Сремска лига: Љуковчани бољи у дербију

24.09.2019. 12:39 12:41

У Љукову је одиграна права првенствена утакмица уз добро суђење.

Љуково - Доњи Петровци 2:0 (1:0)

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 120, судија Петровић (Шид). Стрелци: Вишњић у 5. и Тривковић у 57.  минуту. Жути картони: Лукач, Тривковић (Љуково).Црвени картон: Ружичић (Доњи Петровци).

ЉУКОВО: Благојевић 7, Грковић 8, Тркуља 7 (Блануша), Георгијев 7 (Купрешанин), Лукач 8, Арсић 7 (Зорић), Вишњић 7, Рајић 7, Тривковић 9, Царевић 7, Вученовић 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 6, Путица 6, Сремчевић 6, Диклић 6, Ружичић 6, Стојановић 6 (Сладоја), Пољак 6, Тодоровић 6, Васиљевић 7, Чворков 7 (Опарушић), Травица 6 (Чалић).

Чврсто су играли ривали у комшијском дербију. На крају гости могу бити и задовољни коначним резултатом.Шта су све промашили Вишњић, Рајић и Тривковић.

Н. Тркуља

Раднички (Ш) - Будућност 0:0

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија Деспотовић (Огар). Жути картони: Васић, Мијатовић (Раднички), Грујић, Јефтић, Петровић, Симовљевић (Будућност).

РАДНИЧКИ: Алексић 8, Мијатовић 7, Аперлић 7, Дрча 7, Васић 7, Стојшић 7 (Шуша 7), Дерајић 6, Теофиловић 7 (Перовић 7), Старовлах 7, Матић 7 (Ј. Сарић 7), Болић 7.

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Станивуковић 7 (Марјановић 7), Грујић 7, Радосављевић 7, Јефтић 7 (Јошић 7), Јанковић 7, Симовљевић 7, Петровић 7, Станић 7, Ђорђић 7 (Старчевић 7), Добо 7.

Била је то добра првенствена утакмица. Само су недостајали голови. Уистину, било је правих шанси на обе стране.У првом полувремену гости из Салаша Ноћајског имали су више од игре и неколико добрих шанси да поведу.У наставку домаћини добри.Дерајић није реализовао пенал за домаћине.Лопту је послао поред гола.

М. Симић

Митрос - Рудар 1:1 (1:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, гледалаца 100, судија Билић (Моровић).Стрелци: Трубић у 3.за Митрос, Марковић у 30.за минуту Рудар. Жути картони: Симјановски, Грбић, Панић (Митрос), Достанић, Лужајић (Рудар).Црвени картон: Симјановски (Митрос).

МИТРОС: Никшић 7, С. Симјановски 6, Симић 7 (Н. Стојановић 6), Панић 7, Трубић 7 (Вукотић 6), Малиновић 7, Бабић 7, Грбић 7, Врањешевић 7, Н. Николић 6, Боровац 6 (С. Николић).

РУДАР: Савић 7, Нинковић 7, Грујић 6, Лужајић 6, Сантрач 7, Новаковић 7, Стојчић 6 (Пожарев 6), Марковић 7, Вишњовски 6, Достанић 6, Поповић 7 (Илкић 6).

Домаћини су играли много боље. Али, гости из Врдника, су играли дефанзивно  и чекали тренутак када ће домаћа одбрана погрешити. И дочекали су тај тренутак.

Главни судија Билић је оштети домаћине за чист пенал.Малиновић је био сам у продору, и када се спремао да заврши акцију, гости су га зауставили непрописно, али Билић није тако мислио већ је досудио прекршај за госте.

Р. Петковић

Борац (М) - ПСК Путинци 2:0 (1:0)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 200, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Тодоровић у 13. и М. Вулетић у 70. минуту. Жути картони: Дамјановић, Томшић, Лазић, Марицки (Борац), Јуришић, Видаковић, Милошевић, Јовановић (ПСК Путинци).

БОРАЦ: Јандрић 8, Шарчевић 8, Т. Вулетић 8 (Ковачевић 7), Тодоровић 8 (Бјиелић 7), Зорановић 8, Томшић 8, Лазић 8, М. Вулетић 8, Дамјановић 9, Бакајлић 8 (Марицки), Џакић 7.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Јовановић 8, Инђић 8, Кекић 8, Јуришић 8, Стјепановић 7, Вуковић 7, Кнежевић 8, Глигоријевић 8, Видаковић 8 (Ћук 7), Дукић 8 (Пешељ 7).

Домаћини су одиграли квалитетно целу утакмицу, па гости могу бити и задовољни коначним резултатом.Тодоровић је савладао Милошевића из близине после израђене акције.Била је то дубинска лопта Џакића. М. Вулетић је могао матирати Милошевића из најстроже казне, али је промашио гол. Ипак, се искупио у другом полувремену када је савладао Милошевића и тако поставио коначан резултат.

З. Крстић

Железничар - Напредак (П) 3:1 (0:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, гледалаца 100, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Цураковић у 48, Убовић у 53.и Марјановић у 83. за Железничар, а Ђилас у 60. минуту за Напредак. Жути картони: Катарић, Лукић, Димитријевић (Железничар), Чалић, Станковић (Напредак).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић, Димитријевић, Катарић (Марјановић), Цураковић, Убовић (Кривокућа), Чучковић, Лукић, Павловић, Ракар, Бајић, Костић (Дубајић).

НАПРЕДАК: Грковић, С. М. Јовановић, Ђилас, М. Мајсторовић, Скопљак, Савковић, Сремац, Јанковић, Ђалић (Станковић), Врачев (Евђевић), П. Мајсторовић (М. Ж. Јовановић).

И после 2:0 за домаћине гости се нису предавали.Чак су успели и да смање.И то је било све од гостију.

Леп гол постигао је Убовић.Онако школски.Лопта је ишла са десне на леву страну, онда је дошла до Убовића, који је неометан, са осам метара, рутински савладао Грковића.

С. Мануков

ЛСК - Хајдук (Б) 0:0

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 150, судија Катић (Рума). Жути картон: Дронић (ЛСК).

ЛСК: Овшек 7, Драгишић 7, Бараћ 7, Половина 7, Босанчић 7, Рибић 7 (Зорић), Миличевић 7, Дронић 7, Чикара 7, Малиновић 7 (Дринић), Шћурк 7 (Требовац).

ХАЈДУК: Опарница 7, Поповић 7, Милић 7, Милосављевић 7 (Терзић), Петровић 7 (Чича), Бјељац 7, Мутић 7, Караћ 7, Н. Ковачевић 7, Крстић 7, С. Ковачевић 7 (Лагунџић).

Била је то борбена и жива утакмица у којој су домаћини пропустили две повољне прилике. Чикара није матирао гостујућег голмана Опарницу ни са неколико метара.

М. Плавшић

Партизан - Доњи Срем 1:2 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Тошић (Стара Пазова).Стрелци: Г. Радовић у 48. за Партизан, а Марковић у 89. и Максимовић у 90. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Трипић, Млађеновић (Партизан), Пузић, Јелача, Новић (Доњи Срем).Црвени картон: Пајић (Партизан).

ПАРТИЗАН: Стајчић 6, Трипић 7, Трумић 6, Н. Вулетић 6, Алесксић 7, Пајић 5, В. Петровић 6 (Младен Арнаутовић 6), Г. Радовић 8, Матијевић 7, М. Радовић 7 (Милош Арнаутовић 6), Млађеновић 7.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7 (С. Радосављевић 7), Д. Радосављевић 7, М. Митровић 6 (Дугоњић 7), Перишић 7, Љубојевић 6, Радивојевић 7, Пузић 6, Максимовић 7, Новић 7, Ристивојевић 7, Марковић 7.

Витојевчани, нису своје верне навијаче задовољили ни игром ни головима.Али, ипак, и да су они славили, неби било незаслужено. Госте пратила срећа у финишу и то је одлучило победника. Уз то домаћини су од 24. минута играли са десет играча, јер је престрого искључен Пајић.

Н. Новаковић

Борац (К) - Хајдук (В) 4:2 (0:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Павловић (Огар). Стрелци: Пјевац у 49, Мирковић у 52, Вукосављевић у 58. и Д. Самарџић у 76. за Борац, а Ветеха у 14. и Радовановић у 89.минуту за Хајдук.Жути картони: Д. Самарџић, Нинковић, Вукосављевић (Борац), Њежић (Хајдук).

БОРАЦ: М. Илић 7, Аћимовић 7, Б. Самарџић 7, Радишић 7, Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 7, Мирковић 7, Вукашиновић 7, Пјевац 7, Нинковић 7.

ХАЈДУК: Митровић 6, Ђорђевић 7, Арбић 7, Ковачевић 7, Ветеха 7, Јурошевић 7, Њежић 7, Грујичић 6, Перић 6, Марјановић 6, Радовановић 7.

Кленчани су освојили су сва три бода, јер су били бољи ривал, и то тек у наставку, када су заиграли своју препознатљиву игру. Имали су домаћини и више шанси, и у првом полувремену, али их нису реализовали због брзоплетости својих стрелаца пред голом гостију.

З. Перић

ШИД: Раднички - Будућност 0:0, ЉУКОВО: Љуково - Доњи Петровци 2:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Доњи Срем 1:2, ИНЂИЈА: Железничар -  Напредак (П) 3:1, КЛЕНАК: Борац - Хајдук (В) 4:2, МАРТИНЦИ: Борац - ПСК Путинци 2:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Хајдук (Б) 0:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос -Рудар 1:1.