108.3501

Сремска лига: Путинчани изненадили Пећинчане

28.10.2020. 10:09 10:12

ПСК Путинци - Доњи Срем 2:1 (1:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Видаковић у 5. (из пенала) и Н. Малбаша у 90. за ПСК Путинце, а Марковић у 70. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Павковић (ПСК Путинци), Новић, Цураковић (Доњи Срем).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 9, Кљајић 8, Зељуг 8, Павковић 8, Цветиновић 8, Видаковић 8 (Н. Малбаша 9), П. Малбаша 8, Дукић 8, Јовановић 8, Зељко 8, Стјепановић 8.

ДОЊИ СРЕМ: М. Митровић 7 (Јелача), С. Радосављевић 7, Д. Радосављевић 7, Кривокућа 7, Цураковић 7, Живановић 7, Марковић 7, Вукмановић 7 (Радовановић), Јуришић 7 (Рајић), Новић 7 (В. Љубојевић), Радивојевић 7.

Домаћини су у овом колу направили прворазредно изненађење. Славили су против фаворизованих Пећинчана. Победоносни гол за Путинчане постигао је Никола Малбаша, из шута са око 30 метара. Лопта је завршила у самим рашљама.

Ч. Јовичић

Словен - Рудар 4:1 (1:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Маслић у 35. (из пенала) и 61, Адамовић у 57. и Стоисављевић у 59. (из пенала) за Словен, а Тривунчић у 84. минуту (из пенала) за Рудар. Жути картони: Гербец, Жугић (Рудар).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Калајџић 7 (Бранковић 7), Јовић 7, Самарџић 7 (Топић 7), Батало 7 (Петковић 8), Јовановић 7, Маслић 8 (Вукелић), Стоисављевић 7, Иванковић 7, Адамовић 7, Кондић 7.

РУДАР: Милановић 7, Дејић 7, Нинковић 6, Милан Лужајић 6, Гравара 6, Гербец 6, Гаврић 6 (Илкић 6),  Милош Лужајић 6, Даничић 7 (Бевц), Тривунчић 6.

Било је у овом мечу доста  прилика за домаћине, уз одличну игру, али тек у наставку када је у игру ушао Петковић. који је повезао редове домаћина и за само четири минута су Румљани постигли три гола. Врдничани су почасни гол постигли после контре са пенала, када је домаћа одбрана направила прекршај.

Г. Сучевић

Љуково - Слога (В) 0:0

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Жути картони: Мркела, Дубајић, Блануша (Љуково), Јоргић, Пуповац (Слога).

ЉУКОВО: Опачић, Грковић, Маљковић, Стојанац, Лукач, Мркела, Чучковић, (Фен), Милановић, Дубајић (Булат), Љубинковић (Јанковић), Блануша.

СЛОГА: Ерцег, Матић, Јовановић, Јандрић, Лошић (Драгичевић), Н. Марковић, Д. Марковић, Достанић (Мијатовић), Станић (Петровић), Јоргић, Пуповац (Д. Марковић), Јерковић.

Љуковчани су пружили одличну прартију против доста незгодних и борбених гостију из Вогња. Играчи Љукова су ипак више нападали, уз то пропустили низ шанси, али на крају гости заслужено носе бод. Играли су гости чврсто и организовано у одбрани.

Н. Тркуља

Борац (М) - БСК 3:0  (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Поповић (Шуљам). Стрелци: Пријић у 13. (из пенала) и 82. и М. Вулетић у 56. минуту. Жути картони: Т. Племић, Јакшић, Б. Ћирић (БСК).

БОРАЦ: Јандрић 8, Т. Вулетић 8, Стајачић 8, Зорановић 8, Марицки 7, Ненадовић 7, М. Вулетић 8 (Шојић 7), Пријић 9 (Божић), Шарчевић 8, Марјановић 9 (Вукотић 7), Ђилас 8 (Дамњановић 8).

БСК: Сакан 7, Т. Племић 7, Мрвичин 7 (М. Лакетић 6), У. Племић 7 (Јакшић 7), Зељковић 7, Скорупан 8 (Цвјетић 7), Д. Лукић 7, Драгојевић 7, Митровић 7, Ж. Ћирић 7, Б. Ћирић 7.

У Мартинцима је одиграна квалитетна утакмица. Обе екипе су играле отворено и нападачки. Домаћини су од прве минуте жестоко напапали. У 13. минуту срушен је у казеном простору гостију М. Вулетић. а Пријић је био сигуран извођач најстроже казне. У наставку гости су кренули ангажованије, и у јеку њихових напада, М. Вулетић  је искористио рупу у гостујућој одбрани и Сакан је био још једном савладан. Пријић је у финишу покупио један одбитак после шута Шојића, и поставио коначан резултат.

З. Крстић

Борац (К) - Партизан 0:0

КЛЕНАК: Стадион Борца, судија Тошић (Стара Пазова).Жути картони: Пјевац, Стојковић (Борац), Млађеновић (Партизан).

БОРАЦ: Илић 7, Аћимовић 7, Б. Самарџић 7, Радишић 7 (Мирковић 7), Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 7, Пјевац 8, Д. Матић 7 (Сутара), Пештерац 7, Стојковић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Трипић 7, Вељко Петровић 7, Вулетић 7, М. Радовић 7, Владимир Петровић 7, Г. Радовић 7, Мирковић 7, Матијевић 7 (Ђуровић), Гачић 7 (Добић), Млађеновић 7.

Гости су се углавном бранили, а домаћини су покушавали  да постигну погодак, али нису успели да наместе нишанске справе. Имали су  и гости неколико лепих прилика, али је голман Илић је увек био победник. Може да се каже да је крајњи резултат најреалнији.

З. Перић

Митрос - Железничар 3:4 (1:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Грбић у 27, Боровац у 46. и Симјановски у 59. за Митрос, а Ж. Митровић у 10. и 75, Дубајић у 66. и М. Митровић у 83. минуту за Железничар. Жути картони: Опарушић, Сремац, Боровац (Митрос).

МИТРОС: Дудић 6, Симић 7 (Мађаровски), Симјановски 7, Сремац 6, Грбић 7, Малиновић 7, Боровац 6, Милошевић 6 (Ковачевић 6), Трубић 6, Цвијановић 6 (Маглић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 6, Ракар 7 (Соколовић 7), Плећаш 7, Ж. Митровић 8, М. Митровић 8, Бртка 7 (Тркуља 7), Дубајић 7, Прица 7, Денић 7, Ковачевић 7, Димитријевић 7.

На стадиону Митроса играло се квалитетан фудбал. Занимљив, са преокретима, и неизвестан до самог краја. Повели су гости, а Грбић је поравнао резултат. У наставку „месари” после одличне игре дошли су до вођство од 3:1. Домаћи су очекивали сигурну победу, али тако нису мислили и играчи Железничара. Кренули су у напад и постигли су три гола, и прекоренули резултат.

Р. Петковић

ЛСК - Сремац (Д) 2:1 (0:0)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Инђић (Инђија).Стрелци: Савић у 49. и Милићевић у 58. за ЛСК, Вучковић у 64. минуту за Сремац. Жути картони: Теодоровић, Рибић, Вуколић (ЛСК), Лазић, З. Ашћерић (Сремац). Црвени картон: Митровић (Сремац).

ЛСК: Теодоровић 8, Вуколић 7, Н. Дронић 7, Драгишић 7, Половина 7, Тодоровић 7, Рибић 7,  Савић 7, Милићевић 9 (Малиновић), Босанчић 8 (Бојић), Шћурк 7.

СРЕМАЦ: Станисављевић 8, Путица 7, Митровић 6, В. Кордолуп 7, Вукајловић 7, Вучковић 8 (З. Ашћерић), Н. Кордолуп 7, Видаков 7 (Јеж), Лазић 7, Павловић 7, А. Наглић 7.

Била је то чврста и борбена утакмица са мало шанси. – свега три. Домаћи су искористили две и тако заслужено славили. Изванредан гол постигао је Милићевић. Био је то прецизан шут из трка с 20 метара.

А. Теодоровић

Хајдук (Б) - Раднички (Ш) 0:3 (0:2)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Меничанин (Врдник).Стрелци: Сарић у 2. и Војновић у 17. и 70. минуту. Жути картони: Крстић, Катић (Хајдук), Утвић (Раднички).

ХАЈДУК: Ралић 6, Поповић 6, Чича 6, Катић 6, Стојановић 6 (Милосављевић), Иваниш 6, С. Ковачевић 6, Георгијев 6 (Недимовић), Караћ 6, Крстић 6 (Ђорђевић), Д. Ковачевић 6.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Утвић 7 (Павловић 7), Дрча 7, Стојшић 8, Сарић 8, Шуша 7, Војновић 7 (Добројевић 7), Грумић 8, Суботић 7, Алексић 7 (Влаисављевић), Старовлас 7.

Играчи Радничког потпуно су надиграли борбене домаћине. Гости су једноставно шокирали домаће играче брзим голм Сарића.  У јеку напада домаћиих из контре Шиђани постижу и други гол преко Војновића. И у наставку Бешчани су покушали да дођу до повољнијег резултата. Шансе су имали Крстић и Караћ, али одлични гости нису дозволили гол,  на челу са голманом Николићем. Чак су још једном затресли мрежу домаћина и дошли до убедљиве победе.

М. Батало

Хајдук (В) - Напредак (П) 0:2 (0:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Радић (Инђија).Стрелци: Тодоровић у 69. и Ђурић у 75. минуту. Жути картони: Радовановић, Ковачевић, Томшић (Хајдук), Јовановић (Напредак).

ХАЈДУК: Јовановић 7, Сарић 7, Радовановић 7, Стојаковић 7, Ковачевић 7, Тодоровић 7, Њежић 7, Ветеха 7 (Петаковић), Грујичић 7, Томшић 7 (Петровић), Перић 7.

НАПРЕДАК: Николић 8, Кочијашевић 8, Лазић 8, Рагастовац 8, Јовановић 8, Савковић 8, Митровић 8 (Ђурић 8), Тодоровић 8 (Евђенић), Вукин 8, Ружичић 8, Пољак 8 (Пувалић).

Фаворизовани гости ишли су са намером да освоје сва три бода и да остваре нову победу. У првом полувремену, играчи Хајдука су пржили снажан отпор и на полувреме се отишло са ремијем. Ипак, гости су на крају очекивано славили.  То су остварили головима Тодоровића и Ђурића. Мада се не може оспорити да су и домаћи играли добро, те да су пропустили неколико шанси.

С. Томашевић

ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Доњи Срем 2:1, МАРТИНЦИ: Борац - БСК 3:0, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Напредак 0:2, ЉУКОВО: Љуково - Слога (В) 0:0, БЕШКА: Хајдук - Раднички (Ш) 0:3, КЛЕНАК: Борац - Партизан 0:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Железничар 3:4, РУМА: Словен - Рудар 4:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Сремац (Д) 2:1.

1. Раднички (Ш) 13     9      3      1      39:9  30

2. Напредак (П) 13     9      3      1      27:14        30

3. Доњи Срем     13     8      2      3      28:13        26

4. Словен  13     7      3      3      25:10        24

5. Борац (К)       13     6      4      3      22:20        22

6. Железничар   13     6      3      4      27:18        21

7. Борац (М)      13     6      3      4      14:10        21

8.  Партизан      13     6      3      4      16:18        21