СОМБОРСКА ЛИГА: Младеновљани славили у Пивницама

28.08.2024. 14:41 14:42
Извор: ФК Будућност/ Екипа Будућности из Младенова

Други узастопни пораз доживели су Пивничани.

Славија (П) - Будућност (М) 0:3 (0:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца: 300, судија: М. Десница (Апатин), стрелци: Јурчевић у 58. Ралевић у 84. и Шатара у 90. минуту, жути картони: Валихора(Славија), а резервни голман Р. Лугоња(Будућност).

СЛАВИЈА: К. Сеч, Валихора, Бенка, Заскалицки, Марио Салчак (Властислав Кухта), Грња, Петровић, Винковић (Мирко Салчак), Секеруш, Болехрадски (Д. Белањи), Шустер.

БУДУЋНОСТ: Д. Бојанић, Марио Гајдобрански, Мустафовић, Бошњак (Проле), Копања, Дукић, Баланго (Бајић), Јурчевић, Кнежевић, Ралевић (Шатара), Лазаревић.

Овога пута, лекцију одржали су им фудбалери младеновљанске Будућности.

Ђ. Шт.

БСК - ЖАК 2:2 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија, Вујић (Кула), стрелци: Агбаба у 64. Божић у 78. за БСК, Макар у 72. и Батинић у 84. минуту за ЖАК. Жути картони: Павков, Ђурђевић, Божић, Кораћ, Вејиновић (БСК). Дрвар, Шимунов, Дабић (ЖАК).

БСК: Лагунџић 7, Ђурђевић 7 (Микић), Божић 7,5, Радаковић 7,5, Вејиновић 6,5 (Илић), Агбаба 7, Дивљак 7, Станковић 6,5 (Пјевић 7), Медић 6,5 (Кораћ 7), Павков 7, Црњански 7 (Зеленовић).

ЖАК: Марковић 6,5, Видовић 7,5, Хорват 6,5 (Шимунов 6,5), Гргић 7, Дрвар 7, Крстић 7,5, Ћуљак 6,5, Николић 7, Дабић 7, Макар 7,5, Ловрић 6,5 (Батинић 7).

У првом дела игра је била изједначена, без изгледних прилика. У наставку домаћи су били нешто бољи и два пута су водили. Гости су успели да изједначе. Сенку на сусрет је бацио судија Вујић који је у два наврата оштетио домаћи тим.

А. Чичић

Русин  - Динамо (BB) 2:0 (0:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци:  Јухик у 75. и Будински у 88. минуту, жути картони: Ковачев, Радичев, Лишчевић, Павин(Динамо).

РУСИН: М. Нађ, С. Тома, Холик, А. Кочиш, В. Нађ, Марковић (Шомођи), Јухик, Сајанковић (Будински), Иличић (Планчак), И. Јовановић, Чернок (Кршић).

ДИНАМО: И. Молнар, Чивчић, Миличевић, Ковачев, Радичев (Мацановић), Р. Јовановић, Богуновић, Матијаш, Лишчевић, Павин (Љуштина), Чвокић (Шарић).

У првој утакмици, на домаћем терену, у новој сезони, фудбалери Русина забележили су победу. За такав епилог најзаслужнији су Дејан Јухик и Дејан Будински, који су пронашли пут до мреже гостију.

Ђ. Шт.

Борац (О) - Кривањ 2:1 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Г. Јанковић (Сомбор), стрелци: Радивојков у 25. и Н. Козомора у 68. за Борац, а Кућинић у 71. минуту (из пенала) за Кривањ. Жути картони: Станишић, Радман, Ковачевић, Бељин (Борац), Кончар, Кућинић (Кривањ).

БОРАЦ: Клисарић 7, Миловац 7, Јандрић 7, Гајић 7 (Тегелтија), Радивојков 8, Н. Козомора 8, Станишић 7, Радман 7 (Бељин 7), Ћосић 7 (М. Козомора 8), Д. Ковачевић 7, Владисављевић 7.

КРИВАЊ: Бугарски 7, М. Ковачевић 7,  Кончар 6 (Мијатовић 6), Кућинић 8, Павлов 7 (Вићентијевић), Алекси 6, Д. Гајић 6, Карачоњи 6 (Јованов 7), Сарин 7, Хашка 6, Никић 6 (Страхињски).

Могли су домаћи играчи и убедљивије победити веома упорне госте који су својом ангажованом игром, нарочито на средини терена. осујетили опасне нападе домаћих играча. Ипак, домаћин преко Радивојкова повео са 1:0 на 2:0 повисио је Никола Козомора који је промешао одбрану гостију и са лакоћом постигао гол. Гости су свој гол постигли из пенала у 71. минуту.

Б. Гајић

Крила Крајине  - Липар 1:2 (1:2)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион УСР Тиквара, гледалаца: 200, судија: Т. Јериловић(Апатин), стрелци: Суџум у 4. за Крила Крајине, а Шеган у 13. и у 30. минуту за Липар, жути картони: Плавански(Крила Крајине), а Стевановић, Маћиженски, Јанковић(Липар).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Дукић, Ђокић(Плавански), Крижан, Медан, Радић, Зелинчевић, Ивановић (Чивчић), Краљ (Ољача), Шикман, Будисављевић, Суџум.

ЛИПАР: М. Ступар, Кандић, Стевановић, Марчетић, Авдаловић, Комазец (Зракић), Маћиженски, Шеган, Бодоњи, Сич-Будаи (Калуђеровић), Јанковић (Пејић).

Сјајно су фудбалери Крила Крајине отворили утакмицу, поготком млађаног нападача Луке Суџума. А онда су Бачкопаланчани стали.  Искусни ‘’везиста’’ Липараца Милан Шеган донео је три бода гостима.

Ђ. Шт.

ЧСК Пивара  - Будућност (Г) 1:3 (0:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 300, судија: Н. Илинчић(Бачка Паланка), стрелци:  М. Илеш у 55. за ЧСК Пивару, а Тасић у 47. Сикирић у 49. и Радивојевић у 90. минуту за Будућност, жути картони: Д. Илеш, Шовен(ЧСК Пивара), а Ђ. Крндија (Будућност).

ЧСК ПИВАРА: М. Танкосић, Милошевић, Вулевић, Ф.Ђумић, Ерак (С. Ђумић), В. Пилиповић, Д. Илеш, Секулић (Ћулибрк), Јованић (Антуновић), Шовен, М. Илеш(Вранеш).

БУДУЋНОСТ (Г): Ђ. Крндија, Сикирић, В. Хрњез, Леђанац (Миланов), Срнка, Жембери, Липтак, Тасић (Радивојевић), Адамек, Семартонски (Немет), Медић (Ђорђевић).

Ђ. Шт

Резултати и табела:

Црвенка - Херцеговац 5:0, Крила Крајине - Липар 1:2, Борац (О) - Кривањ 2:1, БСК - ЖАК 2:2, Русин - Динамо 2:0, Славија - Будућност (М) 0:3, ЧСК Пивара - Будућност (Г) 1:3, Раднички (С) - Раванград 5:1.