108.1722

Сремска лига: Шиђани чувају врх

11.05.2021. 09:13 09:15

Борац (К) - Раднички (Ш) 0:2 (0:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Павловић у 15. и Шуша у 54 минуту.

БОРАЦ: Стјепановић 6, Д. Матић 6, Аћимовић 6, Фриц 7, Мићић 6, Радишић 7 (М. Самарџић 6), В. Матић 6 (Н. Самарџић 6), Савић 6, Пјевац 7, Мирковић 6, Б. Самарџић 6.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Утвић 7, Вуковић 7, Аперлић 7 (Старовлас), Павловић 7, Стојшић 7 (Војновић), Шуша 8, Добријевић 7, Сарић 7 (Влаисављевић), Грумић 7 (Баштић), Субић 7.

Заслужена победа гостију из Шида. Били су гости бољи ривал. А домаћин ће морати у неком другом дуелу тражити победу, односно бодове спаса у грчевитој борби за опстанак.

З. Перић

Словен - Сремац (Д) 4:0 (0:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Пузић у 51. и 62, Стоисављевић у 53. и Чворков у 81. минуту. Жути картони: (Словен), (Сремац).

СЛОВЕН: Веселиновић -, Калајџић 7, Самарџић 7 (Марин), Јовановић 8, Пузић 9 (Цветковић), Адамовић 7 (Живковић), Маслић 8 (Чворков 8), Иванковић 7, Стоисављевић 7, Батало 8 (Добић), Кордолуп 8.

СРЕМАЦ: Симиџић 6, Кљајић 6, Видаков 6, Митровић 6, Лазић 6, Балабан 6, Лучић 6, Вучковић 6, Провиџило 7, Станковић 7, Јовановић 6.

За разлику од првог полувремена, када се играло слабо на обе стране и без правих шанси у другом полувремену, домаћини су се разиграли. И плод такве игре је убедљива победа. Пузић је начео мрежу гостију. Дочекао је лопту главом после центаршута Маслића. Стоисављевић је прецизно шутирао с 16 метара. Лопта је на путу неког закачалила у одбрани гостију, променила правац, ударила у стативу и тек онда се закопрцала у мрежи.

Код трећег гола, стрелац је био Пузић, и четвртог, који је постигао Чворков, Маслић и Јовановић, пре тога, буквално су израдили компленту одбрану гостију.

М. Ивошевић

Хајдук (Б) - Слога (В) 1:1 (1:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Рибар у 43. за Хајдук, а Н. Марковић у 62. минуту за Слогу. Жути картони: Калајџић, Цураковић, Рибар (Хајдук), Д. Марковић (Слога).

ХАЈДУК: Калајџић 7, Георгијев 7, Лаврек 6 (Вуковић), Петровић 7 (Крстић), Чича 6 (Трбовић), Цураковић 6, Ковачевић 6, Рибар 7 (Катић), Пањак 7, Прица 7, Караћ 7.

СЛОГА: Ерцег 6, Лазичић 6 (Матић 7), Јовановић 7, Вукмановић 6, Јерковић 7, Н. Марковић 7, Достанић 6, Станић 7, Г. Петровић 6 (Лазић), Јоргић 6 (Мијатовић), Д. Марковић 6.

Бешчани, су одиграли одличну утакмицу.Нападали су у таласима.Створили десетак зрелих прилика и саму једну је реализоивао Рибар. Погодио је гостујућу мрежу са пет метара. На другој страни гости су се вешто бранили, створили једну праву шанси из контре и постигли гол.

М. Батало

Хајдук (В) - БСК 2:1 (2:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Мијановић у 3. и 35. (из пенала) за Хајдук, а Зељковић у 90. минуту (из пенала) за БСК. Жути картони: С. Гавриловић (Хајдук), Радовановић, Скорупан, Томић (БСК). Црвени картон: Стојаковић (Хајдук).

ХАЈДУК: Митровић 9, Стојаковић 8, Ковачевић 8, Бакајлић 8 (Кузмановски), Мијановић 8,5 (Грујичић), Јурошевић 8, С. Гавриловић 8, Петровић 8 (Зарић), Кљајић 8 (Радовановић), Томшчић 8, Петаковић 8.

БСК: Сакан 7, Т. Племић 7, Мрвичин 7, Радовановић 7 (Драгојевић), Скорупан 7, Цвијетић 7, Лукић 7,  Бакић 7, Зељковић 7 (Ранков), Томић (Ж. Ћирић 7), Наглић 7.

Одиграна је борбена и занимљива утакмица. Домаћин је играо бољи фудбал од ривала. Тако да, гости нису заслужили бољи резултат. Мијановић је постигао у 3. минуту изванредан гол из слободног ударца с 25 метара.

С. Томашевић

ЛСК - Партизан 1:5 (1:4)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Тодоровић у 12. за ЛСК, а Вељко Петровић у 9. и 21, Јовичић у 40, Владимир Петровић у 45. и Матијевић у 61. минуту за Партизан. Жути картони: Драгишић, Рибић (ЛСК), Јовичић (Партизан).

ЛСК: Пурић, Дринић, Шћурк, Гршић, Тодоровић, М. Босанчић, Гршић, Требовац, Дронић, Драгишић, Рибић.

ПАРТИЗАН: Ђорђић, Ђуровић, Трипић, Мирковић (Вулетић), Вељко Петровић, Јовичић, Владимир Петровић, Малиновић (Матијевић), Гачић, Млађеновић (М. Радовић), Јовановић.

Витојевчани су без много мука постигли пет голова.

Д. Милићевић

Борац (М) - Доњи Срем 0:1 (0:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Меничанин (Врдник). Стрелац: Пејчиновић у 60. минуту (из пенала). Жути картони: Радаковић, Бијелић, Ненадовић (Борац), Вукмановић, Пејчиновић (Доњи Срем).

БОРАЦ: Јандрић 7, Давогић 7, Мијатовић 7, Зорановић 7, Марицки 7, Бијелић 7, Ненадовић 7, Кљајић 7 (Адамовић), Пријић 7 (Вукотић), Радаковић 7, Марјановић 7 (Лазић 7).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Манце 7, Мркела 7, Перишић 7, Љ. Вукмановић 7, Јуришић 7, Радивојевић 7, Мисини -(Николић 7), А. Љубојевић 7 (Н. Митровић 7), Чучковић 7 (Кривокућа 7), Пејчиновић 7 (В. Трифуновић).

Било би најреалније, да је резултат остао као и на почетку меча - 0:0.Али, није тако мислио главни судија Меничанин, када је досудио спорни пенал за госте. Сматрао је да је Зорановић направио недозвољени старт, у свом казненом простору.То је само он видео, и нико други.

З. Крстић

Љуково - Напредак (П) 2:0 (0:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Панић у 53. и Вишњић у 77. минуту.Жути картони: Играчев, Дубајић (Љуково), Н. Јовановић, Вукин (Напредак).

ЉУКОВО:  Опачић 7, Грковић 7 (Костић), Чучковић 7, Узелац 7, Панић 8, Дубајић 8, Играчев 8, Вишњић 9, Мачак 7 (Зорић), Блануша 8 (З. Милановић), Матић 7.

НАПРЕДАК:  Николић 6, Радуловић 6 (Ћалић), Пољак 6, Миросављевић 6 (Савковић), Сремац 7, Марјановић 7, Кочијашевић 6, Ђурић 6, Вукин 6, Ружичић 6, Н. Јовановић 7.

Пропустили су Љукововчани, још у првом полувремену, да постигну, неколико голова. И, још тада остваре сигурну победу у лепој и занимљивој игри. Домаћи стрелци су увек били за мало непрецизни.Ипак на крају, фаворизовани гости, су били надиграни и у головима Панића и Вишњића.

Н. Тркуља

Митрос - Рудар 3:0 (2:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, судија Суџум (Инђија). Стрелци: Грбић у 7. и Јанковић у 35. и 73. минуту. Жути картони: Чоњагић (Митрос), Богданов (Рудар).

МИТРОС: Дудић 7, Смиљанић 7 (Ђилас), Трубић 7, Милошевић 7, Грбић 7, Симњановски 8, Панић 7 (Боровац 7), Јанковић 8 (Ковачевић 7), Чоњагић 7 (Лукић), Сантовац 7 (Цвијановић), Бабић 8.

РУДАР: Пардовицки 6, Милан Лужајић 6, Нинковић 6, Милош Лужајић 7, Броћета 6, Радосављевић 7, Митић 6 (Манојловић 6, Стевановић 6), Богданов 6, Тривунчић 6, Мајкић 6 .   Месари су одиграли одличну утакмицу. Постигли три гола. А, прокоцкали су многобројне шансе. Трубић је у 7. минуту из шута с 16 метара погодио стативу, а одбијену лопту је Грбић само вратио у мрежу.

Јанковић је први гол постигао после центаршута Симњановског. Остао је сам на другој стативи и лопту је само креснуо главом. Код другог гола одбрана гостију одбија лопту, од је прихватила на 40 метара, види да је голман Пардовицки изашао далеко од гол линије, и успешно га ке лобовао.

Р. Петковић

ПСК Путинци - Железничар 0:9 (0:4)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Ж. Митровић у 7, 29. и 75, Димитријевић у 17, Тркуља у 27, Лекић у 49. и 88, Бођук у 58. и Соколовић у 81. минуту.

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић, Ћук, Дерета, Галијаш, Јовановић, Пријовић, Ранђеловић, Бјељац, Кнежевић, И. Адамовић, Н. Мудрић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић, Рашић, Вујасиновић, Тркуља, Ракар, Бранковић, Лекић, Плећаш (Бођук), Ж. Митровић, Димитријевић (Ђојановић), Соколовић.

Железничари су лако постигли девет голова, а да су стрелци били мало прецизнији, ко зна колико би резултат гласио на крају меча.

И. Ђумић

МАРТИНЦИ: Борац - Доњи Срем 0:1, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - БСК 2:1, ЉУКОВО: Љуково  -Напредак (П) 2:0, БЕШКА: Хајдук - Слога (В) 1:1, КЛЕНАК: Борац (К) - Раднички (Ш) 0:2, ЛАЋАРАК: ЛСК - Партизан 1:5, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Железничар 0:9, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос -Рудар 3:0, РУМА: Словен - Сремац (Д) 4:0.

 1. Раднички (Ш)       29     20     6      3      72:18        66

 2. Доњи Срем   29     20     4      5      58:25        64

 3. Напредак (П)        29     20     3      6      58:29        63

 4. Словен 29     17     7      5      60:20        58

 5. Железничар 29     15     5      9      63:41        50

 6. Љуково       29     12     9      8      52:30        45

 7. Партизан      29     14     3      12     56:39        45

 8. Слога (В)     29     12     7      10     47:43        43