105.2321

ПРВА УТАКМИЦА ПЛЕЈ ОФА ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ: ТСЦ на коленима, два играча више превише

22.08.2024. 22:12 22:14
Извор: Играчи Макабија и ТСЦ –а пре почетка меча, фото: ТСЦ

Због глупости, два црвена картона, прво Матеје Ђоршевића, потом и Михјајкла Бањца фудбалери ТСЦ –а вероватно су изгубили све шансе да се нађу у групној фази Лиге Европе.

Поклон су играчи Макабија оберучке прихватили и победили са 3:0, тако да у реваншу у Бачкој Тополи не би требали да имају већих проблема.

Кренули су добро фудбалери ТСЦ –а у првих двадесетак минута, играли сигурно и добро парирали Макабију. А онда када су примили погодак све се распало у игри Тополчана. После гужве и одбијене лопте Тургеман је са пет метара погодио мрежу. У финишу првог дела без икаквих разлога прво је Ђорђевић, а који минут касније и Бањац добио црвени картон. Ђорђевић је са леђа срушио Тургенмана, а Бањац је неконтролисано стартовао на Сисокоа и после ВАР провере судија је и њему показао пут у свлачионицу.

Са само деветорицом фудбалера на терену ТСЦ се у наставку повукао на своју половину, успешно се бранио све до 62. минута, када је после центаршута и повратне лопте Перец главом са пет метара погодио мрежу. А само што се кренуло са центра Јовановић је измакао одбрани Макабија, изашао је сам испред Маспатија, али је погодио голмана у главу.

Бранили су се фудбалери ТСЦ –а храбро, дисциплиновано, али су у финишу меча још једном поклекли, Мадхон је после центаршута са десне стране лако погодио мрежу.

Макаби – ТСЦ 3:0 (1:0)

SOMBATHELj: Стадион Халадаша, гледалаца 100, судија: Гишхамер (Аустрија).Стрелци: Тургеман у 27. Перец у 62. и Мадмон у 83. минуту. Жути картони: Сисоко (Макаби), Влалукин, Петровић, Цапан, Радин (ТСЦ), Црвени картони: Ђорђевић (у 40.), Бањац (у 44.) (ТСЦ).

МАКАБИ: Маспати – Јехезкел, Асанте, Сломо, Давидзада  (Ревиво)– Д. Перец, Јусуф Сисоко (Мадхон), Каниковски – Давида (Захави), Тургеман (Шакар), Лајус(Битон).

ТСЦ: Илић – Влалукин (Стефан Јовановић), Ђорђевић, Стевановић, Цапан, Петровић – Радин (Станић), Ђаковац – Саша Јовановић (Пантовић), Бањац, Ћирковић (Пејић).

Г. Ковач

ТСЦ У ПЛЕЈ ОФУ ЛИГЕ ЕВРОПЕ У ЧЕТВРТАК ГОСТУЈЕ МАКАБИЈУ У СОМБАТХЕЉУ: Жарко Лазетић на путу Тополчана

21.08.2024. 19:19 19:22