ШВАЈЦАРЦИ НАДИГРАЛИ непрепознатљиве Мађаре за прву победу на ЕУРУ

15.06.2024. 17:27 17:32
Извор: Tanjug (AP Photo/Themba Hadebe)

Фудбалери Швајцарске доста лако су савладали репрезентацију Мађарске.

"Сајџије" су у већем делу сусрета биле боље и имале лопту више у својим ногама. Постигли су Швајцарци три гола, а могли су још који пут да савладају голмана Гулачија. С друге стране, Мађари су играли слабо, без идеје и с много грешака у одбрани, па није ни чудо то што су поражени.

Од првог минута Швајцарци су контролисали игру, тачније комбиновали и већ после 12. минута дошли су до вођства. Ебишер је „избацио“ Дуа, који је, неометан с десетак метара, погодио мрежу. У први мах се чинило да је центарфор „сајџија" био у офсајду, али је, после ВАР провере, судија Винчић показао на центар.

Тек пред крај првог дела, Мађари су имали прву прилику, али је после слободног ударца Собослаија, штопер Урбан слабо тукао главом, право у Зомера. А онда, у последњем минуту првог дела, Швајцарци су постигли и други погодак. Опет је затајила одбрана „лаке коњице“. статично је гледала како комбинују противници на ивици шеснаестреца, да би се, на крају, Ебишер варком ослоодио својих чувара и са двадесетак метара погодио леви доњи угао.

Слика се ни на почетку другог дела није променила и даље су Швајцарци били бољи. Ипак, прву праву прилику имали су Мађари, који су се пробудили. Варга је са осам метара неометан тукао главом, али поред гола. Само четири минута касније исти играч се ипак уписао у листу стрелаца, овог пута после центаршута Собослаија. Циљао је боље и са пет метара погодио мрежу. За преокрет нису имали снаге мађарски репрезентативци ,а у надокнади Емболо је запечатиио њихову судбину.

Мађарска – Швајцарска 1:3 (0:2)

КЕЛН: Рајненерги стадион, гледалаца 60.000, судија: Винчић (Словенија). Жути картони: Р. Шалаи, Фиола (Мађарска), Ебишер, Фројлер (Швајцарска).

Стрелци - 1:0 Дуа у 12. 2:0 Ебишер у 45. 2:1 Варга у 63. 3:1 Емболо у 90+3. минуту.

МАЂАРСКА: Гулачи  6 – Ланг  5,5 (Бола 6), Орбан 6,5, Ат. Салаи  6 (Дардаи) – Фиола 6, А. Нађ 6 (Клаинхајстер 6), Шефер 6,5, Керкез 6 (Адам) – Собослаи 6, Варга 6,5 Р. Шалаи 6.

ШВАЈЦАРСКА: Зомер 6,5 – Шер 6, Аканђи 6, Родригез 6,5– Видмер 6,5 (Стергиу), Фројлер 6 (Сере), Џака 6,5, Ендој 7 (Рејдер)- Ебишер 7, Дуа 6 (Амдуи), Варгас 6,5 (Емболо).

Г. Ковач

Стандингс провидед by Софасцоре
ДАНАС НА МЕНИЈУ 3 МЕЧА, почињемо утакмицом МАЂАРСКА - ШВАЈЦАРСКА Наступа и НАШ ВРБАШАНИН

15.06.2024. 14:43 14:54