20°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

СЛЕДИ БИТКА ЗА МЕДАЉЕ „Орлови“ сјајни на Европском првенству у мини фудбалу! Потукли противника ДО НОГУ

06.06.2024. 22:53 22:56
Извор: EMF

Великим слављем мини фудбалера Србије окончан је четвртфинални дуел на Европском првенству у Сарајеву, између наше селекције и Белгије.

Сјајном игром током свих 50 минута, „орлови“ су до ногу потукли ривала са 4:0 и сада им следи борба за једну од медаља. Како изабраници селектора Деснице играју на Еуру, чини се да им ни финални двобој није више далек.

У раној фази утакмице повели су репрезентативци наше земље, а стрелац је био искусни Лазар Веселиновић  И после вођства, боље су на терену стајали и играли капитен Губеринић и његови саиграчи, иако су Белгијанци улагали велике напоре не би ли некако изједначили. Међутим, на голу „орлова“ стајао је одлични Матија Шегавац, који је заустављао све ударце ка свом голу, али и командовао одбраном.

И наставак је почео јако добро за изабранике селектора Деснице. У 38. минуту  Губернић је одлично испратио једну акцију и просто ћушнуо лопту у гол, повисивши резултат на 2:0. Још жешће покушали су да нападну „црвени ђаволи“ наш гол и то им се убрзо осветило, прецизније у 43. минуту, када је, потпуно усамљен пред голом Переза, остао Чедомир Томчић и, маниром расног стрелца, по трећи пут затресао мрежу Белгије. Ни ту није био крај: ривал је кренуо и с голманом у напад, а то је сјајно искористио Игњић и с пола терена постигао четврти гол за Србију.

Небојша Десница у игру је уводио све изабранике, који су у великом стилу стигли до полуфинала, у којем их очекује дуел с Казахстаном.

А. Предојевић

Србија – Белгија 4:0 (1:0)

САРАЈЕВО: Арена „Мирза Делибашић“. Стрелци: Веселиновић у 9, Губеринић у 38, Томчић у 43, Игњић у 44. минуту. Жути картони: Новаковић, Губеринић (Србија), Дреселарс, Ел Јахјауи (Белгија).

СРБИЈА: Шегавац, Томић 1, Бараћ, Живкуцин, Целин, Томић, Гојковић, Золнајић, Игњић 1, Губеринић 1, Боснић, Веселиновић 1, Чичић, Бузаџија, Новаковић.

БЕЛГИЈА: Перез, Абаси, Абделгафур, Дреселарс, Акодад, Јади, Албанезе, Карељо, Мидаг, Меније, Ел Јахјауи, Ван Малдергем, Мбазоа.