105.2585

Суперлига: На крилима Катаија нови тријумф шампиона

02.04.2022. 18:34 18:36
Извор: Youtube Printscreen

Фудбалери Црвене звезде наставили су са сјајном серијом у пролећној полусезони пошто су убедљиво победили нишки Раднички.

Преломни тренутак догодио се у 42. минуту када је играч домаћих – Савић добио други жути, односно црвени картон, чиме је Београђанима знатно олакшан посао.

Доста динамично било је прво полувреме – осим Звезде, чије се амбиције знају и Нишлије су играле отворен фудбал. Смењивали су се напади на обе стране и све је то обећавало узбудљив фудбал. У првој великој шанси је био Павков али није добро примио лопту и прилика је пропала. Потом је у шанси и Катаи али шутира поред гола. Најбољи Звездин играч успео је да се упише у стрелце само мало касније када је одлично реаговао на центаршут Родића и довео Звезду у вођство. И, када је чета Дејана Станковића у потпуности преузела иницијативу – Раднички је изједначио. Стрелац – Страхиња Митровић био је у офсајду, у тренутку када му је упућена лопта, али је истом пре тога играо Ераковић и погодак младог играча је признат. Убрзо је Звезда могла да поведе али су црвено-бели погодили пречку. Нишлије су имале пех јер је Савић након неопрезног старта добио други жути, односно црвени картон, и оставио своје саиграче на цедилу.

Играча више на терену Црвена звезда је искористила већ у 47. минуту када је на једну лопту натрчао Катаи и главом је сместио у мрежу. Силна иницијатива Београђанима се исплатила у 62. минуту када су поново сарађивали Родић и Катаи а овај потоњи постигао гол. Црвено-бели су потом успорили ритам и чекали грешку противника како би ,,затворили“ утакмицу. И, то се и десило у 75. минуту када је Бен, после корнера, на другој стативи сместио лопту у мрежу.

На томе се није завршило, у 86. минуту Крстичић је преварио голмана Нишлија и поставио коначних – 1:5.

Раднички (Н) – Црвена звезда 1:5 (1:1)

НИШ: стадион ,,Чаир“, гледалаца: Судија: Митић (Лесковац). Стрелци: Митровић у 34. за Раднички а Катаи у 25, 47. и 62, Бен у 75. и Крстичић у 86. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Савић (Раднички) а Саного, Ераковић (Црвена звезда). Црвени картон: Савић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Дујмовић 6, Аксентијевић 6 (Ћирковић), Вујадиновић 6, Савић 6, Јамкам 6, Павлов 6 (Јовановић 6), Ковачевић 6 (Арсић 6), Мићибући 6,5, Месаровић 6 (Касалица), Млађовић, Митровић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Гајић 6,5, Ераковић 6, Драговић 6,5, Родић 8 (Мотика), Катаи 10 (Крстичић 7), Канга 7, Саного 6,5 (Гобељић), Иванић 6 (Бен 7), Охи 6 (Срнић 6,5), Павков 7.