Sremska liga: Šiđani čuvaju vrh

11.05.2021. 09:13 09:15

Borac (K) - Radnički (Š) 0:2 (0:1)

KLENAK: Igralište Borca, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Pavlović u 15. i Šuša u 54 minutu.

BORAC: Stjepanović 6, D. Matić 6, Aćimović 6, Fric 7, Mićić 6, Radišić 7 (M. Samardžić 6), V. Matić 6 (N. Samardžić 6), Savić 6, Pjevac 7, Mirković 6, B. Samardžić 6.

RADNIČKI: Nikolić 7, Utvić 7, Vuković 7, Aperlić 7 (Starovlas), Pavlović 7, Stojšić 7 (Vojnović), Šuša 8, Dobrijević 7, Sarić 7 (Vlaisavljević), Grumić 7 (Baštić), Subić 7.

Zaslužena pobeda gostiju iz Šida. Bili su gosti bolji rival. A domaćin će morati u nekom drugom duelu tražiti pobedu, odnosno bodove spasa u grčevitoj borbi za opstanak.

Z. Perić

Sloven - Sremac (D) 4:0 (0:0)

RUMA: Stadion Slovena, sudija Kavgić (Ruma). Strelci: Puzić u 51. i 62, Stoisavljević u 53. i Čvorkov u 81. minutu. Žuti kartoni: (Sloven), (Sremac).

SLOVEN: Veselinović -, Kalajdžić 7, Samardžić 7 (Marin), Jovanović 8, Puzić 9 (Cvetković), Adamović 7 (Živković), Maslić 8 (Čvorkov 8), Ivanković 7, Stoisavljević 7, Batalo 8 (Dobić), Kordolup 8.

SREMAC: Simidžić 6, Kljajić 6, Vidakov 6, Mitrović 6, Lazić 6, Balaban 6, Lučić 6, Vučković 6, Providžilo 7, Stanković 7, Jovanović 6.

Za razliku od prvog poluvremena, kada se igralo slabo na obe strane i bez pravih šansi u drugom poluvremenu, domaćini su se razigrali. I plod takve igre je ubedljiva pobeda. Puzić je načeo mrežu gostiju. Dočekao je loptu glavom posle centaršuta Maslića. Stoisavljević je precizno šutirao s 16 metara. Lopta je na putu nekog zakačalila u odbrani gostiju, promenila pravac, udarila u stativu i tek onda se zakoprcala u mreži.

Kod trećeg gola, strelac je bio Puzić, i četvrtog, koji je postigao Čvorkov, Maslić i Jovanović, pre toga, bukvalno su izradili komplentu odbranu gostiju.

M. Ivošević

Hajduk (B) - Sloga (V) 1:1 (1:0)

BEŠKA: Igralište Hajduka, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: Ribar u 43. za Hajduk, a N. Marković u 62. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Kalajdžić, Curaković, Ribar (Hajduk), D. Marković (Sloga).

HAJDUK: Kalajdžić 7, Georgijev 7, Lavrek 6 (Vuković), Petrović 7 (Krstić), Čiča 6 (Trbović), Curaković 6, Kovačević 6, Ribar 7 (Katić), Panjak 7, Prica 7, Karać 7.

SLOGA: Erceg 6, Lazičić 6 (Matić 7), Jovanović 7, Vukmanović 6, Jerković 7, N. Marković 7, Dostanić 6, Stanić 7, G. Petrović 6 (Lazić), Jorgić 6 (Mijatović), D. Marković 6.

Beščani, su odigrali odličnu utakmicu.Napadali su u talasima.Stvorili desetak zrelih prilika i samu jednu je realizoivao Ribar. Pogodio je gostujuću mrežu sa pet metara. Na drugoj strani gosti su se vešto branili, stvorili jednu pravu šansi iz kontre i postigli gol.

M. Batalo

Hajduk (V) - BSK 2:1 (2:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, sudija Tošić (Stara Pazova). Strelci: Mijanović u 3. i 35. (iz penala) za Hajduk, a Zeljković u 90. minutu (iz penala) za BSK. Žuti kartoni: S. Gavrilović (Hajduk), Radovanović, Skorupan, Tomić (BSK). Crveni karton: Stojaković (Hajduk).

HAJDUK: Mitrović 9, Stojaković 8, Kovačević 8, Bakajlić 8 (Kuzmanovski), Mijanović 8,5 (Grujičić), Jurošević 8, S. Gavrilović 8, Petrović 8 (Zarić), Kljajić 8 (Radovanović), Tomščić 8, Petaković 8.

BSK: Sakan 7, T. Plemić 7, Mrvičin 7, Radovanović 7 (Dragojević), Skorupan 7, Cvijetić 7, Lukić 7,  Bakić 7, Zeljković 7 (Rankov), Tomić (Ž. Ćirić 7), Naglić 7.

Odigrana je borbena i zanimljiva utakmica. Domaćin je igrao bolji fudbal od rivala. Tako da, gosti nisu zaslužili bolji rezultat. Mijanović je postigao u 3. minutu izvanredan gol iz slobodnog udarca s 25 metara.

S. Tomašević

LSK - Partizan 1:5 (1:4)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, sudija Todorović (Salaš Noćajski). Strelci: Todorović u 12. za LSK, a Veljko Petrović u 9. i 21, Jovičić u 40, Vladimir Petrović u 45. i Matijević u 61. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Dragišić, Ribić (LSK), Jovičić (Partizan).

LSK: Purić, Drinić, Šćurk, Gršić, Todorović, M. Bosančić, Gršić, Trebovac, Dronić, Dragišić, Ribić.

PARTIZAN: Đorđić, Đurović, Tripić, Mirković (Vuletić), Veljko Petrović, Jovičić, Vladimir Petrović, Malinović (Matijević), Gačić, Mlađenović (M. Radović), Jovanović.

Vitojevčani su bez mnogo muka postigli pet golova.

D. Milićević

Borac (M) - Donji Srem 0:1 (0:0)

MARTINCI: Igralište Borca, sudija Meničanin (Vrdnik). Strelac: Pejčinović u 60. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Radaković, Bijelić, Nenadović (Borac), Vukmanović, Pejčinović (Donji Srem).

BORAC: Jandrić 7, Davogić 7, Mijatović 7, Zoranović 7, Maricki 7, Bijelić 7, Nenadović 7, Kljajić 7 (Adamović), Prijić 7 (Vukotić), Radaković 7, Marjanović 7 (Lazić 7).

DONJI SREM: Jelača 7, Mance 7, Mrkela 7, Perišić 7, LJ. Vukmanović 7, Jurišić 7, Radivojević 7, Misini -(Nikolić 7), A. Ljubojević 7 (N. Mitrović 7), Čučković 7 (Krivokuća 7), Pejčinović 7 (V. Trifunović).

Bilo bi najrealnije, da je rezultat ostao kao i na početku meča - 0:0.Ali, nije tako mislio glavni sudija Meničanin, kada je dosudio sporni penal za goste. Smatrao je da je Zoranović napravio nedozvoljeni start, u svom kaznenom prostoru.To je samo on video, i niko drugi.

Z. Krstić

Ljukovo - Napredak (P) 2:0 (0:0)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Panić u 53. i Višnjić u 77. minutu.Žuti kartoni: Igračev, Dubajić (Ljukovo), N. Jovanović, Vukin (Napredak).

LJUKOVO:  Opačić 7, Grković 7 (Kostić), Čučković 7, Uzelac 7, Panić 8, Dubajić 8, Igračev 8, Višnjić 9, Mačak 7 (Zorić), Blanuša 8 (Z. Milanović), Matić 7.

NAPREDAK:  Nikolić 6, Radulović 6 (Ćalić), Poljak 6, Mirosavljević 6 (Savković), Sremac 7, Marjanović 7, Kočijašević 6, Đurić 6, Vukin 6, Ružičić 6, N. Jovanović 7.

Propustili su Ljukovovčani, još u prvom poluvremenu, da postignu, nekoliko golova. I, još tada ostvare sigurnu pobedu u lepoj i zanimljivoj igri. Domaći strelci su uvek bili za malo neprecizni.Ipak na kraju, favorizovani gosti, su bili nadigrani i u golovima Panića i Višnjića.

N. Trkulja

Mitros - Rudar 3:0 (2:0)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, sudija Sudžum (Inđija). Strelci: Grbić u 7. i Janković u 35. i 73. minutu. Žuti kartoni: Čonjagić (Mitros), Bogdanov (Rudar).

MITROS: Dudić 7, Smiljanić 7 (Đilas), Trubić 7, Milošević 7, Grbić 7, Simnjanovski 8, Panić 7 (Borovac 7), Janković 8 (Kovačević 7), Čonjagić 7 (Lukić), Santovac 7 (Cvijanović), Babić 8.

RUDAR: Pardovicki 6, Milan Lužajić 6, Ninković 6, Miloš Lužajić 7, Broćeta 6, Radosavljević 7, Mitić 6 (Manojlović 6, Stevanović 6), Bogdanov 6, Trivunčić 6, Majkić 6 .   Mesari su odigrali odličnu utakmicu. Postigli tri gola. A, prokockali su mnogobrojne šanse. Trubić je u 7. minutu iz šuta s 16 metara pogodio stativu, a odbijenu loptu je Grbić samo vratio u mrežu.

Janković je prvi gol postigao posle centaršuta Simnjanovskog. Ostao je sam na drugoj stativi i loptu je samo kresnuo glavom. Kod drugog gola odbrana gostiju odbija loptu, od je prihvatila na 40 metara, vidi da je golman Pardovicki izašao daleko od gol linije, i uspešno ga ke lobovao.

R. Petković

PSK Putinci - Železničar 0:9 (0:4)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, sudija Mušicki (Ruma). Strelci: Ž. Mitrović u 7, 29. i 75, Dimitrijević u 17, Trkulja u 27, Lekić u 49. i 88, Bođuk u 58. i Sokolović u 81. minutu.

PSK PUTINCI: Borojević, Ćuk, Dereta, Galijaš, Jovanović, Prijović, Ranđelović, Bjeljac, Knežević, I. Adamović, N. Mudrić.

ŽELEZNIČAR: Petković, Rašić, Vujasinović, Trkulja, Rakar, Branković, Lekić, Plećaš (Bođuk), Ž. Mitrović, Dimitrijević (Đojanović), Sokolović.

Železničari su lako postigli devet golova, a da su strelci bili malo precizniji, ko zna koliko bi rezultat glasio na kraju meča.

I. Đumić

MARTINCI: Borac - Donji Srem 0:1, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - BSK 2:1, LJUKOVO: Ljukovo  -Napredak (P) 2:0, BEŠKA: Hajduk - Sloga (V) 1:1, KLENAK: Borac (K) - Radnički (Š) 0:2, LAĆARAK: LSK - Partizan 1:5, PUTINCI: PSK Putinci - Železničar 0:9, SREMSKA MITROVICA: Mitros -Rudar 3:0, RUMA: Sloven - Sremac (D) 4:0.

 1. Radnički (Š)       29     20     6      3      72:18        66

 2. Donji Srem   29     20     4      5      58:25        64

 3. Napredak (P)        29     20     3      6      58:29        63

 4. Sloven 29     17     7      5      60:20        58

 5. Železničar 29     15     5      9      63:41        50

 6. Ljukovo       29     12     9      8      52:30        45

 7. Partizan      29     14     3      12     56:39        45

 8. Sloga (V)     29     12     7      10     47:43        43