108.3501

Српска лига – Војводина: Убедљива победа лидера

17.09.2020. 09:12 09:16

Младост ГАТ - Војводина 4:0 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, судија: Тановић (Суботица), стрелци: Асани у 20, Бошковић у 31. и 50. и Смиљанић у 73. минуту. Жути картони: Крастић (Младост), Банч (Војводина).

МЛАДОСТ: Дражић 7, Томчић 7 (Швоња 7), Бабић 7 (Смиљанић 7,5), Асани 7,5 (Илић 7), Гојковић 8, Ренић 7,5, Јаблан 7 (Ђекић 7), Поповић 7 (Бошковић 8), Степанчев 7, Крастић 7, Станић 7,5.

ВОЈВОДИНА: Ранђеловић 6,5, Шушњар 7, Банч 6,5 (Џајски 6), Јешић 6, Богдановић 6, Јефтић 6,5 (Мишић), Живанов 6,5, Кнежевић 7, Шушњар 6,5, Калајџија 6 (Рудић 6,5), Пилиповић 6,5.

Фудбалери Младости, лидери на табели, забележили су високо победу, а по шансама могла је да буде и дупло убредљивија. Нападали су домаћи у таласима, па је у 18. минуту, након акције Томчића, Поповића и Ренића мрежу гостију погодио Асани. У 30. минуту недаће су задесиле домаће јер су због повреда из игре морали да изађу Јаблан и Поповић. Међутим, тренер Филиповић направио је добре измене, јер је минут касније Немања Бошковић погодио сами угао за 2:0. Промашио је до полувремена још један зицер Асани, избио је сам испред гола гостију и шутирао поред стативе.

У  наставку су домаћин је диктирао темпо и у 50. минуту, након одличног центаршута Ренића, Бошковић је постигао свој други гол. Тек у 55. минуту гости су упутили први ударац према голу, али је Дражић био на висини задатка. До краја утакмице домаћи су пропустили неколико прилика,у шансама су били Крастић, Петар Илић и Бошковић, да би Смиљанић лепим голом поставио коначан резултат – 4:0.

М. Поповић

Борац - Вршац 0:1 (0:1)

САКУЛЕ: Стадион „Свети Никола”, судија: С. Ранисавић (Сремска Митровица), стрелац: Качаревић у 5. минуту (из пенала). Жути картони: Марковић, Мијатовић, Павлов, Брковић (на клупи) и представник Новаков (Борац), Бујић, Илић, Поповић (Вршац).

БОРАЦ: В. Петровић 7, Н. Петровић 7, Павловић 7 (Николић 6), Секулић 6 (Младеновић 7), Ракић 6, Стевић 6 (Павлов 7), Радовић 6 (Ђурић 7), Мијатовић 6, Галић 7, Савић 7 (Гавриловић 7), Марковић 7.

ВРШАЦ: Јевревчић 7, Б. Благојевић 7, Поповић 7, Бељин 7, Качаревић 7 (В. Благојеви 7), Матковић 7 (Станков 7), Вујић 7 (Главинић), Спасић 7, Илић 7, Лазевски 8 (Ивковић), Османовић 6.

Већ у 5. минуту, после дуела Стевића и Спасића, судија је показао на белу тачку за госте. Сигуран реализатор био је Марко Качаревић. Пола сата касније судија је могао за домаћина да свира пенал, међутим, само је показао да се игра настави.

У другом полувремену домаћин је био надмоћнији, стварао је шансе, погодио је и стативу, али је резултат остао непромењен.

М. Н. П.

Слобода - Бачка 2:2 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, судија: Меничанин (Рума), стрелци: Гавриловић у 36. и Мисић у 61. за Слободу, а Шљиванчанин у 60. и 90+7. минуту за Бачку.

СЛОБОДА: Живков 6, Ратко 6 (Рељић 7), М. Зечевић 7 (Јовандић 7), Ћулибрк 7, Галић 8, Цвијановић 7, Спахић 7, Гавриловић 8 (Поповић 7), Савић 7 (Мисић 7), Ћосић 7 (Врбачки).

БАЧКА: Филиповић 7, Зуровић 6, Мезеи 7, Вујошевић 6, Манојловић 6, Преуч 6 (Нишовић 6), Лазић 6, Бошковић 7 (Бјелов 6), Шљиванчанин 8, Ђуришић 7, Радмановић 6.

Само пар тренутака делило је домаће играче од три бода у мечу са веома добром екипом Бачке 1901. Искусни Шљиванчанин искористио је грешку одбране домаћина и погоди за вредан бод. Домаћин је повео у 36. минуту и са тим резултатом се отишло на одмор. У наставку Шљиванчанин је изједначио, а минут касније  Мисић је донео вођство домаћину - 2:1. У наставку домаћин је пропустио неколико прилика, да би Шљиванчанин изједначио у последљим тренуима утакмице.

М. Секулић

Тиса - Стари град 3:0 (1:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, без гледалаца. Судија: Д. Петровић (Вршац). Стрелци: Рењи у 26, Црквењаков у 73. и Ћовин у 90. минуту. Жути картони: Глувић, Јевић и Крстић (Стари град).

ТИСА: Тасић 7,5, А. Ивановић 7, Золнајић 7,5, Киш 7, Рењи 7,5 (Ђоровић 7), Томишић 7, Н. Ивановић 7, Боршош 7 (Црквењаков 7,5), Кукољ 7 (Нађ 7), Орчић 7 (Ћовин 7,5), Милијашевић 7 (Шицар -).

СТАРИ ГРАД: Бузаџија 6,5, Текић 6, Јевић 6, М. Глувић 6,5, Стојановић 6 (Вујић 6), Влајић 7, Илић 6 (Новевски -), Б. Глувић 7, Јуник 7, Тодоровић 6,5, Крстић 6 (Батиница 7).

Тиса је надиграла госте из Бачке Паланке. У 26.минуту млади Ален Рењи шутирао је са 20 метара, лопта се одбила од пречке и завршила у мрежи.

Гости су узалуд покушавали да угрозе гол Тисе, да би лазак Ћовина и  Црквењакова напад Тисе постао убојитији. У 73. минуту лопте се докопао Црквењаков и са седам метара пласирао је у мрежу поред збуњених противничких играча. Пред сам завршетак утакмице победу је потврдио Ћовин на одличну асистенцију Золнајића.

М. Митровић

Слога - Хајдук 3:1 (0:1)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, судија: Ђумић (Бачка Топола), стрелци: Бојић у 60, Вемић у 70, Цветковић у 77. за Слогу, а Фуртула у 42. минуту за Хајдук. Жути картони: Вук, Сапозниченко (Слога).

СЛОГА: Буловић 7, Цветковић 8, Станковић 8 (Вук), Вукас 7 (Макар 8), Стојаковић 7,5 (Видовић 7), Манчић 6,5 (Сапозниченко 7), Вемић 8, Коњевић 7, Бајчев 7, (Ребић), Кулић 8, Бојић 8

ХАЈДУК: Дринчић 6,5, Арежина 7, Лончар 6,5 Матијевић 7,5, Фуртула 7, Лаћак 6,5, Слијепчевић 7, Божовић 7 (Ђоровић), Марић 7, Костић 7, Манојловић 7.

Утакмица је почела са закашњењем зато што је позлило економу домаће екипе, који је пренесен у болницу. А када је дуел почео Домаћин је кренуо у нападе да би гости дошли у вођство и на одмор отишли с тим резултатом. У настваку Слога је одиграла изванредно и заслужено тријумфовала.

С. Ст.

Бечеј 1918 – Јединство  4:1 (4:1)

БЕЧЕЈ: Градски стадион,стрелци: Илић у 3, Ловре у 26, Куртиши у 39. и  Кобиљски у 41. за Бечеј, а Шарац у 29. минуту за Јединство Жути картон: Радосављевић (Јединство).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Пушкић -, Воргучин 6,5, Ловре 7, Остојић 6,5 (од 46. Татић 6,5), Братић 6, Тутњевић 6,5 (од 52. Јелић 6), Куртиши 7 (од 46. Митровић 6), Кобиљски 7, Крајиновић 6,5 (од 46. Хасичић 6), Илић 7,5 (од 52. Копре 6), Нијемчевић 6.

ЈЕДИНСТВО: Бртка 5, Ђери 6, Маодуш 6,5, Суботић 5,5, Качар 5,5 (од 56. Маринковић 6), Зељковић 6 (од 46. Росић 6), Радосављевић 6, Миловчевић 6,5, Пањак 6, Тошић 6,5, Шарац 6,5 (од 81. Хриц -)

Злата вредне бодове освојили су Бечејци у бледој партији, а њихова  убедљива победа казује  да су гости из Старе Пазове били још слабији.  Бечејци су изврсно отворили утакмицу и већ у 3. минути повели. У 26. минуту је било 2:0. Гости су у 29. минуту смањили резултат.

Наставили су Бечејци с притиском и у финишу првог полувремена успели су да сломе отпор гостију за 3:1. Коначан резултат  поставио је Кобиљски у 41. минуту, а у другом полувремену није било голова.