104.8191

Вече Ђорђа Ивановића у Хумској

26.04.2018. 19:48 09:58
Извор: Youtube Printscreen

Фудбалери Партизана у 3. колу плеј-офа савладали су Раднички и везали другу победу у првенству. Играч утакмице био је Ђорђе Ивановић који је пружио најбољу партију откако је члан црно-белих.

Београђани су хтели да покажу да је криза прошлост и јурнули су из све снаге ка голу гостију. Већ у 4. минуту ,,ваљак“ је имао изванредну прику – Ђерлек је после дуплог паса са Тошићем шутирао искоса са десет метара, али је Шаранов одбранио. Ни Нишлије нису имале дефанзивне аспирације, и они су своју шансу тражиле у отвореној игри – и нашле је преко Павкова. Играо се 13. минут када је играч Црвене звезде на позајмици у Радничком био најспретнији после корнера и сместио лопту у мрежу. Био је то шок за навијаче Партизана, али није дуго трајао. Само мало касније уследило је изједначење, а стрелац је био врло расположени Ђорђе Ивановић. Бивши играч Спартака одлично је реаговао на пас Пантића и из другог покушаја постигао гол. Од тог тренутка креће потпуна иницијатива домаћина који у 29. минуту постиже гол преко Ожеговића, али је он поништен због сумњивог офсајда. Трудили су се црно-бели из све снаге да постигну и други гол, али то им никако није полазило за руком. Играч утакмице Ђорђе Ивановић у 36. минуту поново је био у шанси, али је овога пута спретнији био Шаранов. Свему је prеthodio сјајан пас Пантића за Партизановог нападача, који је сјајно побегао одбрани Нишлија. Ивановић је за кратко време, потом, промашио две шансе, а онда му се сјајна игра исплатила и постигао је други гол. После дуплог паса са Тошићем ефектно је у висини пеналтика био прецизан.

Наставак је такође био садржајан па су Нишлије, које се нису предавале, имале прилику преко Павкова, али је његов шут маказицама завршио преко гола. Узвратио је Партизан, на другој страни, и то је одмах било 3:1. Ивановић је одлично прошао по левој страни, пред голом пронашао усамљеног Тошића којем није било тешко да смести лопту у мрежу. Гост је по сваку цену тражио резултатски прикључак па је тако и Бабић био у великој шанси, али је отишао сувише у страну и шутирао непрецизно. Мирослав Ђукић није хтео ништа да ризикује па је са Илићем појачао везни ред док је извео нападача Ожеговића. Све дилеме око победника могао је да реши Ивановић у 79. минуту, али је мало претерао у егзибицији и Бојан Шаранов му је узео лопту.

На крају Партизан – Раднички 3:1 (2:1).

Партизан овом победом има 39 бодова девет мање од водеће Црвене звезде а пет више од трећепласираног Спартака из Суботице.

БЕОГРАД: стадион Партизана, гледалаца: 3.000. Судија: Манојловић (Књажевац). Стрелци: Ивановић у 16. и 44. и Тошић у 57. за Партизан, а Павков у 13. минуту за Раднички.

ПАРТИЗАН: Јовичић 6,5, Н.Р. Милетић 6, Марковић 6,5, Јевтовић 6,5, Антонов 7, Тошић 7 (Јанковић), Зђелар 6,5, Пантић 7,5, Ђерлек 7, Ивановић 8 (Јовановић), Ожеговић 6,5 (Илић).

РАДНИЧКИ: Шаранов 6, Аксентијевић 6 (Јовановић 6), Петровић 6, Симуновић 6, Станковић 6,5, Мићић 6,5, Лалатовић 6 (Станисављевић 6), Мркић (Стојановић 6), Сл. Стојановић, Бабић 6,5, Павков 7.