108.1722

СОМБОРСКА ЛИГА Дерби у Парагама без одлуке

11.10.2023. 10:52 10:59

Будућност (П) - Кулпин 1:1 (1:1)

ПАРАГЕ:  Игралиште Будућности,  гледалаца 400,  судија:  М. Малешевић (Бачка Паланка),  стрелци:  Н. Јелић у 6. за Будућност,  а Веселиновић у 14. минуту (из пенала) за Кулпин. Жути картони: Бајкановић,  Ковачевић, Н. Јелић, Јандрић (Будућност), Младеновић, Плавшић,  Балиновић, Зелен, Кончар (Кулпин). Црвени картон: Бајкановић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Ивановић, Бајкановић, С. Јелић, Стојковић (Дражић),  Ковачевић, Н. Јелић, Кулић (Живић), Гајдобрански, Тривуновић, Стокић (Баћанов), Јандрић.

КУЛПИН: Младеновић, Митковић, Валентик (Богданић), Икрашев,  Кнежевић, Мрђан, Стојановић (Зелен), Бокан, Плавшић (Стаменковић),  Балиновић (Кончар), Веселиновић.

На дербију кола није било победника. Улог је био велики јер су се састали у директном дуела претеденти за виши ранг такмичења. Све је завршено након првих 14 минута игре. Прво је Будућност повела голом Немање Јелића већ у 6. минуту, да би гости врло брзо изједначили резултат преко Лазара Веселиновића у 14. минуту утакмице, са пенала.

Како је сусрет одмицао оба тренера су тактизирали чекајући шансу противника.  Далибор Милец из екипе Будућности је заменио двојицу нападача (Стојковића и Кулић) и у таквој игри слађи део колача је припао гостујућем тиму коју предводи шеф струке Синиша Станивук.

С. Јовин

ЧСК Пивара - Раднички (Р) 0:3 (0:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 300, судија: Н. Митровић (Oyaci), стрелци: Петковић у 45. Филиповић у 64. и Гуглета у 68. минуту, жути картон: Мајсторовић (ЧСК Пивара).

ЧСК ПИВАРА: Р. Рајшп, Ђумић, Павловић, Вулевић, Радивојков (Н. Пилиповић), Миланов, Јованић (Мајсторовић), Кецман (Марковић), Шовен, Зорић (Лабус), Милошевић (Борић).

РАДНИЧКИ: М. Игњатовић, Милуновић (Прелић), Алексић (Црњански), Петковић, Панић, Гуглета, Ђокић (Филиповић), Кардинал, Влајић, Ћеран, Новаковић.

У већем делу утакмице фудбалери ЧСК Пиваре играли су подређену улогу. На тај начин, омогућили су гостима из Раткова да угрожавају младог голмана Рељу Рајшпа, који је у три наврата вадио лопту из своје мреже.

Ђ. Шт.

Кула - Липар 3:4 (2:0)

КУЛА: Игралиште на Гедеру,  гледалаца 200, судија: Станишић (Бачка Паланка). Стрелци: Анђелковић у 17. Војновић у 23. (из пенала) и Фуртула у 80. минуту за Кулу, а Шеган у 83. (из пенала), Ћовин у 86, Мијић у 88. и Јовановић у 93. минуту за Липар. Жути картони: Тапаи, Марковић, Стојчић,  Анђелковић и Војновић (Кула), а Мијић и Марчетић (Липар).

КУЛА:  Радуловић 6, Бодиш 6, Полић 6, Н. Чвокић 6 (од 86. Бабић),  Тапаи 7, Марковић 7, Ј. Чвокић 7, Ромић 6 (од 80. Стојчић), Анђелковић 7 (од 71. Будински), Војновић 7, Фуртула 7.

ЛИПАР: Живко 6, Мијић 7, Кутлачић 7, Токоди 6 (од 46. Ђукић 8),  Марчетић 6 (од 71. Ђурић), Авдаловић 6, Шеган 7, Ђоровић 7, Јовановић 7,  Новаков 6, Ћовин 7.

Чудан општински дерби у Кули. Домаћин су 80 минута били доминантни имали три гола предности, ипак терен су напустили погнуте главе. Када је након грешке Шегана Анђелковић у 17. минуту довео Кулу у вођство, а  Војновић из оправдано досуђеног пенала у 23. минуту повећао вођство,  а Фуртула у 80. минуту из гужве након корнера постигао трећи гол за Кулу чинило се да је сусрет одлучен.

Но, уследио је фуриозан финиш гостију. Најпре у 83. минуту Немања Чвокић је скривио пенал (оборио Ђоровића), па је Шеган са „беле тачке“ смањио резултат, само три минута касније сјајну акцију Липара крунисао је реервиста Ђукић. А само што се кренуло са центра опет после сјајног центаршута Ђукића, Мијић је главом матирао Радуковићаза.

Судија Станишић је показао да ће се играти пет минута надокнаде времена, а три су била довољна Липару да дође до победоносног поготка.  Шеган је извео корнер,  и у гужви се најбоље снашао Јовановић, убацио лопту у мрежу за коначних. Велика радост Липарчана, а исто тако и велика туга Куљана, епилог је оптинског дербија.

Ђ. Бојанић

Будућност (М) - Соко 4:1 (2:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Н. Бошков (Бачка Паланка), стрелци: Кљајић у 26.,у 55. и у 84. и В. Поповић у 34. за Будућност, а Р, Тривуновић у 65. минуту за Соко, жути картони: Д. Бојанић (Будућност), а Ђурица (Соко).

БУДУЋНОСТ (М): Д. Бојанић, Марио Гајдобрански, Mеsеlyija, Н. Ковачевић, В. Поповић, Момчило Буквић (Батиница), Дукић (Неговановић), М. Јурчевић (Н. Бошњак), Зељко (М. Секулић), Кљајић, Рађеновић (Д. Бајић).

СОКО: Н. Црнчевић, С. Адамовић, Стојановић, Гушић, Тасовац, Ђурица (Родић), Младеновић, М. Хрњез (Дангубић), Р, Тривуновић, Нешковић (П. Станковић), М. Адамовић (Борић).

Недавно, дошао је млади нападач Марко Кљајић у редове Младеновљана. А, пуним сјајем заблистао је у овој утакмици и постигао је три гола.

Ђ. Шт.

Полет - Будућност (Г) 1: 2 (1:1)

КАРАВУКОВО:  Стадион Златомир Стефановић Злаја,  гледалаца 200,  судија: М. Леђанац (Кула), стрелци: И. Спасић у 35. за Полет, а Н. Леђанац у 14. и Кучинић у 87. минуту за Будућност. Жути картони: Алексић,  Станковић, А. Стошић, Благојевић, Малиновић (Полет), Н. Леђанац, Срнка,  Кучинић, Рапевић (Будућност).

ПОЛЕТ: М. Спасић, Алексић, Дорословац, Станковић, И. Спасић, Н. Миленковић, Р. Миленковић, А. Стошић (Малиновић), Илић (Јовчић),  Веселиновић, Гојић.

БУДУЋНОСТ: Гавриловић, Сарачевић (Семартовски), Сикинић, Н. Леђанац, Срнка, Жембери (Закорец), Кучинић, Немет (Медић), Адамек (Рапевић), Дувњак, Лаптек.

Домаћи тим је покушао на све начине да се супротстави фаворизованом госту из Гложана,  али у томе није успео. Квалитетнија екипа гостију је већ у 14. минуту преко Николе Леђанца дошла до предности.

Домаћи тим се није предавао и након двадесетак минута игре преко Илије Спасића је стигао до изједначења. То је била нада за изабранике тренера Саше Марковића да могу у наставку меча стићи и до победе.

Како је утакмица одмицала искусна екипа гостију је наставила са нападима и три минута пре краја меча човек одлуке је био Данијел Кучинић који је својим поготком одлучио победника овог сусрета.

Русин - Крила Крајине 3:1 (1:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: Н. Поповић у 42. и Сушић у 86. и у 90. (из једанаестерца) за Русин, а Лучар(из једанаестерца) у 36. минуту за Крила Крајину, жути картони: Муминовић (Русин), а Ђ. Крндија, Н. Ступар, Лучар, Медан, Радић, Вјештица, Ђекић (Крила Крајине), црвени картони: Медан, Вјештица (Крила Крајине).

РУСИН: М. Нађ, Холик, Хрнчар, Павловић, Ф. Вујовић, Н. Поповић (Муминовић), Сушић, Сајанковић, Иличић (Маројевић), Малацко, Чернок (С. Тома).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ђ. Крндија, Н. Ступар (С. Рађеновић), Лучар (Вулета), Медан, Радић, Зелинчевић, Радивојевић, Вјештица, Поша (М. Јовановић), Будисављевић (Шикман), Ђекић.

Фудбалери Русина уложили су велике напоре да би сломили отпор Бачкопаланчана.У ствари, Крстурци до изузетно важна три бода стигли тек у у финишу утакмице. Када су гости остали са деветорицом играча на терену.

Ђ. Шт.

Борац (О) - БСК 3:0 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Вјетровић у 16. Гајић у 54. (из пенала) и Станишић у 78. минуту. Жути картони: Н. Козомора, Бељин (Борац), Ћурћија (БСК).

БОРАЦ: Ђукић 8,  Влаисављевић 7, Ковачевић 7 (Бељин 8), С. Козомора 7,  Вјетровић 9,  Солдат 8,  Ћосић 7 (Гламочанин 7), Гајић 8 (Проле), Н. Козомора 7 (М. Козомора 7),  Станишић 8,  Вулић 7 (Дробњак).

БСК: И. Бељански 6 (Стојисављевић 6),  Вукобратовић 6 (Теслић 6),  Дивљак 6, Зеленовић 7, Радаковић 6,  Стаковић 6, Д. Бељански 7, Ћурћија 6,  Кораћ 7, Плавшић 6, Медић 6.

Фудбалери Борца добро су отворили уткамицу. У 16. минуту  центархалф домаће екипе Лазар Вјетровић пратио једну акцију нападача Борца и са неколико метара погодио мрежу.

Друго полувреме је било много садржајније и са више шанси. Домаћи су диктирали темпо и постигли још два гола преко Гајића из пенала и Станишића у 78. минуту.

Гости су упутили неколико опасних удараца ка голу домаћина,  али је на голу стајао сигурни голман Марко Ђукић који заслужује све честитке.

Б. Гајић

Црвенка - ЖАК 1: 3,  Будућност (М) - Соко 4: 1,  Русин - Крила Крајине 3: 1,  Борац (О) - БСК 3: 0,  ЧСК Пивара - Раднички (Р) 0: 3,  Кула - Липар 3: 4,  Будућност (П) - Кулпин 1: 1,  Полет - Будућност (Г) 1: 2.

1. Будућност (П)        9      8      1      0      25: 6 25

2. Раднички( Р)  9      8      0      1      24: 2 24

3. Кулпин  9      6      2      1      21: 9 20

4. ЖАК      9      6      1      2      14: 12       19

5. Будућност (Г) 9      5      0      4      23: 14       15

6. Црвенка        9      4      2      3      20: 13       14

7. Липар   9      4      2      3      21: 18       14

8. Борац (О)      9      4      1      4      14: 15       13