Srpska liga – Vojvodina: Ubedljiva pobeda lidera

17.09.2020. 09:12 09:16

Mladost GAT - Vojvodina 4:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, sudija: Tanović (Subotica), strelci: Asani u 20, Bošković u 31. i 50. i Smiljanić u 73. minutu. Žuti kartoni: Krastić (Mladost), Banč (Vojvodina).

MLADOST: Dražić 7, Tomčić 7 (Švonja 7), Babić 7 (Smiljanić 7,5), Asani 7,5 (Ilić 7), Gojković 8, Renić 7,5, Jablan 7 (Đekić 7), Popović 7 (Bošković 8), Stepančev 7, Krastić 7, Stanić 7,5.

VOJVODINA: Ranđelović 6,5, Šušnjar 7, Banč 6,5 (Džajski 6), Ješić 6, Bogdanović 6, Jeftić 6,5 (Mišić), Živanov 6,5, Knežević 7, Šušnjar 6,5, Kalajdžija 6 (Rudić 6,5), Pilipović 6,5.

Fudbaleri Mladosti, lideri na tabeli, zabeležili su visoko pobedu, a po šansama mogla je da bude i duplo ubredljivija. Napadali su domaći u talasima, pa je u 18. minutu, nakon akcije Tomčića, Popovića i Renića mrežu gostiju pogodio Asani. U 30. minutu nedaće su zadesile domaće jer su zbog povreda iz igre morali da izađu Jablan i Popović. Međutim, trener Filipović napravio je dobre izmene, jer je minut kasnije Nemanja Bošković pogodio sami ugao za 2:0. Promašio je do poluvremena još jedan zicer Asani, izbio je sam ispred gola gostiju i šutirao pored stative.

U  nastavku su domaćin je diktirao tempo i u 50. minutu, nakon odličnog centaršuta Renića, Bošković je postigao svoj drugi gol. Tek u 55. minutu gosti su uputili prvi udarac prema golu, ali je Dražić bio na visini zadatka. Do kraja utakmice domaći su propustili nekoliko prilika,u šansama su bili Krastić, Petar Ilić i Bošković, da bi Smiljanić lepim golom postavio konačan rezultat – 4:0.

M. Popović

Borac - Vršac 0:1 (0:1)

SAKULE: Stadion „Sveti Nikola”, sudija: S. Ranisavić (Sremska Mitrovica), strelac: Kačarević u 5. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Marković, Mijatović, Pavlov, Brković (na klupi) i predstavnik Novakov (Borac), Bujić, Ilić, Popović (Vršac).

BORAC: V. Petrović 7, N. Petrović 7, Pavlović 7 (Nikolić 6), Sekulić 6 (Mladenović 7), Rakić 6, Stević 6 (Pavlov 7), Radović 6 (Đurić 7), Mijatović 6, Galić 7, Savić 7 (Gavrilović 7), Marković 7.

VRŠAC: Jevrevčić 7, B. Blagojević 7, Popović 7, Beljin 7, Kačarević 7 (V. Blagojevi 7), Matković 7 (Stankov 7), Vujić 7 (Glavinić), Spasić 7, Ilić 7, Lazevski 8 (Ivković), Osmanović 6.

Već u 5. minutu, posle duela Stevića i Spasića, sudija je pokazao na belu tačku za goste. Siguran realizator bio je Marko Kačarević. Pola sata kasnije sudija je mogao za domaćina da svira penal, međutim, samo je pokazao da se igra nastavi.

U drugom poluvremenu domaćin je bio nadmoćniji, stvarao je šanse, pogodio je i stativu, ali je rezultat ostao nepromenjen.

M. N. P.

Sloboda - Bačka 2:2 (1:0)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, sudija: Meničanin (Ruma), strelci: Gavrilović u 36. i Misić u 61. za Slobodu, a Šljivančanin u 60. i 90 7. minutu za Bačku.

SLOBODA: Živkov 6, Ratko 6 (Reljić 7), M. Zečević 7 (Jovandić 7), Ćulibrk 7, Galić 8, Cvijanović 7, Spahić 7, Gavrilović 8 (Popović 7), Savić 7 (Misić 7), Ćosić 7 (Vrbački).

BAČKA: Filipović 7, Zurović 6, Mezei 7, Vujošević 6, Manojlović 6, Preuč 6 (Nišović 6), Lazić 6, Bošković 7 (Bjelov 6), Šljivančanin 8, Đurišić 7, Radmanović 6.

Samo par trenutaka delilo je domaće igrače od tri boda u meču sa veoma dobrom ekipom Bačke 1901. Iskusni Šljivančanin iskoristio je grešku odbrane domaćina i pogodi za vredan bod. Domaćin je poveo u 36. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku Šljivančanin je izjednačio, a minut kasnije  Misić je doneo vođstvo domaćinu - 2:1. U nastavku domaćin je propustio nekoliko prilika, da bi Šljivančanin izjednačio u posledljim trenuima utakmice.

M. Sekulić

Tisa - Stari grad 3:0 (1:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, bez gledalaca. Sudija: D. Petrović (Vršac). Strelci: Renji u 26, Crkvenjakov u 73. i Ćovin u 90. minutu. Žuti kartoni: Gluvić, Jević i Krstić (Stari grad).

TISA: Tasić 7,5, A. Ivanović 7, Zolnajić 7,5, Kiš 7, Renji 7,5 (Đorović 7), Tomišić 7, N. Ivanović 7, Boršoš 7 (Crkvenjakov 7,5), Kukolj 7 (Nađ 7), Orčić 7 (Ćovin 7,5), Milijašević 7 (Šicar -).

STARI GRAD: Buzadžija 6,5, Tekić 6, Jević 6, M. Gluvić 6,5, Stojanović 6 (Vujić 6), Vlajić 7, Ilić 6 (Novevski -), B. Gluvić 7, Junik 7, Todorović 6,5, Krstić 6 (Batinica 7).

Tisa je nadigrala goste iz Bačke Palanke. U 26.minutu mladi Alen Renji šutirao je sa 20 metara, lopta se odbila od prečke i završila u mreži.

Gosti su uzalud pokušavali da ugroze gol Tise, da bi lazak Ćovina i  Crkvenjakova napad Tise postao ubojitiji. U 73. minutu lopte se dokopao Crkvenjakov i sa sedam metara plasirao je u mrežu pored zbunjenih protivničkih igrača. Pred sam završetak utakmice pobedu je potvrdio Ćovin na odličnu asistenciju Zolnajića.

M. Mitrović

Sloga - Hajduk 3:1 (0:1)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, sudija: Đumić (Bačka Topola), strelci: Bojić u 60, Vemić u 70, Cvetković u 77. za Slogu, a Furtula u 42. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Vuk, Sapozničenko (Sloga).

SLOGA: Bulović 7, Cvetković 8, Stanković 8 (Vuk), Vukas 7 (Makar 8), Stojaković 7,5 (Vidović 7), Mančić 6,5 (Sapozničenko 7), Vemić 8, Konjević 7, Bajčev 7, (Rebić), Kulić 8, Bojić 8

HAJDUK: Drinčić 6,5, Arežina 7, Lončar 6,5 Matijević 7,5, Furtula 7, Laćak 6,5, Slijepčević 7, Božović 7 (Đorović), Marić 7, Kostić 7, Manojlović 7.

Utakmica je počela sa zakašnjenjem zato što je pozlilo ekonomu domaće ekipe, koji je prenesen u bolnicu. A kada je duel počeo Domaćin je krenuo u napade da bi gosti došli u vođstvo i na odmor otišli s tim rezultatom. U nastvaku Sloga je odigrala izvanredno i zasluženo trijumfovala.

S. St.

Bečej 1918 – Jedinstvo  4:1 (4:1)

BEČEJ: Gradski stadion,strelci: Ilić u 3, Lovre u 26, Kurtiši u 39. i  Kobiljski u 41. za Bečej, a Šarac u 29. minutu za Jedinstvo Žuti karton: Radosavljević (Jedinstvo).

OFK BEČEJ 1918: Puškić -, Vorgučin 6,5, Lovre 7, Ostojić 6,5 (od 46. Tatić 6,5), Bratić 6, Tutnjević 6,5 (od 52. Jelić 6), Kurtiši 7 (od 46. Mitrović 6), Kobiljski 7, Krajinović 6,5 (od 46. Hasičić 6), Ilić 7,5 (od 52. Kopre 6), Nijemčević 6.

JEDINSTVO: Brtka 5, Đeri 6, Maoduš 6,5, Subotić 5,5, Kačar 5,5 (od 56. Marinković 6), Zeljković 6 (od 46. Rosić 6), Radosavljević 6, Milovčević 6,5, Panjak 6, Tošić 6,5, Šarac 6,5 (od 81. Hric -)

Zlata vredne bodove osvojili su Bečejci u bledoj partiji, a njihova  ubedljiva pobeda kazuje  da su gosti iz Stare Pazove bili još slabiji.  Bečejci su izvrsno otvorili utakmicu i već u 3. minuti poveli. U 26. minutu je bilo 2:0. Gosti su u 29. minutu smanjili rezultat.

Nastavili su Bečejci s pritiskom i u finišu prvog poluvremena uspeli su da slome otpor gostiju za 3:1. Konačan rezultat  postavio je Kobiljski u 41. minutu, a u drugom poluvremenu nije bilo golova.