TSC LAKO SAVLADAO novajliju u SUPERLIGI ekipu ŽELEZNIČARA: Revija golova u Areni

16.09.2023. 23:41 23:44

Lako i bez većeg napora fudbaleri TSC–a stigli su do pobede u susretu sa novajlijom u superligaškom društvu, ekipom Železničara od 6:3. Topolčani su već posle desetak minuta igre imali sigurno vođstvo i u daljem toku meča dosta su ležerno igrali, ali i to je bilo dovoljno za ubedljivu pobedu i učvršćenje prve pozicije na tabeli.

Samo što je utakmica počela TSC je poveo, Rakonjac je lepo spustio loptu do Đakovca, a vezista Topolčana je bio jači u duelu sa Lakićevićem i iz dosta teške pozicije, levom spoljnom je pogodio mrežu. Samo sedam minuta kasnije Đakovac je postigao i drugi pogodak, ovog puta Jovanović je glavom uposlio neumornog fudbalera Topolčana, kome nije bilo teško da ponovo sa nekoliko metara pogodi mrežu. Pred kraj prvog dela i Stanić je posle lepe kombinacije pogodio mrežu, pa se na odmor otišlo sa visokim vođstvom Topolčana.

U nastavku meča igralo se dosta slobodnije, ređale su se lepe akcije pred oba gola, a postignuto je još po tri pogotka. Prvo je Đorđević s tridesetak metara snažnim šutom smanjio rezultat, ali samo nakon nekoliko minuta igre, posle kornera koji je izveo Stanić, Cvetinović je pored zaspale odbrane Pančevaca sa četiri metara pogodio mrežu. Malo zatim i Pantović je bio strelac, a Đorđević je posle nespretne intervencije Stojića i drugi put matirao golmana Ilića. A u finišu meča još dva gola, prvo je Šušnjar posle nabačene lopte smanjio rezuzltat, a u poslednjim sekundama meča i novajlija Vulić se upisao u listu strelaca.

G. Kovač

TSC - Železničar 6:3 (3:0)

BAČKA TOPOLA: TSC arena, gledalaca 500, sudija Ivković (Beograd), strelcic: Đakovac u 3. i 10. Stanić u 37.  Cvetinović u 67. Pantović u 77. i Vulić u 91. za TSC, a Đorđević u 55. i 70.  Šušnjar  u 80. za Železničar. Žuti kartoni: Šušnjar, Lakićević, M. Jovanović  (Železničar).

TSC: Ilić – Vlalukin, Cvetinović (Đorđević), Antonić, Stojić, Petrović, Radin, Stanić (Vulić), Đjakovac (Kuveljić), Jovanović (Milovanović), Rakonjac ( Pantović).

ŽELEZNIČAR: M. Stanković - Hajdin, V. Stanković, M. Jovanović (Obradović)- Lakičević, Gajić, Đorđević, Krajišnik(Pantelić) - Romanić, Grgić (Zuvič), Pavlov (Šušnjar).