СРЕМСКА ЛИГА Одлука пала у наставку

22.05.2024. 19:00 19:02
Извор: pixabay.com

Срем - Полет 5:2 (2:2)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 250, судија:Тречаковић (Рума), стрелци: Матић у 38. Богдан у 42. Цветковић у 48. Стефановић у 74. и Гмизић у 78. за Срем, а Соколовић у 26. и Радосављевић у 33. минуту за Полет.

СРЕМ: Кнежевић, Гамбирожа (Радојчић), Богојевић, Јаворац, Цветковић, Матић, Богдан (Симић), Штетић (Јеличић), Стефановић, Гмизић, Којић.

ПОЛЕТ:  Петковић, Несторовић, Радосављевић, Мрђа (Кркобабић), Соколовић (Тешић), Лазаревић, Рукар, Љубојевић, Капуран, Јерковић, Кнежевић.

Одиграли су добру утакмицу фудбалери Срема и Полета. У првом делу сусрет је био изједначен, а у наставку домаћи су били знатно бољи.

Партизан - Шумар 0:1 (0:0)

НИКИНЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 300, судија: Аврамовић (Нови Бановци), стрелац: Рудан у 64. минуту. Жути картони: Матовић и Стојадиновић (Шумар).

ПАРТИЗАН: Сабо, Конц, Милетић (Петковић), Зељић, В. Марковић, Полић, Шимун (Гавриловић), Митровић, Самарџић, Дамјановић, М. Марковић (Костић).

ШУМАР:  Косановић, Петковић, Рудан, Матовић (Стјепановић), Ракић, Нинић (Младеновић), Радовановић, Стојадиновић, Ђорђевић (Рагастовац), Љубојевић, Врачевић.

Лидер на табели теже него што се очекивало стигао до победе. Гостујући фудбалери нису нашли решење за одбрану домаћег састава, а онда је Јован Рудар после корнера успео да савлада голмана Саба.

Будућност - Граничар (К) 3:0 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 250, судија: Божић (Рума), стрелци: Мијајиловић у 26. и 57. и Пршић у 71. минуту. Жути картони: Зечевић, Сушић (Граничар).

БУДУЋНОСТ: Копрић, Туцаковић, Ивановић, Станивуковић, Радосављевић, Јефтић, Рого (Драгановић), Мијајиловић (Симовљевић), Жилић (Марковић), Ђурђевић (Павловић), Максимовић (Пршић).

ГРАНИЧАР: Јокић, Зечевић, Ћулић, Шојић, Митровић, Бисерчић, Дамјановић, Угринић, Босанац, Ђуришић, Сушић (Стефановић).

Екипа Будућности је после неколико слабијих партија заиграла добро и даље је кандидат за пласман у виши ранг. Овога пута лако су савладали госте из Кузмина који су једва саставили тим за ову утакмицу.

Фрушкогорац - Сремац (В) 1:0 (0:0)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија: Радовац (Рума), стрелац: Гајић у 51. минуту. Жути картони: Гајић, Совиљ, Опарушић (Фрушкогорац).

ФРУШКОГОРАЦ: Милић, Гајић, Гаврић, Радуловић, Марковић, Зец, Совиљ, Тривуновић (Радаковић), Опарушић, Гршић, Савић.

СРЕМАЦ: Влајић, Мирић, Скопљак, Грујин, Јовановић, Аврамовић, Павковић (Ђокић), Станковић, Коларов, Валент, Ранков.

По топлом времену одиграна је солидна утакмица у Манђелосу. На крају су домаћи победили а једини стрелац је био Родољуб Гајић.

Припремио: Г. К.

Напредак - Раднички (И) 7:3, Срем - Полет (НК) 5:2, Партизан - Шумар 0:1, Будућност - Граничар (К) 3:0, Фрушкогорац - Сремац (В) 1:0, Хајдук (В) - Сремад (Д) 2:1, ЛСК - Слога (В) 2:2, Крушедол - Подриње 1:3.

1. Шумар  27     19     5      3      62:14        62

2. Срем     27     16     8      3      68:33        56

3. Будућност     27     18     1      8      79:32        55

4. Напредак      27     15     7      5      87:35        52

5. Слога (В)       27     13     6      8      40:31        45

6. Сремац (Д)    27     11     10     6      43:33        43

7. Подриње       27     14     1      12     53:45        43

8. Полет (НК)    27     13     3      11     46:39        42