera Milana Todorovića prvi su poveli golom Rađenovića. Dva minuta pre odlaska na odmor gosti iz Srpske Crnje izjednačili su golom Topića. Kada se očekivao kraj meča Vukoje je uspeo da iskoristi grešku Kovinaca i postigne pobedonosni pogodak za goste.

B. Stojkovski

Vojvodina - Jedinstvo (NB) 2:0 (0:0)

PERLEZ: Stadion Vojvodine, gledalaca 200, sudija: Milosavljević (Kovin), strelac: Stanojević u 52. i 70. minutu.

VOJVODINA: Magda 7, Rudić 8, Jesić 8, Stanojević 9, Kalajyija 7, Ninković 7, Jevtić 7 (Drača), Živanov 8, Vlaučin 7, Bogdanović 8, Yajski 7 (Knežević 7).

JEDINSTVO: Veskov 7, Drljača 7, Eremić 7, M. Pecavski 7, Matić 7, Peruničić 7, Babić 6 (N. Pecavski 7), Mesaroški 6, Dražić 6 (Latinović), Perenjac 6 (Ćulum 7).

Boljom igrom u drugom poluvremenu ekipa trenera Marka Guteša došla je do tri nova boda. Zasluga za pobedu ekpe Vojvodine pripada dvostrukom strelcu Nikoli Stanojeviću. U prvom delu igre domaćin je imao nekoliko prilika koje nije realizovao, ali je zato u nastavku u 52. minutu poveo.  Izveden je korner, lopta je nabačena u šesnaesterac Jedinstva, odlično je skočio Stanojević i glavom smestio loptu iza leđa golmana gostiju Veskova. Isti igrač je postigao pogodak na istovetan način.

M. Se.

Radnički (S) - Sloga 1:1 (0:0)

SUTJESKA: Stadion “Tjentište”, gledalaca 100, sudija: Domazetovski (Pančevo), strelci: Kovačević u 59. za Radnički, a Spremo u 78. minutu za Slogu.

RADNIČKI: Suču 6, Markov 7, Lojpur 6, Magočević 6, Ognjenović 7, Kovačević 7, Stanić 7, Miloš 6, Radulović 6, Čontoš 7, Kozić 7 (Rosić 7).

SLOGA: Stevanović 6, Prica 7, Savkov 6, Nedimović 6 (Lazarević 6), Spremo 7, Selaković 7, Crnogorac 6, Olđa 7, Stefanovski 6, Radić 7, Koruga 6 (Albaster 6).

Domaći su poveli u 58. minutu pogotkom Kovačevića, a zasluga za ovaj gol pripada njegovom suigraču Ognjenoviću koji je idealno nabacio loptu. Gosti su uspeli da poravnaju rezultat preko Spreme u 78. minutu. Za ovaj pogodak krivicu snosi mladi domaći golman Suču koji nije na pravi način uspeo da interveniše.

M. Se.

Mladost (O) – Kikinda 2:1 (0:1)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca: 150. Sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelci: Gigović u 54, Đukanović u 88 za Mladost, Kresoja u 42 minutu za Kikindu.

MLADOST: Luković 7, Antić 7 (Sakić 7), Celin 7, Gigović 7,5 (Tošić 7), Lazinica 7, Dodić 7, Karanfilovski 7, Pešterac 7, Đukanović 8, Savkov 7 (Vukajlović 7), Petrović 7,5.

KIKINDA: Vukobrat 7,5, Nešić 6 (Kiurski 6), Ilić 6,5, Utržen 6,5, Knežević 7, Kresoja 7,5, Krasin 6,5 (Kitanović -), Reljić 7, Crnomarković 7, Kenjalo 7, Grujić 6,5.

Od prvog minuta domaći fudbaleri bili su bolji rival i stvarali prilike, ali su gosti iz Kikinde poveli tri minuta pre odlaska na odmor golom Kresoje. U drugom poluvremenu ista slika na terenu fudbaleri Mladosti  su imaju incijativu i posle deset minuta igre Gigović je poravnao rezultat.

Do kraja meča gosti su se branili i dva minuta ih je delilo od boda, ali je Đukanović iz gužbve uspeo da zatrese mrežu Vukobrata i donese pobedu svom timu.

Sloboda - Begej 0:0

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca oko 400, sudija: Bogičević (Zrenjanin). Crveni karton: J. Mijatović (Begej).

SLOBODA: Kovač, Lolić 6 (Ćosić), Števanov 6 (Kockar 6), Jovandić 7, S. Ćulibrk 7, Galić 6, Cvijanović 6, M. Spahić 7, Gavrilović 6, Ž. Popov 7, Vojvodić 6.

BEGEJ: Trivunović 8, D. Mijatović 7, J. Mijatović 6, Samardžić 7, Smajlović 6, Novak (Trojanović 6), Grubić 6 (Svjetlica), Zorić 7, Šćepanović 6, Barišić 6 (Marić), Umičević 7.

Očekivali su domaćini da će u trci za vrh tabele doći do tri boda, ali im se to nije ostvarilo. Stvarali su igrači Slobode idealne prilike u prvom delu igre, a isto tako i u drugom, ali nisu uspevali da nađu pravi put do mreže odličnog golmana ekipe iz Žitišta Trivunovića. Vredno je istaći da su Novokozarčani celo drugo poluvreme imali igrača više u igri, jer par sekundi isteka prvih 45. minuta opravdano je isključen Mijatović.

M. Se.

ŽAK - BAK 3:2 (3:1)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 400, sudija: Bunčić (Pančevo), strelci: Ćirić u 19. i 39. Maleš u 33. za ŽAK, a Anđelić u 14. i Veljković u 83. minutu za BAK- Žuti kartoni: Radivojac, Ćirić (ŽAK), Đurkin, Mitrevski (BAK).

ŽAK: Mitrović 7, Nadlački 7, Đurđević 7, Jankov 8, Kočiš 8, Vokić 7 (Gavranov), Ćirić 8 (Feher), Radivojac 7, Maleš 8, Ratko 7 (Čubrilo).

BAK: Milojević 6, Petković 6, Šinžak 6, Batorić 6, Mitrevski 7, Đurkin 6 (Jovanović 6), Veljković 8, Milković 7, Simić 6 (Despotović 6), Anđelić 7, Juga 6 (Jarkovačević 6).

Trener domaćina Jovica Lakić započeo je meč čak sa pet „bonus” igrača, a na klupi je čekalo šansu da zaigra šest njihovih vršnjaka, ali se to nije odrazilo na igru. Nakon nekoliko propuštenih prilika gosti su se prvi radovali kada je u 14. minutu pogrešila domaća odbrana i Dušan Anđelić je pogodio mrežu. Pet minuta kasnije prvi strelac “železničara” Boris Ćirić je izjednačio. U 33. minutu Ognjen Maleš izveo je slobodan udarac sa 25 metara i strahovitim šutem pogodio mrežu gostujućeg golmana. Šest minuta pre kraja prvog dela Boris Ćirić je posle brzo izvedenog napada postigao i drugi pogodak za svoju ekipu. Nastavak igre pripao je ŽAK-u, ali domaći napadači nisu uspevali da pronađu pravi način da pogode mrežu golmana iz Bele Crkve. Sedam minuta pre kraja Alen Veljković je smanjio rezultat, sjajnim pogotkom sa nekih 20 metara.

M. Sekulić

Proleter - Krajina 2:2, ŽAK -BAK 3:2, Radnički (S) - Sloga 1:1, Jedinstvo (BK) - Kozara 2:3, Vojvodina - Jedinstvo (NB) 2:0, Sloboda - Begej 0:0, Radnički (K) - Budućnost 1:2, Mladost (O) - Kikinda 2:1.