SOMBORSKA LIGA Derbi u Paragama bez odluke

11.10.2023. 10:52 10:59

Budućnost (P) - Kulpin 1:1 (1:1)

PARAGE:  Igralište Budućnosti,  gledalaca 400,  sudija:  M. Malešević (Bačka Palanka),  strelci:  N. Jelić u 6. za Budućnost,  a Veselinović u 14. minutu (iz penala) za Kulpin. Žuti kartoni: Bajkanović,  Kovačević, N. Jelić, Jandrić (Budućnost), Mladenović, Plavšić,  Balinović, Zelen, Končar (Kulpin). Crveni karton: Bajkanović (Budućnost).

BUDUĆNOST: Ivanović, Bajkanović, S. Jelić, Stojković (Dražić),  Kovačević, N. Jelić, Kulić (Živić), Gajdobranski, Trivunović, Stokić (Baćanov), Jandrić.

KULPIN: Mladenović, Mitković, Valentik (Bogdanić), Ikrašev,  Knežević, Mrđan, Stojanović (Zelen), Bokan, Plavšić (Stamenković),  Balinović (Končar), Veselinović.

Na derbiju kola nije bilo pobednika. Ulog je bio veliki jer su se sastali u direktnom duela pretedenti za viši rang takmičenja. Sve je završeno nakon prvih 14 minuta igre. Prvo je Budućnost povela golom Nemanje Jelića već u 6. minutu, da bi gosti vrlo brzo izjednačili rezultat preko Lazara Veselinovića u 14. minutu utakmice, sa penala.

Kako je susret odmicao oba trenera su taktizirali čekajući šansu protivnika.  Dalibor Milec iz ekipe Budućnosti je zamenio dvojicu napadača (Stojkovića i Kulić) i u takvoj igri slađi deo kolača je pripao gostujućem timu koju predvodi šef struke Siniša Stanivuk.

S. Jovin

ČSK Pivara - Radnički (R) 0:3 (0:1)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivare, gledalaca: 300, sudija: N. Mitrović (Oyaci), strelci: Petković u 45. Filipović u 64. i Gugleta u 68. minutu, žuti karton: Majstorović (ČSK Pivara).

ČSK PIVARA: R. Rajšp, Đumić, Pavlović, Vulević, Radivojkov (N. Pilipović), Milanov, Jovanić (Majstorović), Kecman (Marković), Šoven, Zorić (Labus), Milošević (Borić).

RADNIČKI: M. Ignjatović, Milunović (Prelić), Aleksić (Crnjanski), Petković, Panić, Gugleta, Đokić (Filipović), Kardinal, Vlajić, Ćeran, Novaković.

U većem delu utakmice fudbaleri ČSK Pivare igrali su podređenu ulogu. Na taj način, omogućili su gostima iz Ratkova da ugrožavaju mladog golmana Relju Rajšpa, koji je u tri navrata vadio loptu iz svoje mreže.

Đ. Št.

Kula - Lipar 3:4 (2:0)

KULA: Igralište na Gederu,  gledalaca 200, sudija: Stanišić (Bačka Palanka). Strelci: Anđelković u 17. Vojnović u 23. (iz penala) i Furtula u 80. minutu za Kulu, a Šegan u 83. (iz penala), Ćovin u 86, Mijić u 88. i Jovanović u 93. minutu za Lipar. Žuti kartoni: Tapai, Marković, Stojčić,  Anđelković i Vojnović (Kula), a Mijić i Marčetić (Lipar).

KULA:  Radulović 6, Bodiš 6, Polić 6, N. Čvokić 6 (od 86. Babić),  Tapai 7, Marković 7, J. Čvokić 7, Romić 6 (od 80. Stojčić), Anđelković 7 (od 71. Budinski), Vojnović 7, Furtula 7.

LIPAR: Živko 6, Mijić 7, Kutlačić 7, Tokodi 6 (od 46. Đukić 8),  Marčetić 6 (od 71. Đurić), Avdalović 6, Šegan 7, Đorović 7, Jovanović 7,  Novakov 6, Ćovin 7.

Čudan opštinski derbi u Kuli. Domaćin su 80 minuta bili dominantni imali tri gola prednosti, ipak teren su napustili pognute glave. Kada je nakon greške Šegana Anđelković u 17. minutu doveo Kulu u vođstvo, a  Vojnović iz opravdano dosuđenog penala u 23. minutu povećao vođstvo,  a Furtula u 80. minutu iz gužve nakon kornera postigao treći gol za Kulu činilo se da je susret odlučen.

No, usledio je furiozan finiš gostiju. Najpre u 83. minutu Nemanja Čvokić je skrivio penal (oborio Đorovića), pa je Šegan sa „bele tačke“ smanjio rezultat, samo tri minuta kasnije sjajnu akciju Lipara krunisao je reervista Đukić. A samo što se krenulo sa centra opet posle sjajnog centaršuta Đukića, Mijić je glavom matirao Radukovićaza.

Sudija Stanišić je pokazao da će se igrati pet minuta nadoknade vremena, a tri su bila dovoljna Liparu da dođe do pobedonosnog pogotka.  Šegan je izveo korner,  i u gužvi se najbolje snašao Jovanović, ubacio loptu u mrežu za konačnih. Velika radost Liparčana, a isto tako i velika tuga Kuljana, epilog je optinskog derbija.

Đ. Bojanić

Budućnost (M) - Soko 4:1 (2:0)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: N. Boškov (Bačka Palanka), strelci: Kljajić u 26.,u 55. i u 84. i V. Popović u 34. za Budućnost, a R, Trivunović u 65. minutu za Soko, žuti kartoni: D. Bojanić (Budućnost), a Đurica (Soko).

BUDUĆNOST (M): D. Bojanić, Mario Gajdobranski, Meselyija, N. Kovačević, V. Popović, Momčilo Bukvić (Batinica), Dukić (Negovanović), M. Jurčević (N. Bošnjak), Zeljko (M. Sekulić), Kljajić, Rađenović (D. Bajić).

SOKO: N. Crnčević, S. Adamović, Stojanović, Gušić, Tasovac, Đurica (Rodić), Mladenović, M. Hrnjez (Dangubić), R, Trivunović, Nešković (P. Stanković), M. Adamović (Borić).

Nedavno, došao je mladi napadač Marko Kljajić u redove Mladenovljana. A, punim sjajem zablistao je u ovoj utakmici i postigao je tri gola.

Đ. Št.

Polet - Budućnost (G) 1: 2 (1:1)

KARAVUKOVO:  Stadion Zlatomir Stefanović Zlaja,  gledalaca 200,  sudija: M. Leđanac (Kula), strelci: I. Spasić u 35. za Polet, a N. Leđanac u 14. i Kučinić u 87. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Aleksić,  Stanković, A. Stošić, Blagojević, Malinović (Polet), N. Leđanac, Srnka,  Kučinić, Rapević (Budućnost).

POLET: M. Spasić, Aleksić, Doroslovac, Stanković, I. Spasić, N. Milenković, R. Milenković, A. Stošić (Malinović), Ilić (Jovčić),  Veselinović, Gojić.

BUDUĆNOST: Gavrilović, Saračević (Semartovski), Sikinić, N. Leđanac, Srnka, Žemberi (Zakorec), Kučinić, Nemet (Medić), Adamek (Rapević), Duvnjak, Laptek.

Domaći tim je pokušao na sve načine da se suprotstavi favorizovanom gostu iz Gložana,  ali u tome nije uspeo. Kvalitetnija ekipa gostiju je već u 14. minutu preko Nikole Leđanca došla do prednosti.

Domaći tim se nije predavao i nakon dvadesetak minuta igre preko Ilije Spasića je stigao do izjednačenja. To je bila nada za izabranike trenera Saše Markovića da mogu u nastavku meča stići i do pobede.

Kako je utakmica odmicala iskusna ekipa gostiju je nastavila sa napadima i tri minuta pre kraja meča čovek odluke je bio Danijel Kučinić koji je svojim pogotkom odlučio pobednika ovog susreta.

Rusin - Krila Krajine 3:1 (1:1)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca: 300, sudija: G. Janković (Odžaci), strelci: N. Popović u 42. i Sušić u 86. i u 90. (iz jedanaesterca) za Rusin, a Lučar(iz jedanaesterca) u 36. minutu za Krila Krajinu, žuti kartoni: Muminović (Rusin), a Đ. Krndija, N. Stupar, Lučar, Medan, Radić, Vještica, Đekić (Krila Krajine), crveni kartoni: Medan, Vještica (Krila Krajine).

RUSIN: M. Nađ, Holik, Hrnčar, Pavlović, F. Vujović, N. Popović (Muminović), Sušić, Sajanković, Iličić (Marojević), Malacko, Černok (S. Toma).

KRILA KRAJINE: Đ. Krndija, N. Stupar (S. Rađenović), Lučar (Vuleta), Medan, Radić, Zelinčević, Radivojević, Vještica, Poša (M. Jovanović), Budisavljević (Šikman), Đekić.

Fudbaleri Rusina uložili su velike napore da bi slomili otpor Bačkopalančana.U stvari, Krsturci do izuzetno važna tri boda stigli tek u u finišu utakmice. Kada su gosti ostali sa devetoricom igrača na terenu.

Đ. Št.

Borac (O) - BSK 3:0 (1:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 250, sudija: N. Manić (Karavukovo), strelci: Vjetrović u 16. Gajić u 54. (iz penala) i Stanišić u 78. minutu. Žuti kartoni: N. Kozomora, Beljin (Borac), Ćurćija (BSK).

BORAC: Đukić 8,  Vlaisavljević 7, Kovačević 7 (Beljin 8), S. Kozomora 7,  Vjetrović 9,  Soldat 8,  Ćosić 7 (Glamočanin 7), Gajić 8 (Prole), N. Kozomora 7 (M. Kozomora 7),  Stanišić 8,  Vulić 7 (Drobnjak).

BSK: I. Beljanski 6 (Stojisavljević 6),  Vukobratović 6 (Teslić 6),  Divljak 6, Zelenović 7, Radaković 6,  Staković 6, D. Beljanski 7, Ćurćija 6,  Korać 7, Plavšić 6, Medić 6.

Fudbaleri Borca dobro su otvorili utkamicu. U 16. minutu  centarhalf domaće ekipe Lazar Vjetrović pratio jednu akciju napadača Borca i sa nekoliko metara pogodio mrežu.

Drugo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije i sa više šansi. Domaći su diktirali tempo i postigli još dva gola preko Gajića iz penala i Stanišića u 78. minutu.

Gosti su uputili nekoliko opasnih udaraca ka golu domaćina,  ali je na golu stajao sigurni golman Marko Đukić koji zaslužuje sve čestitke.

B. Gajić

Crvenka - ŽAK 1: 3,  Budućnost (M) - Soko 4: 1,  Rusin - Krila Krajine 3: 1,  Borac (O) - BSK 3: 0,  ČSK Pivara - Radnički (R) 0: 3,  Kula - Lipar 3: 4,  Budućnost (P) - Kulpin 1: 1,  Polet - Budućnost (G) 1: 2.

1. Budućnost (P)        9      8      1      0      25: 6 25

2. Radnički( R)  9      8      0      1      24: 2 24

3. Kulpin  9      6      2      1      21: 9 20

4. ŽAK      9      6      1      2      14: 12       19

5. Budućnost (G) 9      5      0      4      23: 14       15

6. Crvenka        9      4      2      3      20: 13       14

7. Lipar   9      4      2      3      21: 18       14

8. Borac (O)      9      4      1      4      14: 15       13