14°C
18.10.2024.
117.0199
107.9121

ТСЦ ЛАКО САВЛАДАО новајлију у СУПЕРЛИГИ екипу ЖЕЛЕЗНИЧАРА: Ревија голова у Арени

16.09.2023. 23:41 23:44

Лако и без већег напора фудбалери ТСЦ–а стигли су до победе у сусрету са новајлијом у суперлигашком друштву, екипом Железничара од 6:3. Тополчани су већ после десетак минута игре имали сигурно вођство и у даљем току меча доста су лежерно играли, али и то је било довољно за убедљиву победу и учвршћење прве позиције на табели.

Само што је утакмица почела ТСЦ је повео, Ракоњац је лепо спустио лопту до Ђаковца, а везиста Тополчана је био јачи у дуелу са Лакићевићем и из доста тешке позиције, левом спољном је погодио мрежу. Само седам минута касније Ђаковац је постигао и други погодак, овог пута Јовановић је главом упослио неуморног фудбалера Тополчана, коме није било тешко да поново са неколико метара погоди мрежу. Пред крај првог дела и Станић је после лепе комбинације погодио мрежу, па се на одмор отишло са високим вођством Тополчана.

У наставку меча играло се доста слободније, ређале су се лепе акције пред оба гола, а постигнуто је још по три поготка. Прво је Ђорђевић с тридесетак метара снажним шутом смањио резултат, али само након неколико минута игре, после корнера који је извео Станић, Цветиновић је поред заспале одбране Панчеваца са четири метара погодио мрежу. Мало затим и Пантовић је био стрелац, а Ђорђевић је после неспретне интервенције Стојића и други пут матирао голмана Илића. А у финишу меча још два гола, прво је Шушњар после набачене лопте смањио резузлтат, а у последњим секундама меча и новајлија Вулић се уписао у листу стрелаца.

Г. Ковач

ТСЦ - Железничар 6:3 (3:0)

БАЧКА ТОПОЛА: ТСЦ арена, гледалаца 500, судија Ивковић (Београд), стрелциц: Ђаковац у 3. и 10. Станић у 37.  Цветиновић у 67. Пантовић у 77. и Вулић у 91. за ТСЦ, а Ђорђевић у 55. и 70.  Шушњар  у 80. за Железничар. Жути картони: Шушњар, Лакићевић, М. Јовановић  (Железничар).

ТСЦ: Илић – Влалукин, Цветиновић (Ђорђевић), Антонић, Стојић, Петровић, Радин, Станић (Вулић), Ђјаковац (Кувељић), Јовановић (Миловановић), Ракоњац ( Пантовић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: М. Станковић - Хајдин, В. Станковић, М. Јовановић (Обрадовић)- Лакичевић, Гајић, Ђорђевић, Крајишник(Пантелић) - Романић, Гргић (Зувич), Павлов (Шушњар).