SOMBORSKA LIGA: Mladenovljani slavili u Pivnicama

28.08.2024. 14:41 14:42
Izvor: FK Budućnost/ Ekipa Budućnosti iz Mladenova

Drugi uzastopni poraz doživeli su Pivničani.

Slavija (P) - Budućnost (M) 0:3 (0:0)

PIVNICE: Igralište Slavije, gledalaca: 300, sudija: M. Desnica (Apatin), strelci: Jurčević u 58. Ralević u 84. i Šatara u 90. minutu, žuti kartoni: Valihora(Slavija), a rezervni golman R. Lugonja(Budućnost).

SLAVIJA: K. Seč, Valihora, Benka, Zaskalicki, Mario Salčak (Vlastislav Kuhta), Grnja, Petrović, Vinković (Mirko Salčak), Sekeruš, Bolehradski (D. Belanji), Šuster.

BUDUĆNOST: D. Bojanić, Mario Gajdobranski, Mustafović, Bošnjak (Prole), Kopanja, Dukić, Balango (Bajić), Jurčević, Knežević, Ralević (Šatara), Lazarević.

Ovoga puta, lekciju održali su im fudbaleri mladenovljanske Budućnosti.

Đ. Št.

BSK - ŽAK 2:2 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 150, sudija, Vujić (Kula), strelci: Agbaba u 64. Božić u 78. za BSK, Makar u 72. i Batinić u 84. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: Pavkov, Đurđević, Božić, Korać, Vejinović (BSK). Drvar, Šimunov, Dabić (ŽAK).

BSK: Lagundžić 7, Đurđević 7 (Mikić), Božić 7,5, Radaković 7,5, Vejinović 6,5 (Ilić), Agbaba 7, Divljak 7, Stanković 6,5 (Pjević 7), Medić 6,5 (Korać 7), Pavkov 7, Crnjanski 7 (Zelenović).

ŽAK: Marković 6,5, Vidović 7,5, Horvat 6,5 (Šimunov 6,5), Grgić 7, Drvar 7, Krstić 7,5, Ćuljak 6,5, Nikolić 7, Dabić 7, Makar 7,5, Lovrić 6,5 (Batinić 7).

U prvom dela igra je bila izjednačena, bez izglednih prilika. U nastavku domaći su bili nešto bolji i dva puta su vodili. Gosti su uspeli da izjednače. Senku na susret je bacio sudija Vujić koji je u dva navrata oštetio domaći tim.

A. Čičić

Rusin  - Dinamo (BB) 2:0 (0:0)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca: 300, sudija: D. Mitrović (Odžaci), strelci:  Juhik u 75. i Budinski u 88. minutu, žuti kartoni: Kovačev, Radičev, Liščević, Pavin(Dinamo).

RUSIN: M. Nađ, S. Toma, Holik, A. Kočiš, V. Nađ, Marković (Šomođi), Juhik, Sajanković (Budinski), Iličić (Plančak), I. Jovanović, Černok (Kršić).

DINAMO: I. Molnar, Čivčić, Miličević, Kovačev, Radičev (Macanović), R. Jovanović, Bogunović, Matijaš, Liščević, Pavin (Ljuština), Čvokić (Šarić).

U prvoj utakmici, na domaćem terenu, u novoj sezoni, fudbaleri Rusina zabeležili su pobedu. Za takav epilog najzaslužniji su Dejan Juhik i Dejan Budinski, koji su pronašli put do mreže gostiju.

Đ. Št.

Borac (O) - Krivanj 2:1 (1:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija: G. Janković (Sombor), strelci: Radivojkov u 25. i N. Kozomora u 68. za Borac, a Kućinić u 71. minutu (iz penala) za Krivanj. Žuti kartoni: Stanišić, Radman, Kovačević, Beljin (Borac), Končar, Kućinić (Krivanj).

BORAC: Klisarić 7, Milovac 7, Jandrić 7, Gajić 7 (Tegeltija), Radivojkov 8, N. Kozomora 8, Stanišić 7, Radman 7 (Beljin 7), Ćosić 7 (M. Kozomora 8), D. Kovačević 7, Vladisavljević 7.

KRIVANJ: Bugarski 7, M. Kovačević 7,  Končar 6 (Mijatović 6), Kućinić 8, Pavlov 7 (Vićentijević), Aleksi 6, D. Gajić 6, Karačonji 6 (Jovanov 7), Sarin 7, Haška 6, Nikić 6 (Strahinjski).

Mogli su domaći igrači i ubedljivije pobediti veoma uporne goste koji su svojom angažovanom igrom, naročito na sredini terena. osujetili opasne napade domaćih igrača. Ipak, domaćin preko Radivojkova poveo sa 1:0 na 2:0 povisio je Nikola Kozomora koji je promešao odbranu gostiju i sa lakoćom postigao gol. Gosti su svoj gol postigli iz penala u 71. minutu.

B. Gajić

Krila Krajine  - Lipar 1:2 (1:2)

BAČKA PALANKA: Stadion USR Tikvara, gledalaca: 200, sudija: T. Jerilović(Apatin), strelci: Sudžum u 4. za Krila Krajine, a Šegan u 13. i u 30. minutu za Lipar, žuti kartoni: Plavanski(Krila Krajine), a Stevanović, Maćiženski, Janković(Lipar).

KRILA KRAJINE: D. Dukić, Đokić(Plavanski), Križan, Medan, Radić, Zelinčević, Ivanović (Čivčić), Kralj (Oljača), Šikman, Budisavljević, Sudžum.

LIPAR: M. Stupar, Kandić, Stevanović, Marčetić, Avdalović, Komazec (Zrakić), Maćiženski, Šegan, Bodonji, Sič-Budai (Kaluđerović), Janković (Pejić).

Sjajno su fudbaleri Krila Krajine otvorili utakmicu, pogotkom mlađanog napadača Luke Sudžuma. A onda su Bačkopalančani stali.  Iskusni ‘’vezista’’ Liparaca Milan Šegan doneo je tri boda gostima.

Đ. Št.

ČSK Pivara  - Budućnost (G) 1:3 (0:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivare, gledalaca: 300, sudija: N. Ilinčić(Bačka Palanka), strelci:  M. Ileš u 55. za ČSK Pivaru, a Tasić u 47. Sikirić u 49. i Radivojević u 90. minutu za Budućnost, žuti kartoni: D. Ileš, Šoven(ČSK Pivara), a Đ. Krndija (Budućnost).

ČSK PIVARA: M. Tankosić, Milošević, Vulević, F.Đumić, Erak (S. Đumić), V. Pilipović, D. Ileš, Sekulić (Ćulibrk), Jovanić (Antunović), Šoven, M. Ileš(Vraneš).

BUDUĆNOST (G): Đ. Krndija, Sikirić, V. Hrnjez, Leđanac (Milanov), Srnka, Žemberi, Liptak, Tasić (Radivojević), Adamek, Semartonski (Nemet), Medić (Đorđević).

Đ. Št

Rezultati i tabela:

Crvenka - Hercegovac 5:0, Krila Krajine - Lipar 1:2, Borac (O) - Krivanj 2:1, BSK - ŽAK 2:2, Rusin - Dinamo 2:0, Slavija - Budućnost (M) 0:3, ČSK Pivara - Budućnost (G) 1:3, Radnički (S) - Ravangrad 5:1.