PRVA UTAKMICA PLEJ OFA ZA LIGU EVROPE: TSC na kolenima, dva igrača više previše

22.08.2024. 22:12 22:14
Izvor: Igrači Makabija i TSC –a pre početka meča, foto: TSC

Zbog gluposti, dva crvena kartona, prvo Mateje Đorševića, potom i Mihjajkla Banjca fudbaleri TSC –a verovatno su izgubili sve šanse da se nađu u grupnoj fazi Lige Evrope.

Poklon su igrači Makabija oberučke prihvatili i pobedili sa 3:0, tako da u revanšu u Bačkoj Topoli ne bi trebali da imaju većih problema.

Krenuli su dobro fudbaleri TSC –a u prvih dvadesetak minuta, igrali sigurno i dobro parirali Makabiju. A onda kada su primili pogodak sve se raspalo u igri Topolčana. Posle gužve i odbijene lopte Turgeman je sa pet metara pogodio mrežu. U finišu prvog dela bez ikakvih razloga prvo je Đorđević, a koji minut kasnije i Banjac dobio crveni karton. Đorđević je sa leđa srušio Turgenmana, a Banjac je nekontrolisano startovao na Sisokoa i posle VAR provere sudija je i njemu pokazao put u svlačionicu.

Sa samo devetoricom fudbalera na terenu TSC se u nastavku povukao na svoju polovinu, uspešno se branio sve do 62. minuta, kada je posle centaršuta i povratne lopte Perec glavom sa pet metara pogodio mrežu. A samo što se krenulo sa centra Jovanović je izmakao odbrani Makabija, izašao je sam ispred Maspatija, ali je pogodio golmana u glavu.

Branili su se fudbaleri TSC –a hrabro, disciplinovano, ali su u finišu meča još jednom poklekli, Madhon je posle centaršuta sa desne strane lako pogodio mrežu.

Makabi – TSC 3:0 (1:0)

SOMBATHELj: Stadion Haladaša, gledalaca 100, sudija: Gišhamer (Austrija).Strelci: Turgeman u 27. Perec u 62. i Madmon u 83. minutu. Žuti kartoni: Sisoko (Makabi), Vlalukin, Petrović, Capan, Radin (TSC), Crveni kartoni: Đorđević (u 40.), Banjac (u 44.) (TSC).

MAKABI: Maspati – Jehezkel, Asante, Slomo, Davidzada  (Revivo)– D. Perec, Jusuf Sisoko (Madhon), Kanikovski – Davida (Zahavi), Turgeman (Šakar), Lajus(Biton).

TSC: Ilić – Vlalukin (Stefan Jovanović), Đorđević, Stevanović, Capan, Petrović – Radin (Stanić), Đakovac – Saša Jovanović (Pantović), Banjac, Ćirković (Pejić).

G. Kovač

TSC U PLEJ OFU LIGE EVROPE U ČETVRTAK GOSTUJE MAKABIJU U SOMBATHELJU: Žarko Lazetić na putu Topolčana

21.08.2024. 19:19 19:22