Путин: Шпанија фаворит за освајање СП у Русији
МОСКВА: Председник Русије Владимир Путин сматра да је репрезентација Шпаније главни фаворит за освајање Светског првенства у фудбалу у Русији.
"Многе репрезентације имају бар једну врхунску звезду, неке и више, али Шпанија их има на свакој позицији. То је један од разлога зашто су били доминантни у квалификацијама, без иједног пораза", рекао је Путин на састанку са новинарима у Москви, а преноси шпански Ас.
Путин је подсетио да је Шпанија била на врху света 2010. године у Јужној Африци, пре него што је изненађујуће завршила у групној фази турнир у Бразилу четири године касније, али и да је упркос томе сада види као првог фаворита у Русији.
Шпански фудбалери на СП играће у Б групи са Португалијом, Ираном и Мароком и уколико прођу у осмину финала "украштају" се са А групом у којој су домаћин Русија, Уругвај, Египат и Саудијска Арабија.