Potiska liga: Ćorcima zaposeli vrh

05.09.2018. 12:38 12:39
Izvor: Ekipa Potisja iz Kanjiže

Domaćini iz Đale bili su agilniji u prvom poluvremenu kada su stvorili više šansi, koje su ostale neiskorišćene.

Graničar – Potisje  0:0

ĐALA: Igralište Graničara, gledalaca 50. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Crveni karton: Stojkov (Graničar).

GRANIČAR: Pantelin, Ilić (Ivanov), Neđić (Uverić), Dražić, Sarapa, Ignjatov, Bajić, Stojkov, Božin, Popović, Božanin.

POTISJE: Bohata, O. Nađ (Kavai), Domonkoš, Papdančo, Muhi, Balgo, Ugri (Horvat), Rafai, Konc (Čehak), Barjaktarović, Apro.

U drugom delu utakmice bolju igru su pružili Kanjižani, međutim, njihovi napadi su završavani su jalovo, nepreciznim šutevima ili odbranama Pantelina.

Mreže su ostale netaknute, a i pored te činjenice što su napadači Potisja u Đali pucali ćorcima, Knajižani su osvojenim bodom dospeli na vrh tabele.

M. Mitrović

Čoka – Bačka  0:2 (0:1)

ČOKA: Stadion  FK Čoka, gledalaca 50. Sudija: B. Čolak (Bašaid). Strelac: Morović u 18. i 63.minutu. Žuti kartoni: Popov, Bulajić (Čoka) i Vrbaški (Bačka).

ČOKA: Militarov, Ćinkul, Krsmanović (Vasin), Strajin, Melik (Šustran), Popov, Čavić (Bulajić), Terzin, Živanov, Mićin, Černak.

BAČKA: Đukić, Dongo, Vlajković, Simendić (Abu Ismail), M. Križan, Čanadi (Kuburić), Vrbaški, Radonić (Parabucki), Morović, P. Križan, Stefanović.

U korektnoj i fer utakmici gosti iz Mola su pokazali da su spremnija i kvalitetnija ekipa. Pobedu ekipi Bačke sa dva pogotka doneo je razigrani Slavko Morović.

M. Mr.

Šampion – Tornjoš  1:3 (0:2)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 30. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Čanadi u 70. za Šampion, a M. Homolja u 36. (iz jedanaesterca), Kokrehel u 43. i Rušak u 87. minutu za Tornjoš.

ŠAMPION: Tertei, Saša Stojičić (Erdei), Čanadi, Tot (Alić), Milunović, Slobodan Stojičić, Mora, Biro, Virag, Šili, Kermeci.

TORNJOŠ: Deak, G. Homolja, Seke, Hajagoš, Nimrod Nađ, Tot, Kokrehel, Norbert Nađ, Rušak, M. Homolja, Kakaš (Erik Nađ).

Neobična situacija desila se u 36.minutu kada je sudija Stevan Jurić dosudio penal za goste. Lopta se odbila od prečke, neko od domaćih igrača mislio je da se odbila od držača mreže i uhvatio je rukom, ali je na intervenciju pomoćnog sudije Jurić pokazao na belu tačku, pa je Mikloš Homolja penal pretvorio u vođstvo gostiju. Prednost je udvostručio Kokrehel, na odbijenu loptu je pogodio desni donji ugao.

Početkom drugog dela Mikloš Homolja je promašio tri zicera, da bi potom  veteran Ištvan Čanadi iz slobodnog udarca sa 30 metara pogodio cilj i smanjio vođstvo, a u finišu utakmice Kokrehel je proigrao Rušaka, a ovaj rutinski poslao loptu u mrežu za konačan rezultat.

M. Mr.

Tromeđa – Jedinstvo (M) 2:1 (1:0)

MAJDAN: Igralište Tromeđe, gledalaca 50. Sudija: S. Zrim (Srpski Krstur). Strelci: N. Agošton u 16. i 80. za Tromeđu, a Makra u 76. minutu (iz jedanaesterca) za Jedinstvo. Žuti kartoni: K. Domonkoš, Đemant (Tromeđa), Mikša, Ateljević i Nađ (Jedinstvo).

TROMEĐA: Krstić, Pap, Farkaš (Mihok), K. Domonkoš (Đemand), Zaboš, L. Domonkoš, Horva, Đeri, Agošton, Homolja (Bičkei), Feher.

JEDINSTVO: Makra, Bajus, Kiš (Simić), Nađ, Bite, Koso, Jakovljev, Mikša (Bajtai), Ateljević, Husta, Gal.

U nadigravanju dve ekipe sličnih kvaliteta, uspešniji su bili domaćini uz Majdana, za koje je oba gola postigao Norbert Domonkoš. Tromeđa je povela u 16.minutu, a gosti iz Martonoša su izjednačili iz penala koji je opravdano dosudio sudija Sava Zrim.

Siguran u izvođenju penala bio je golman Martonošana Ištvan Makra, ali je u 80. minutu ponovo kapitulirao tako da je Tromeđa slavila zasluženu pobedu.

M. Mr.

OROM: Šampion – Tornjoš 1:3, ADA : AFK – Jedinstvo (Srpski Krstur) 5:3, ĐALA: Graničar – Potisje (Kanjiža) 0:0, HORGOŠ: Horgoš – Tisa (Padej) 2:3, SANAD: Jadran – Slavija (Banatsko Aranđelovo) 2:0, ČOKA: Čoka – Bačka (Mol) 0:2, MAJDAN: Tromeđa – Jedinstvo (Martonoš) 2:1. Slobodan je bio Hajduk.