SREMSKA LIGA Odluka pala u nastavku

22.05.2024. 19:00 19:02
Izvor: pixabay.com

Srem - Polet 5:2 (2:2)

SREMSKI MIHALJEVCI: Igralište Srema, gledalaca 250, sudija:Trečaković (Ruma), strelci: Matić u 38. Bogdan u 42. Cvetković u 48. Stefanović u 74. i Gmizić u 78. za Srem, a Sokolović u 26. i Radosavljević u 33. minutu za Polet.

SREM: Knežević, Gambiroža (Radojčić), Bogojević, Javorac, Cvetković, Matić, Bogdan (Simić), Štetić (Jeličić), Stefanović, Gmizić, Kojić.

POLET:  Petković, Nestorović, Radosavljević, Mrđa (Krkobabić), Sokolović (Tešić), Lazarević, Rukar, Ljubojević, Kapuran, Jerković, Knežević.

Odigrali su dobru utakmicu fudbaleri Srema i Poleta. U prvom delu susret je bio izjednačen, a u nastavku domaći su bili znatno bolji.

Partizan - Šumar 0:1 (0:0)

NIKINCI: Igralište Partizana, gledalaca 300, sudija: Avramović (Novi Banovci), strelac: Rudan u 64. minutu. Žuti kartoni: Matović i Stojadinović (Šumar).

PARTIZAN: Sabo, Konc, Miletić (Petković), Zeljić, V. Marković, Polić, Šimun (Gavrilović), Mitrović, Samardžić, Damjanović, M. Marković (Kostić).

ŠUMAR:  Kosanović, Petković, Rudan, Matović (Stjepanović), Rakić, Ninić (Mladenović), Radovanović, Stojadinović, Đorđević (Ragastovac), Ljubojević, Vračević.

Lider na tabeli teže nego što se očekivalo stigao do pobede. Gostujući fudbaleri nisu našli rešenje za odbranu domaćeg sastava, a onda je Jovan Rudar posle kornera uspeo da savlada golmana Saba.

Budućnost - Graničar (K) 3:0 (1:0)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti, gledalaca 250, sudija: Božić (Ruma), strelci: Mijajilović u 26. i 57. i Pršić u 71. minutu. Žuti kartoni: Zečević, Sušić (Graničar).

BUDUĆNOST: Koprić, Tucaković, Ivanović, Stanivuković, Radosavljević, Jeftić, Rogo (Draganović), Mijajilović (Simovljević), Žilić (Marković), Đurđević (Pavlović), Maksimović (Pršić).

GRANIČAR: Jokić, Zečević, Ćulić, Šojić, Mitrović, Biserčić, Damjanović, Ugrinić, Bosanac, Đurišić, Sušić (Stefanović).

Ekipa Budućnosti je posle nekoliko slabijih partija zaigrala dobro i dalje je kandidat za plasman u viši rang. Ovoga puta lako su savladali goste iz Kuzmina koji su jedva sastavili tim za ovu utakmicu.

Fruškogorac - Sremac (V) 1:0 (0:0)

MANĐELOS: Igralište Fruškogorca, gledalaca 150, sudija: Radovac (Ruma), strelac: Gajić u 51. minutu. Žuti kartoni: Gajić, Sovilj, Oparušić (Fruškogorac).

FRUŠKOGORAC: Milić, Gajić, Gavrić, Radulović, Marković, Zec, Sovilj, Trivunović (Radaković), Oparušić, Gršić, Savić.

SREMAC: Vlajić, Mirić, Skopljak, Grujin, Jovanović, Avramović, Pavković (Đokić), Stanković, Kolarov, Valent, Rankov.

Po toplom vremenu odigrana je solidna utakmica u Manđelosu. Na kraju su domaći pobedili a jedini strelac je bio Rodoljub Gajić.

Pripremio: G. K.

Napredak - Radnički (I) 7:3, Srem - Polet (NK) 5:2, Partizan - Šumar 0:1, Budućnost - Graničar (K) 3:0, Fruškogorac - Sremac (V) 1:0, Hajduk (V) - Sremad (D) 2:1, LSK - Sloga (V) 2:2, Krušedol - Podrinje 1:3.

1. Šumar  27     19     5      3      62:14        62

2. Srem     27     16     8      3      68:33        56

3. Budućnost     27     18     1      8      79:32        55

4. Napredak      27     15     7      5      87:35        52

5. Sloga (V)       27     13     6      8      40:31        45

6. Sremac (D)    27     11     10     6      43:33        43

7. Podrinje       27     14     1      12     53:45        43

8. Polet (NK)    27     13     3      11     46:39        42