ПОДРУЧНА ЛИГА СОМБОР Гложанци чувају врх

09.10.2024. 16:43 16:51
г

Будућност (Г) - ЖАК 2:1 (0:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: К. Билек (Кула), стрелци: Жембери у 64. и Адамек (из једанаестерца) у 72. за Будућност, а Макар у 55. минуту за ЖАК, жути картони: Сикирић, В. Хрњез, Адамек, Радивојевић (Будућност), а Чуљак, Марковић, Шимунов (ЖАК).
БУДУЋНОСТ: Ђ. Крндија, Сикирић, В. Хрњез, Срнка, Жембери, Липтак, Тасић, Немет, Адамек, Миланов (Медић), Радивојевић.
ЖАК: В. Козлина, Николић, Крстић, М. Гргић, Дрвар, Макар, Чуљак, Марковић(Смоловић), Хорват (Батинић), Ловрић, Шимунов (Шарчански).
Фудбалери гложанске Будућности направили су резултатски преокрет и уписали су и осму победу у низу. А, искусни голман Сомбораца Василије Козлина госте спасио је од катастрофалног пораза.

Раванград - Кривањ 3:1 (1:0)
СОМБОР: Градски стадион, гледалаца: 200, судија: Д. Нађ(Руски Крстур), стрелци, Вемић у 37. Лазић у 74. и Манчић у 90. за Раванград, а Карачоњи у 61. минуту за Кривањ, жути картони: Манчић, Праштало, Бојић (Раванград), а Мијатовић, М. Ковачевић, Алекси (Кривањ), црвени картон: Кончар (Кривањ) у 89.минуту.
РАВАНГРАД: А. Хорват, Манчић, Вемић, Мазињанин, Сладојевић, Лазић (Вуковић), Продановић, Вулетић, Лакић, Праштало, Бојић.
КРИВАЊ: П. Нађ, Мијатовић, М. Ковачевић, Кућенич, Алекси, Јованов (Кончар), Д. Гајић, Карачоњи (Гајдош), Савин, А. Хашка, Никић.
Гости из Селенче могу само да жале за пропуштеним шансама.За то су их фудбалери домаће екипе зналачки кажњавали.

ЧСК Пивара - Херцеговац  5:0 (3:0)
ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 200, судија: П. Рађеновић (Бачка Паланка), стрелци: М. Илеш у 14. и у 55. Ф. Ђумић у 35. и у 39. и Драгић у 85. минуту, жути картони: М. Илеш (ЧСК Пивара), а Д. Ерор (Херцеговац).
ЧСК ПИВАРА: В. Пилиповић, Милошевић, Ф.Ђумић, Ерак, М. Илеш(Мајсторовић), Д. Илеш, Буквић, Јованић, Лабус, Бошковић, Марковић(Драгић).
ХЕРЦЕГОВАЦ: Д. Ерор, (Б. Зуровац), Рауковић, Вукосав, Бајат, В. Бајин, Тркуља(Радовановић), Хорватић, Грубачић, Д. Бајин (Николић), Р. Тривуновић, Новчић.
У дуелу ‘’дављеника’’, убедљив тријумф забележили су челаревски фудбалери. Они су, у већем делу утакмице, доминирали. А, Гајдобрани, у 30. минуту, нису искористили пенал.

Русин - Борац (О) 1:0 (0:0)
РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Н. Ђурђевић(Сомбор), стрелац: Јухик (из једанаестерца) у 56. минуту,  жути картони: Холик, Марковић(Русин), а О. Клисарић, Радман (Борац).
РУСИН: М. Нађ, С. Тома, Холик, А. Кочиш, В. Нађ, Марковић, Будински (Рац), Јухик, И. Јовановић, Чернок (Планчак), Сајанковић.
БОРАЦ: О. Клисарић, Миловац, Вјетровић, Н. Козомора, М. Гајић, Радивојков (Гламочанин), М. Козомора, Радман (Ћосић), Драгојевић, Влаисављевић, Јандрић.
Тешко су фудбалери Русина сломили снажан отпор Обровчана. Одлука пала је са ‘’беле тачке’’.

Будућност (М) - Динамо (ББ) 1:0 (1:0)
МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелац: Ралевић у 2. минуту, жути картони: Јурчевић, Л. Копања (Будућност), а Љуштина, Павин (Динамо).
БУДУЋНОСТ: Д. Бојанић, Марио Гајдобрански, Бајић, Мустафовић (Дујаковић), Л. Копања, Дукић, Јурчевић, Д. Кнежевић, Ралевић (Н. Бошњак), Момчило Буквић, С. Баланго (Шатара).
ДИНАМО: И. Молнар, Миличевић, Крмар, Ковачев (Кризманић), Богуновић, Матијаш, Лишчевић, Златковић, Љуштина, Павин, Мацановић.
Пропустили су Младеновљани прилику да нанесу убедљив пораз гостима из Бачког Брега. Најбољу прилику, у 34. минуту, није искористио искусни голман Душан Бојанић, који није успео да постигне погодак с пенала.

Славија (П) - Крила Крајине 1:1 (1:0)
ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца: 200, судија: Н. Илинчић(Бачка Паланка), стрелци: Болехрадски у 27. за Славију, а Вујић у 85. минуту за Крила Крајине, жути картони: Болехрадски, Мирослав Салчак, Заскалицки, Жигмунд, Петровић(Славија), а Краљ, Зелинчевић, М. Јовановић(Крила Крајине).
СЛАВИЈА: Давид Шустер, Валихора, Властислав Кухта (Бенка), Заскалицки, Марио Салчак, Грња, Болехрадски, Петровић, Секеруш(Мирослав Салчак), Денис Шустер, Жигмунд(Чобрда).
КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Дукић, М. Јовановић (Крижан), Краљ, Радић(Ђокић), Зелинчевић, Вујић, Буква, Шикман (Вурунић), Будисављевић, Суџум (Чивчић), Вулета (Ивановић).
Сваком од ривала припали су по једно полувреме и по један бод. Ближи победи били су Пивничани, али нису умели да сачувају минималну предност.

Раднички (С) - Липар 3:0 (2:0)
СОМБОР: Градски стадион, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: Лазић(из једанаестерца) у 15. Драча у 31. и М. Лукић у 82. минуту, жути картони: Лазић, Дулић, В. Вукадиновић(Раднички), а Комазец, Савић (Липар), црвени картон: Комазец (Липар) у 41. минуту.
РАДНИЧКИ: П. Зорић, М. Вукадиновић, И. Гргић, Павић(А. Зорица), Драча(Лаубенштајн), Рончак(М. Лукић), В. Вукадиновић, Радев, Лазић, Дулић, Јапунџић (В. Лукић).
ЛИПАР: М. Ступар, Новаков (Басарић), Авдаловић, Комазец, Маћиженски, Шеган, Кандић, М. Јовановић, Савић (Сенић), Бодоњи, Данило Јанковић (Петрић).
Фудбалери Радничког своју врло добру партију крунисали су са три ефектна гола. А, гостима из Липара Сомборци одржали су лекцију из фудбалске игре.
Припремио:
Ђ. Штрбац

Црвенка - БСК 3:0, Русин - Борац (О) 1:0, Славија - Крила Крајине 1:1, ЧСК Пивара - Херцеговац 5:0, Раднички (С) - Липар 3:0, Раванград - Кривањ 3:1, Будућност (Г) - ЖАК 2:1, Будућност (М) - Динамо 1:0.

1. Буд. (Г)    8    8    0    0    27:4    24
2. Буд.(М)    8    7    0    1    25:6    21
3. Липар    8    5    1    2    23:13    16
4. Русин    8    5    1    2    9:7    16
5. Рад. (С)    8    4    1    3    20:16    13
6. Борац    8    4    1    3    14:10    13
7. Црвенка    8    4    0    4    21:23    12
8. Динамо    8    3    2    3    22:13    11