Prva liga Srbije: TSC savladao Teleoptik

28.04.2018. 10:03 10:05

Fudbaleri  TSC- a, koje sa klupe uspešno predvodi Predrag Rogan, zabeleži su treću pobedu u nizu.

Ovoga puta, pred više od hiljadu gledalca, savladali su mladu i talentovanu ekipu Telepotika. Lepa priča za domaće fudbalere i navijače završena je za dvadesetak minuta kada je na semaforu stajalo 3:0 za TSC.

Domaća ekipa je sjajno otvorila utakmicu i već u 4. minutu stekla prednost.U lepoj akciji učestvovala su četvorica igrača, Erak, Tomanovića, Davidova i Silađi,a ovaj poslednji je proledio loptu u mrežu Zemunaca.Ubrzo  je Lalić bio u šansi, da bi nekoliko minuta kasnije Vladimir Silađi ponovo bio precizan, na asistenciju Davidova. Domaći tim je nastvaio sa atacima pa je već u 20 . minutu stekao veliku prednost od 3.0, a strelac je bio Erak. Gol je bio izuzetno lep, a nagrada je stigla od brojnih gledaoca. Do kraja poluvremena Bačkotopolčani su imali prilika da vođstvo povećaju, s tim što se istakao golman gostiju odbranivši starhoviti šut galića.

Samo što je počelo drugo poluvreme ukazala se prilika Draganu Svitiću, bio je neprcizan.nakon toga uglavnom se igralo na sredini terena da bi u 73. minutu gosti imali šansu preko Stefana Ilića, ali je golman Jorgić bio siguran. Do kraja utakmice Teleoptik je imao više loptu u svom posedu, stvorio je još jednu priliku, dok je domaćin   bez koplikacija čuvao visoku prednost i sačuvao je. TSC je očigledno u dobroj formi, pa ljubitelji fudbala u ovoj varoši veruju da će se pobednička niska prudužiti.

S. Stojiljković

TSC - Teleoptik 3:0 (3:0)

BAČKA TOPOLA: Gradski stadion, gledalaca 1.200, sudija: Osravčanin (Kraljevo), strelci: Silađi u 4. i 8, Erak u 20. minutu. Žuti kartoni: Šiškov, Đurić (Teleoptik).

TSC: Jorgić, Svitić 8, Čordašić 7 (Branković), Skopljak 7, Tomanović 8, Silađi 8 (Milićević 7), Davidov 8, Galić 7, Ponjević 7, Lalić 7, Erak 8 (Denković).

TELEOPTIK: Trnić 6, Lukić 6, Šehović 6, Čermelj 6 (Juković 6), Vranjanin 6, Šiškov 6, Ilić 6, Čermelj 6 (Jović 6), Simović 7, Nišić 6, Đurić 6 (Lapčević 6).

12

U sledećem kolu (2. maja) sastaju se: Budućnost - TSC, Radnički (P) - Sinđelić, Proleter - Jagodina, Inđija - Teleoptik, Bežanija - ČSK Pivara, Sloboda - Radnički (K), Dinamo - Metalac.

Subota na fudbalskim terenima

Srpska liga, grupa Vojvodina - PRIGREVICA: Bratstvo - Oyaci. BEOČIN: Cement - Bečej, NOVI BANOVCI: Omladinac - Dinamo, ZRENJANIN: Radnički  - Crvena zvezda, SUBOTICA: Bačka - Mladost (BJ), SREMSKA MITROVICA: Radnički - Borac. Utakmice počinju u 16.30 sati.

Vojvođanska liga, jug - TEMERIN: Sloga  - Jedinstvo, VOJKA: Sremac - Hajduk (B), ERDEVIK: Sloga - Slavija, LAĆARAK: LSK - Jugović.

Utakmice počinju u 16 sati.

Vojvođanska liga, sever - APATIN: Mladost  - Polet, SRBOBRAN: Srbobran - Radnički (S), ČONOPLJA: Sloga - Tisa

Utakmice počinju u 16.30 sati.

Vojvođanska liga, istok - VRŠAC: Vršac - Begej, NOVI KOZARCI: Sloboda - Kikinda, BANATSKI KARLOVAC: Proleter  - Mladost, PLANDIŠTE: Sloga - Radnički (S).

Novosadska liga - FUTOG: Futog - Mladost, STEPANOVIĆEVO: Omladinac - Sirig, BUKOVAC: Frušškogorski  partizan - Sofeks.

Utakmice počinju u 17 sati.

Gradska liga Novog Sada -NOVI SAD:  Železničar - Dinamo.  Utakmica počinje u 16.30 sati.