Sremska liga: Putinčani iznenadili Pećinčane

28.10.2020. 10:09 10:12

PSK Putinci - Donji Srem 2:1 (1:0)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Vidaković u 5. (iz penala) i N. Malbaša u 90. za PSK Putince, a Marković u 70. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Pavković (PSK Putinci), Nović, Curaković (Donji Srem).

PSK PUTINCI: Milošević 9, Kljajić 8, Zeljug 8, Pavković 8, Cvetinović 8, Vidaković 8 (N. Malbaša 9), P. Malbaša 8, Dukić 8, Jovanović 8, Zeljko 8, Stjepanović 8.

DONJI SREM: M. Mitrović 7 (Jelača), S. Radosavljević 7, D. Radosavljević 7, Krivokuća 7, Curaković 7, Živanović 7, Marković 7, Vukmanović 7 (Radovanović), Jurišić 7 (Rajić), Nović 7 (V. Ljubojević), Radivojević 7.

Domaćini su u ovom kolu napravili prvorazredno iznenađenje. Slavili su protiv favorizovanih Pećinčana. Pobedonosni gol za Putinčane postigao je Nikola Malbaša, iz šuta sa oko 30 metara. Lopta je završila u samim rašljama.

Č. Jovičić

Sloven - Rudar 4:1 (1:0)

RUMA: Stadion Slovena, sudija Mušicki (Ruma).Strelci: Maslić u 35. (iz penala) i 61, Adamović u 57. i Stoisavljević u 59. (iz penala) za Sloven, a Trivunčić u 84. minutu (iz penala) za Rudar. Žuti kartoni: Gerbec, Žugić (Rudar).

SLOVEN: Veselinović 7, Kalajdžić 7 (Branković 7), Jović 7, Samardžić 7 (Topić 7), Batalo 7 (Petković 8), Jovanović 7, Maslić 8 (Vukelić), Stoisavljević 7, Ivanković 7, Adamović 7, Kondić 7.

RUDAR: Milanović 7, Dejić 7, Ninković 6, Milan Lužajić 6, Gravara 6, Gerbec 6, Gavrić 6 (Ilkić 6),  Miloš Lužajić 6, Daničić 7 (Bevc), Trivunčić 6.

Bilo je u ovom meču dosta  prilika za domaćine, uz odličnu igru, ali tek u nastavku kada je u igru ušao Petković. koji je povezao redove domaćina i za samo četiri minuta su Rumljani postigli tri gola. Vrdničani su počasni gol postigli posle kontre sa penala, kada je domaća odbrana napravila prekršaj.

G. Sučević

Ljukovo - Sloga (V) 0:0

LJUKOVO: Igralište Ljukova, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: Mrkela, Dubajić, Blanuša (Ljukovo), Jorgić, Pupovac (Sloga).

LJUKOVO: Opačić, Grković, Maljković, Stojanac, Lukač, Mrkela, Čučković, (Fen), Milanović, Dubajić (Bulat), Ljubinković (Janković), Blanuša.

SLOGA: Erceg, Matić, Jovanović, Jandrić, Lošić (Dragičević), N. Marković, D. Marković, Dostanić (Mijatović), Stanić (Petrović), Jorgić, Pupovac (D. Marković), Jerković.

Ljukovčani su pružili odličnu prartiju protiv dosta nezgodnih i borbenih gostiju iz Vognja. Igrači Ljukova su ipak više napadali, uz to propustili niz šansi, ali na kraju gosti zasluženo nose bod. Igrali su gosti čvrsto i organizovano u odbrani.

N. Trkulja

Borac (M) - BSK 3:0  (1:0)

MARTINCI: Igralište Borca, sudija Popović (Šuljam). Strelci: Prijić u 13. (iz penala) i 82. i M. Vuletić u 56. minutu. Žuti kartoni: T. Plemić, Jakšić, B. Ćirić (BSK).

BORAC: Jandrić 8, T. Vuletić 8, Stajačić 8, Zoranović 8, Maricki 7, Nenadović 7, M. Vuletić 8 (Šojić 7), Prijić 9 (Božić), Šarčević 8, Marjanović 9 (Vukotić 7), Đilas 8 (Damnjanović 8).

BSK: Sakan 7, T. Plemić 7, Mrvičin 7 (M. Laketić 6), U. Plemić 7 (Jakšić 7), Zeljković 7, Skorupan 8 (Cvjetić 7), D. Lukić 7, Dragojević 7, Mitrović 7, Ž. Ćirić 7, B. Ćirić 7.

U Martincima je odigrana kvalitetna utakmica. Obe ekipe su igrale otvoreno i napadački. Domaćini su od prve minute žestoko napapali. U 13. minutu srušen je u kazenom prostoru gostiju M. Vuletić. a Prijić je bio siguran izvođač najstrože kazne. U nastavku gosti su krenuli angažovanije, i u jeku njihovih napada, M. Vuletić  je iskoristio rupu u gostujućoj odbrani i Sakan je bio još jednom savladan. Prijić je u finišu pokupio jedan odbitak posle šuta Šojića, i postavio konačan rezultat.

Z. Krstić

Borac (K) - Partizan 0:0

KLENAK: Stadion Borca, sudija Tošić (Stara Pazova).Žuti kartoni: Pjevac, Stojković (Borac), Mlađenović (Partizan).

BORAC: Ilić 7, Aćimović 7, B. Samardžić 7, Radišić 7 (Mirković 7), Vukosavljević 7, V. Matić 7, D. Samardžić 7, Pjevac 8, D. Matić 7 (Sutara), Pešterac 7, Stojković 7.

PARTIZAN: Stajčić 7, Tripić 7, Veljko Petrović 7, Vuletić 7, M. Radović 7, Vladimir Petrović 7, G. Radović 7, Mirković 7, Matijević 7 (Đurović), Gačić 7 (Dobić), Mlađenović 7.

Gosti su se uglavnom branili, a domaćini su pokušavali  da postignu pogodak, ali nisu uspeli da nameste nišanske sprave. Imali su  i gosti nekoliko lepih prilika, ali je golman Ilić je uvek bio pobednik. Može da se kaže da je krajnji rezultat najrealniji.

Z. Perić

Mitros - Železničar 3:4 (1:1)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, sudija Despotović (Ogar). Strelci: Grbić u 27, Borovac u 46. i Simjanovski u 59. za Mitros, a Ž. Mitrović u 10. i 75, Dubajić u 66. i M. Mitrović u 83. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Oparušić, Sremac, Borovac (Mitros).

MITROS: Dudić 6, Simić 7 (Mađarovski), Simjanovski 7, Sremac 6, Grbić 7, Malinović 7, Borovac 6, Milošević 6 (Kovačević 6), Trubić 6, Cvijanović 6 (Maglić).

ŽELEZNIČAR: Blagojević 6, Rakar 7 (Sokolović 7), Plećaš 7, Ž. Mitrović 8, M. Mitrović 8, Brtka 7 (Trkulja 7), Dubajić 7, Prica 7, Denić 7, Kovačević 7, Dimitrijević 7.

Na stadionu Mitrosa igralo se kvalitetan fudbal. Zanimljiv, sa preokretima, i neizvestan do samog kraja. Poveli su gosti, a Grbić je poravnao rezultat. U nastavku „mesari” posle odlične igre došli su do vođstvo od 3:1. Domaći su očekivali sigurnu pobedu, ali tako nisu mislili i igrači Železničara. Krenuli su u napad i postigli su tri gola, i prekorenuli rezultat.

R. Petković

LSK - Sremac (D) 2:1 (0:0)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, sudija Inđić (Inđija).Strelci: Savić u 49. i Milićević u 58. za LSK, Vučković u 64. minutu za Sremac. Žuti kartoni: Teodorović, Ribić, Vukolić (LSK), Lazić, Z. Ašćerić (Sremac). Crveni karton: Mitrović (Sremac).

LSK: Teodorović 8, Vukolić 7, N. Dronić 7, Dragišić 7, Polovina 7, Todorović 7, Ribić 7,  Savić 7, Milićević 9 (Malinović), Bosančić 8 (Bojić), Šćurk 7.

SREMAC: Stanisavljević 8, Putica 7, Mitrović 6, V. Kordolup 7, Vukajlović 7, Vučković 8 (Z. Ašćerić), N. Kordolup 7, Vidakov 7 (Jež), Lazić 7, Pavlović 7, A. Naglić 7.

Bila je to čvrsta i borbena utakmica sa malo šansi. – svega tri. Domaći su iskoristili dve i tako zasluženo slavili. Izvanredan gol postigao je Milićević. Bio je to precizan šut iz trka s 20 metara.

A. Teodorović

Hajduk (B) - Radnički (Š) 0:3 (0:2)

BEŠKA: Stadion Hajduka, sudija Meničanin (Vrdnik).Strelci: Sarić u 2. i Vojnović u 17. i 70. minutu. Žuti kartoni: Krstić, Katić (Hajduk), Utvić (Radnički).

HAJDUK: Ralić 6, Popović 6, Čiča 6, Katić 6, Stojanović 6 (Milosavljević), Ivaniš 6, S. Kovačević 6, Georgijev 6 (Nedimović), Karać 6, Krstić 6 (Đorđević), D. Kovačević 6.

RADNIČKI: Nikolić 7, Utvić 7 (Pavlović 7), Drča 7, Stojšić 8, Sarić 8, Šuša 7, Vojnović 7 (Dobrojević 7), Grumić 8, Subotić 7, Aleksić 7 (Vlaisavljević), Starovlas 7.

Igrači Radničkog potpuno su nadigrali borbene domaćine. Gosti su jednostavno šokirali domaće igrače brzim golm Sarića.  U jeku napada domaćiih iz kontre Šiđani postižu i drugi gol preko Vojnovića. I u nastavku Beščani su pokušali da dođu do povoljnijeg rezultata. Šanse su imali Krstić i Karać, ali odlični gosti nisu dozvolili gol,  na čelu sa golmanom Nikolićem. Čak su još jednom zatresli mrežu domaćina i došli do ubedljive pobede.

M. Batalo

Hajduk (V) - Napredak (P) 0:2 (0:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, sudija Radić (Inđija).Strelci: Todorović u 69. i Đurić u 75. minutu. Žuti kartoni: Radovanović, Kovačević, Tomšić (Hajduk), Jovanović (Napredak).

HAJDUK: Jovanović 7, Sarić 7, Radovanović 7, Stojaković 7, Kovačević 7, Todorović 7, Nježić 7, Veteha 7 (Petaković), Grujičić 7, Tomšić 7 (Petrović), Perić 7.

NAPREDAK: Nikolić 8, Kočijašević 8, Lazić 8, Ragastovac 8, Jovanović 8, Savković 8, Mitrović 8 (Đurić 8), Todorović 8 (Evđenić), Vukin 8, Ružičić 8, Poljak 8 (Puvalić).

Favorizovani gosti išli su sa namerom da osvoje sva tri boda i da ostvare novu pobedu. U prvom poluvremenu, igrači Hajduka su pržili snažan otpor i na poluvreme se otišlo sa remijem. Ipak, gosti su na kraju očekivano slavili.  To su ostvarili golovima Todorovića i Đurića. Mada se ne može osporiti da su i domaći igrali dobro, te da su propustili nekoliko šansi.

S. Tomašević

PUTINCI: PSK Putinci - Donji Srem 2:1, MARTINCI: Borac - BSK 3:0, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Napredak 0:2, LJUKOVO: Ljukovo - Sloga (V) 0:0, BEŠKA: Hajduk - Radnički (Š) 0:3, KLENAK: Borac - Partizan 0:0, SREMSKA MITROVICA: Mitros - Železničar 3:4, RUMA: Sloven - Rudar 4:1, LAĆARAK: LSK - Sremac (D) 2:1.

1. Radnički (Š) 13     9      3      1      39:9  30

2. Napredak (P) 13     9      3      1      27:14        30

3. Donji Srem     13     8      2      3      28:13        26

4. Sloven  13     7      3      3      25:10        24

5. Borac (K)       13     6      4      3      22:20        22

6. Železničar   13     6      3      4      27:18        21

7. Borac (M)      13     6      3      4      14:10        21

8.  Partizan      13     6      3      4      16:18        21