Veče Đorđa Ivanovića u Humskoj

26.04.2018. 19:48 09:58
Izvor: Youtube Printscreen

Fudbaleri Partizana u 3. kolu plej-ofa savladali su Radnički i vezali drugu pobedu u prvenstvu. Igrač utakmice bio je Đorđe Ivanović koji je pružio najbolju partiju otkako je član crno-belih.

Beograđani su hteli da pokažu da je kriza prošlost i jurnuli su iz sve snage ka golu gostiju. Već u 4. minutu ,,valjak“ je imao izvanrednu priku – Đerlek je posle duplog pasa sa Tošićem šutirao iskosa sa deset metara, ali je Šaranov odbranio. Ni Nišlije nisu imale defanzivne aspiracije, i oni su svoju šansu tražile u otvorenoj igri – i našle je preko Pavkova. Igrao se 13. minut kada je igrač Crvene zvezde na pozajmici u Radničkom bio najspretniji posle kornera i smestio loptu u mrežu. Bio je to šok za navijače Partizana, ali nije dugo trajao. Samo malo kasnije usledilo je izjednačenje, a strelac je bio vrlo raspoloženi Đorđe Ivanović. Bivši igrač Spartaka odlično je reagovao na pas Pantića i iz drugog pokušaja postigao gol. Od tog trenutka kreće potpuna inicijativa domaćina koji u 29. minutu postiže gol preko Ožegovića, ali je on poništen zbog sumnjivog ofsajda. Trudili su se crno-beli iz sve snage da postignu i drugi gol, ali to im nikako nije polazilo za rukom. Igrač utakmice Đorđe Ivanović u 36. minutu ponovo je bio u šansi, ali je ovoga puta spretniji bio Šaranov. Svemu je prethodio sjajan pas Pantića za Partizanovog napadača, koji je sjajno pobegao odbrani Nišlija. Ivanović je za kratko vreme, potom, promašio dve šanse, a onda mu se sjajna igra isplatila i postigao je drugi gol. Posle duplog pasa sa Tošićem efektno je u visini penaltika bio precizan.

Nastavak je takođe bio sadržajan pa su Nišlije, koje se nisu predavale, imale priliku preko Pavkova, ali je njegov šut makazicama završio preko gola. Uzvratio je Partizan, na drugoj strani, i to je odmah bilo 3:1. Ivanović je odlično prošao po levoj strani, pred golom pronašao usamljenog Tošića kojem nije bilo teško da smesti loptu u mrežu. Gost je po svaku cenu tražio rezultatski priključak pa je tako i Babić bio u velikoj šansi, ali je otišao suviše u stranu i šutirao neprecizno. Miroslav Đukić nije hteo ništa da rizikuje pa je sa Ilićem pojačao vezni red dok je izveo napadača Ožegovića. Sve dileme oko pobednika mogao je da reši Ivanović u 79. minutu, ali je malo preterao u egzibiciji i Bojan Šaranov mu je uzeo loptu.

Na kraju Partizan – Radnički 3:1 (2:1).

Partizan ovom pobedom ima 39 bodova devet manje od vodeće Crvene zvezde a pet više od trećeplasiranog Spartaka iz Subotice.

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca: 3.000. Sudija: Manojlović (Knjaževac). Strelci: Ivanović u 16. i 44. i Tošić u 57. za Partizan, a Pavkov u 13. minutu za Radnički.

PARTIZAN: Jovičić 6,5, N.R. Miletić 6, Marković 6,5, Jevtović 6,5, Antonov 7, Tošić 7 (Janković), Zđelar 6,5, Pantić 7,5, Đerlek 7, Ivanović 8 (Jovanović), Ožegović 6,5 (Ilić).

RADNIČKI: Šaranov 6, Aksentijević 6 (Jovanović 6), Petrović 6, Simunović 6, Stanković 6,5, Mićić 6,5, Lalatović 6 (Stanisavljević 6), Mrkić (Stojanović 6), Sl. Stojanović, Babić 6,5, Pavkov 7.