Sremska liga: Ljukovčani bolji u derbiju

24.09.2019. 12:39 12:41

U Ljukovu je odigrana prava prvenstvena utakmica uz dobro suđenje.

Ljukovo - Donji Petrovci 2:0 (1:0)

LJUKOVO: Stadion Ljukova, gledalaca 120, sudija Petrović (Šid). Strelci: Višnjić u 5. i Trivković u 57.  minutu. Žuti kartoni: Lukač, Trivković (Ljukovo).Crveni karton: Ružičić (Donji Petrovci).

LJUKOVO: Blagojević 7, Grković 8, Trkulja 7 (Blanuša), Georgijev 7 (Kuprešanin), Lukač 8, Arsić 7 (Zorić), Višnjić 7, Rajić 7, Trivković 9, Carević 7, Vučenović 7.

DONJI PETROVCI: Bašić 6, Putica 6, Sremčević 6, Diklić 6, Ružičić 6, Stojanović 6 (Sladoja), Poljak 6, Todorović 6, Vasiljević 7, Čvorkov 7 (Oparušić), Travica 6 (Čalić).

Čvrsto su igrali rivali u komšijskom derbiju. Na kraju gosti mogu biti i zadovoljni konačnim rezultatom.Šta su sve promašili Višnjić, Rajić i Trivković.

N. Trkulja

Radnički (Š) - Budućnost 0:0

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija Despotović (Ogar). Žuti kartoni: Vasić, Mijatović (Radnički), Grujić, Jeftić, Petrović, Simovljević (Budućnost).

RADNIČKI: Aleksić 8, Mijatović 7, Aperlić 7, Drča 7, Vasić 7, Stojšić 7 (Šuša 7), Derajić 6, Teofilović 7 (Perović 7), Starovlah 7, Matić 7 (J. Sarić 7), Bolić 7.

BUDUĆNOST: Jokić 7, Stanivuković 7 (Marjanović 7), Grujić 7, Radosavljević 7, Jeftić 7 (Jošić 7), Janković 7, Simovljević 7, Petrović 7, Stanić 7, Đorđić 7 (Starčević 7), Dobo 7.

Bila je to dobra prvenstvena utakmica. Samo su nedostajali golovi. Uistinu, bilo je pravih šansi na obe strane.U prvom poluvremenu gosti iz Salaša Noćajskog imali su više od igre i nekoliko dobrih šansi da povedu.U nastavku domaćini dobri.Derajić nije realizovao penal za domaćine.Loptu je poslao pored gola.

M. Simić

Mitros - Rudar 1:1 (1:1)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, gledalaca 100, sudija Bilić (Morović).Strelci: Trubić u 3.za Mitros, Marković u 30.za minutu Rudar. Žuti kartoni: Simjanovski, Grbić, Panić (Mitros), Dostanić, Lužajić (Rudar).Crveni karton: Simjanovski (Mitros).

MITROS: Nikšić 7, S. Simjanovski 6, Simić 7 (N. Stojanović 6), Panić 7, Trubić 7 (Vukotić 6), Malinović 7, Babić 7, Grbić 7, Vranješević 7, N. Nikolić 6, Borovac 6 (S. Nikolić).

RUDAR: Savić 7, Ninković 7, Grujić 6, Lužajić 6, Santrač 7, Novaković 7, Stojčić 6 (Požarev 6), Marković 7, Višnjovski 6, Dostanić 6, Popović 7 (Ilkić 6).

Domaćini su igrali mnogo bolje. Ali, gosti iz Vrdnika, su igrali defanzivno  i čekali trenutak kada će domaća odbrana pogrešiti. I dočekali su taj trenutak.

Glavni sudija Bilić je ošteti domaćine za čist penal.Malinović je bio sam u prodoru, i kada se spremao da završi akciju, gosti su ga zaustavili nepropisno, ali Bilić nije tako mislio već je dosudio prekršaj za goste.

R. Petković

Borac (M) - PSK Putinci 2:0 (1:0)

MARTINCI: Stadion Borca, gledalaca 200, sudija Ipač (Maradik). Strelci: Todorović u 13. i M. Vuletić u 70. minutu. Žuti kartoni: Damjanović, Tomšić, Lazić, Maricki (Borac), Jurišić, Vidaković, Milošević, Jovanović (PSK Putinci).

BORAC: Jandrić 8, Šarčević 8, T. Vuletić 8 (Kovačević 7), Todorović 8 (Bjielić 7), Zoranović 8, Tomšić 8, Lazić 8, M. Vuletić 8, Damjanović 9, Bakajlić 8 (Maricki), Džakić 7.

PSK PUTINCI: Milošević 7, Jovanović 8, Inđić 8, Kekić 8, Jurišić 8, Stjepanović 7, Vuković 7, Knežević 8, Gligorijević 8, Vidaković 8 (Ćuk 7), Dukić 8 (Pešelj 7).

Domaćini su odigrali kvalitetno celu utakmicu, pa gosti mogu biti i zadovoljni konačnim rezultatom.Todorović je savladao Miloševića iz blizine posle izrađene akcije.Bila je to dubinska lopta Džakića. M. Vuletić je mogao matirati Miloševića iz najstrože kazne, ali je promašio gol. Ipak, se iskupio u drugom poluvremenu kada je savladao Miloševića i tako postavio konačan rezultat.

Z. Krstić

Železničar - Napredak (P) 3:1 (0:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, gledalaca 100, sudija Meničanin (Vrdnik). Strelci: Curaković u 48, Ubović u 53.i Marjanović u 83. za Železničar, a Đilas u 60. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Katarić, Lukić, Dimitrijević (Železničar), Čalić, Stanković (Napredak).

ŽELEZNIČAR: Milinović, Dimitrijević, Katarić (Marjanović), Curaković, Ubović (Krivokuća), Čučković, Lukić, Pavlović, Rakar, Bajić, Kostić (Dubajić).

NAPREDAK: Grković, S. M. Jovanović, Đilas, M. Majstorović, Skopljak, Savković, Sremac, Janković, Đalić (Stanković), Vračev (Evđević), P. Majstorović (M. Ž. Jovanović).

I posle 2:0 za domaćine gosti se nisu predavali.Čak su uspeli i da smanje.I to je bilo sve od gostiju.

Lep gol postigao je Ubović.Onako školski.Lopta je išla sa desne na levu stranu, onda je došla do Ubovića, koji je neometan, sa osam metara, rutinski savladao Grkovića.

S. Manukov

LSK - Hajduk (B) 0:0

LAĆARAK: Igralište LSK-a, gledalaca 150, sudija Katić (Ruma). Žuti karton: Dronić (LSK).

LSK: Ovšek 7, Dragišić 7, Barać 7, Polovina 7, Bosančić 7, Ribić 7 (Zorić), Miličević 7, Dronić 7, Čikara 7, Malinović 7 (Drinić), Šćurk 7 (Trebovac).

HAJDUK: Oparnica 7, Popović 7, Milić 7, Milosavljević 7 (Terzić), Petrović 7 (Čiča), Bjeljac 7, Mutić 7, Karać 7, N. Kovačević 7, Krstić 7, S. Kovačević 7 (Lagundžić).

Bila je to borbena i živa utakmica u kojoj su domaćini propustili dve povoljne prilike. Čikara nije matirao gostujućeg golmana Oparnicu ni sa nekoliko metara.

M. Plavšić

Partizan - Donji Srem 1:2 (0:0)

VITOJEVCI: Igralište Partizana, gledalaca 200, sudija Tošić (Stara Pazova).Strelci: G. Radović u 48. za Partizan, a Marković u 89. i Maksimović u 90. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Tripić, Mlađenović (Partizan), Puzić, Jelača, Nović (Donji Srem).Crveni karton: Pajić (Partizan).

PARTIZAN: Stajčić 6, Tripić 7, Trumić 6, N. Vuletić 6, Alesksić 7, Pajić 5, V. Petrović 6 (Mladen Arnautović 6), G. Radović 8, Matijević 7, M. Radović 7 (Miloš Arnautović 6), Mlađenović 7.

DONJI SREM: Jelača 7 (S. Radosavljević 7), D. Radosavljević 7, M. Mitrović 6 (Dugonjić 7), Perišić 7, Ljubojević 6, Radivojević 7, Puzić 6, Maksimović 7, Nović 7, Ristivojević 7, Marković 7.

Vitojevčani, nisu svoje verne navijače zadovoljili ni igrom ni golovima.Ali, ipak, i da su oni slavili, nebi bilo nezasluženo. Goste pratila sreća u finišu i to je odlučilo pobednika. Uz to domaćini su od 24. minuta igrali sa deset igrača, jer je prestrogo isključen Pajić.

N. Novaković

Borac (K) - Hajduk (V) 4:2 (0:1)

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Pjevac u 49, Mirković u 52, Vukosavljević u 58. i D. Samardžić u 76. za Borac, a Veteha u 14. i Radovanović u 89.minutu za Hajduk.Žuti kartoni: D. Samardžić, Ninković, Vukosavljević (Borac), Nježić (Hajduk).

BORAC: M. Ilić 7, Aćimović 7, B. Samardžić 7, Radišić 7, Vukosavljević 7, V. Matić 7, D. Samardžić 7, Mirković 7, Vukašinović 7, Pjevac 7, Ninković 7.

HAJDUK: Mitrović 6, Đorđević 7, Arbić 7, Kovačević 7, Veteha 7, Jurošević 7, Nježić 7, Grujičić 6, Perić 6, Marjanović 6, Radovanović 7.

Klenčani su osvojili su sva tri boda, jer su bili bolji rival, i to tek u nastavku, kada su zaigrali svoju prepoznatljivu igru. Imali su domaćini i više šansi, i u prvom poluvremenu, ali ih nisu realizovali zbog brzopletosti svojih strelaca pred golom gostiju.

Z. Perić

ŠID: Radnički - Budućnost 0:0, LJUKOVO: Ljukovo - Donji Petrovci 2:0, VITOJEVCI: Partizan - Donji Srem 1:2, INĐIJA: Železničar -  Napredak (P) 3:1, KLENAK: Borac - Hajduk (V) 4:2, MARTINCI: Borac - PSK Putinci 2:0, LAĆARAK: LSK - Hajduk (B) 0:0, SREMSKA MITROVICA: Mitros -Rudar 1:1.