105.2585

(ВИДЕО) ПРИПРЕМАЈУ СЕ ЗА ШПАНЦЕ Митровић и Сергеј донели Суперкуп Ал Хилалу

17.08.2024. 20:21 21:37
Извор: Youtube Printscreen

АБХА: Српски фудбалер Александар Митровић дао је два, а његов репрезентативни саиграч Сергеј Милинковић-Савић један гол у победи Ал Хилала над Ал Насром резултатом 4:1 у финалу Суперкупа Саудијске Арабије.

Ал Наср је повео голом Кристијана Роналда у 44. минуту. Португалац је постигао гол ударцем са седам, осам метара, после додавања по земљи Абдулрахмана Гариба.

Ал Хилал је у режији српских репрезентативаца стигао до изједначења у 55. минуту. Митровић је био асистент, а Милинковић-Савић стрелац. Митровић је затим дао два гола, у 63. и 69. минуту, на асистенције Рубена Невеша и Малкома, први главом други ногом, и тако стигао до укупно 42 гола за Ал Хилал у свим такмичењима. Победу Ал Хилала потврдио је Малком голом у 72. минуту.

Ал Хилал је прошле сезоне био шампион Саудијске Арабије, а освојио је и Куп краља.