117.0275
107.7403

ПРЕМИЈЕР ЛИГА Манчестер сити победио Лутон, Ђорђе Петровић дебитовао за Челси

10.12.2023. 17:41 17:43

ЛУТОН: Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас у гостима екипу Лутона резултатом 2:1 (0:1) у мечу 16. кола Премијер лиге.

Голове за Манчестер сити постигли су Бернардо Силва у 62. и Џек Грилиш у 65. минуту. Једини стрелац за домаћи тим био је Елајџа Адебајо у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Манчестер сити је тријумфом против Лутона стигао до прве победе у Премијер лиги после више од месец дана. "Грађани" су тренутно на четвртом месту на табели Премијер лиге са 33 бода, а у наредном колу гостоваће Кристал Паласу.

Фудбалери Манчестер ситија ће у среду гостовати Црвеној звезди у утакмици шестог кола групе Г Лиге шампиона.

Лутон је тренутно на 18. месту на табели Премијер лиге са само девет бодова, а у наредном колу гостоваће Борнмуту.

Фудбалери Евертона победили су на свом терену екипу Челсија резултатом 2:0 головима Абдулаја Дукуреа у 54. и Луиса Добина у 92. минуту. Српски голман Ђорђе Петровић бранио је од 84. минута за Челси, пошто се повредио први чувар мреже "плаваца" Роберт Санчес. Петровић је у августу стигао у Челси, а на мечу са Евертону дебитовао је за лондонски клуб.

Челси је 12. на табели Премијер лиге са 19 бодова, док је Евертон 17. са 13 поена. Челси ће у наредном колу дочекати Шефилд јунајтед, док ће Евертон гостовати Барнлију.

Фудбалери Фулама су свом терену надиграли Вест Хем 5:0.