117.0199
107.9121

ТСЦ ПРОКОЦКАО ГОЛ ПРЕДНОСТИ НА ПОЛУВРЕМЕНУ Грифо предводник преокрета Фрајбурга

26.10.2023. 21:11 21:16

Иако је ТСЦ био домаћин у утакмици 3. кола А групе Лиге Европе с Фрајбургом, већу подршку имали су гости.

Због казне коју је УЕФА изрекла Бачкотополчанима после сусрета с Олимпијакосом, на трибинама није било највернијих навијача начег клуба, па су Немци могли лагодно да се осећају на, како су истицали, неугодном гостовању за њих. И поред резултатског заостатка после првог дела игре, предвођени сјајним капитеном Грифоом, који је у наставку постигао сва три гола, однели су бодове са ТСЦ арене Осмопласирани тим Бундеслиге од почетка сусрета преузео је иницијативу и био конкретнији. Посебно је тим са југо-запада Немачке претио по десној страни, али је до предности, ипак, стигао ТСЦ. У 12 минуту стуштио се по десној страни Јовановић, побегао чуварима и послао сјајну повратну лопту пред гол Атуболуа. Све то изврсно је пратио Немања Петровић, нашао се у правом тренутку на правом месту и уследила је ерупција одушевљења на ТСЦ Арени.

Осокољени вођством, играчи ТСЦ-а наставили су нападима и приметно је било да се Немци нису најбоље сналазили после убачених лопти у дубину по боковима. Међутим, успели су да се консолидују и у 21. минуту велику прилику пропустио је да реализује мађарски интернационалац у Фрајбургу Роланд Шалаи, који се том приликом и повредио и морао да напусти игру. Нешто касније дуго је лопту вукао Вајсхаупт, шутирао с 20 метара, али голман Илић био је сигуран.

Уз Немце 600 навијача

Фудбалере Фрајбурга је на ТСЦ Арени бодрило око 600 најватренијих навијача, који су допутовали за овај сусртет из Немачке. Били су веома бучни и темпераментни и, без сумње, њихова подршка пуно је значила ученицима тренера Кристијана Страјха.

Веома расположен за игру био је брзоноги Саша Јовановић, који мењао стране с којих је деловао, тако да су његови чувари имали прилично проблема да га „пронађу“ на терену и зауставе. Порадовали су се гости у 37. минуту када је Хелер успео да спроведе лопту у мрежу Бачкотополчана, али је, након провере ВАР-а, установљено да се prеthodno један његов саиграч нашао у офсајду и гол је поништен. Како се ближио завршетак првих 45 минута, све неугоднији постајали су атаци гостију, али реалне опасности по Илићев гол није било до последњег минута, када је капитен Грифо центрирао, а Хефлер главом лопту послао поред гола.

Тек што је почео наставак, арбитар Агајев показао је на белу тачку за Фрајбург, пошто је неко из одбране ТСЦ-а играо руком у казненом простору. Сигуран реализатор најстроже казне био је капитен Грифо поравнао резултат на 1:1. У 53. минуту одличне прилике имали су Доан, а одмах затим и Грифо, али је срећа погледала наш тим. Два минута касније резервиста Грегорич је поново затресао мрежу, али је prеthodno досуђена офсајд позиција у којој се нашао Вајсхаупт. Нервоза се увукла у редове екипе тренера Жарка Лазетића, грешке су почеле да се нижу у одбрани и стрепња се увукла у срца навијача екипе из Бачке Тополе. Да је постојало оправдање за то, показао је слободни ударац поново Грифоа, који је сјајаним ударцем у ближи угао изненадио Вељка Илића и преокренуо резултат на страну свог тима.

4. ТСЦ 3 0 1 2 4:8 1

У следећем колу (9. новембра) састају се: Фрајбург – ТСЦ (21) и Вест Хем – Олимпијакос (21).

Покушао је домаћин у 61. минуту да одговори после контре Ифета Ђаковца, али је његов ударац из добре ситуације отишао поред десне стативе. Растрчали су се играчи Фрајбурга, поново су деловали веома сигурно и контролисали лопту, иако су момци у плавим дресовима чинили напор не би ли некако стигли до изједначења. На њихову жалост, у 73. минуту оклизнуо се неко из одбране Бачкотоплчана након што је Доан убацио лопту у шеснаестерац, потпун сам остао је Винћенцо Грифо и заокружио хет-трик, за вођство своје екипе од убедљивих 3:1. Пут ка победи Немцима био је широм отворен, док је ТСЦ доживео други пораз у А групи.

БАЧКА ТОПОЛА: „ТСЦ Арена“, гледалаца: 3.500, судија: Аљар Агајев (Азербејџан). Стрелци: Петровић у 13. за ТСЦ, а Грифо (из пенала) у 49, 59. и 73. минуту за Фрајбург. Жути картони: Цветковић, Влалукин, Чалушић (ТСЦ), а Линхарт (Фрајбург).

ТСЦ: Илић 6 – Цветковић 6,5 (од 79. Влалукин 6,5), Антонић 6, Стојић 6,5, Чалушић 6, Петровић 7 (од 79. Шош 6) – Радин 6,5, Ђаковац 6,5 (од 79. Станић 6,5) – Јовановић 7 (од 80. Ћирковић 6), Вулић 6,5 (од 68. Пантовић 6,5), Ракоњац 6,5.

ФРАЈБУРГ: Атуболу 6,5 – Гинтер 6,5, Линхарт 7, Гујде 7 – Доан 7,5 (од 80. Киблер -), Егенштајн 7 (од 80. Силдила -), Хефлер 7, Вајсхаупт 7,5 – Шалаи - (од 24. Хелер 7), Грифо 9 (од 80. Адаму -), Филип 6,5 (од 45. Грегорич 7).