117.0199
107.9121

Прва лига Србије: ТСЦ савладао Телеоптик

28.04.2018. 10:03 10:05

Фудбалери  ТСЦ- а, које са клупе успешно предводи Предраг Роган, забележи су трећу победу у низу.

Овога пута, пред више од хиљаду гледалца, савладали су младу и талентовану екипу Телепотика. Лепа прича за домаће фудбалере и навијаче завршена је за двадесетак минута када је на семафору стајало 3:0 за ТСЦ.

Домаћа екипа је сјајно отворила утакмицу и већ у 4. минуту стекла предност.У лепој акцији учествовала су четворица играча, Ерак, Томановића, Давидова и Силађи,а овај последњи је проледио лопту у мрежу Земунаца.Убрзо  је Лалић био у шанси, да би неколико минута касније Владимир Силађи поново био прецизан, на асистенцију Давидова. Домаћи тим је настваио са атацима па је већ у 20 . минуту стекао велику предност од 3.0, а стрелац је био Ерак. Гол је био изузетно леп, а награда је стигла од бројних гледаоца. До краја полувремена Бачкотополчани су имали прилика да вођство повећају, с тим што се истакао голман гостију одбранивши старховити шут галића.

Само што је почело друго полувреме указала се прилика Драгану Свитићу, био је непрцизан.након тога углавном се играло на средини терена да би у 73. минуту гости имали шансу преко Стефана Илића, али је голман Јоргић био сигуран. До краја утакмице Телеоптик је имао више лопту у свом поседу, створио је још једну прилику, док је домаћин   без копликација чувао високу предност и сачувао је. ТСЦ је очигледно у доброј форми, па љубитељи фудбала у овој вароши верују да ће се победничка ниска прудужити.

С. Стојиљковић

ТСЦ - Телеоптик 3:0 (3:0)

БАЧКА ТОПОЛА: Градски стадион, гледалаца 1.200, судија: Осравчанин (Краљево), стрелци: Силађи у 4. и 8, Ерак у 20. минуту. Жути картони: Шишков, Ђурић (Телеоптик).

ТСЦ: Јоргић, Свитић 8, Чордашић 7 (Бранковић), Скопљак 7, Томановић 8, Силађи 8 (Милићевић 7), Давидов 8, Галић 7, Поњевић 7, Лалић 7, Ерак 8 (Денковић).

ТЕЛЕОПТИК: Трнић 6, Лукић 6, Шеховић 6, Чермељ 6 (Јуковић 6), Врањанин 6, Шишков 6, Илић 6, Чермељ 6 (Јовић 6), Симовић 7, Нишић 6, Ђурић 6 (Лапчевић 6).

12

У следећем колу (2. маја) састају се: Будућност - ТСЦ, Раднички (П) - Синђелић, Пролетер - Јагодина, Инђија - Телеоптик, Бежанија - ЧСК Пивара, Слобода - Раднички (К), Динамо - Металац.

Субота на фудбалским теренима

Српска лига, група Војводина - ПРИГРЕВИЦА: Братство - Oyaci. БЕОЧИН: Цемент - Бечеј, НОВИ БАНОВЦИ: Омладинац - Динамо, ЗРЕЊАНИН: Раднички  - Црвена звезда, СУБОТИЦА: Бачка - Младост (БЈ), СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Раднички - Борац. Утакмице почињу у 16.30 сати.

Војвођанска лига, југ - ТЕМЕРИН: Слога  - Јединство, ВОЈКА: Сремац - Хајдук (Б), ЕРДЕВИК: Слога - Славија, ЛАЋАРАК: ЛСК - Југовић.

Утакмице почињу у 16 сати.

Војвођанска лига, север - АПАТИН: Младост  - Полет, СРБОБРАН: Србобран - Раднички (С), ЧОНОПЉА: Слога - Тиса

Утакмице почињу у 16.30 сати.

Војвођанска лига, исток - ВРШАЦ: Вршац - Бегеј, НОВИ КОЗАРЦИ: Слобода - Кикинда, БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Пролетер  - Младост, ПЛАНДИШТЕ: Слога - Раднички (С).

Новосадска лига - ФУТОГ: Футог - Младост, СТЕПАНОВИЋЕВО: Омладинац - Сириг, БУКОВАЦ: Фрушшкогорски  партизан - Софекс.

Утакмице почињу у 17 сати.

Градска лига Новог Сада -НОВИ САД:  Железничар - Динамо.  Утакмица почиње у 16.30 сати.