PODRUČNA LIGA SOMBOR Gložanci čuvaju vrh

09.10.2024. 16:43 16:51
г

Budućnost (G) - ŽAK 2:1 (0:0)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: K. Bilek (Kula), strelci: Žemberi u 64. i Adamek (iz jedanaesterca) u 72. za Budućnost, a Makar u 55. minutu za ŽAK, žuti kartoni: Sikirić, V. Hrnjez, Adamek, Radivojević (Budućnost), a Čuljak, Marković, Šimunov (ŽAK).
BUDUĆNOST: Đ. Krndija, Sikirić, V. Hrnjez, Srnka, Žemberi, Liptak, Tasić, Nemet, Adamek, Milanov (Medić), Radivojević.
ŽAK: V. Kozlina, Nikolić, Krstić, M. Grgić, Drvar, Makar, Čuljak, Marković(Smolović), Horvat (Batinić), Lovrić, Šimunov (Šarčanski).
Fudbaleri gložanske Budućnosti napravili su rezultatski preokret i upisali su i osmu pobedu u nizu. A, iskusni golman Somboraca Vasilije Kozlina goste spasio je od katastrofalnog poraza.

Ravangrad - Krivanj 3:1 (1:0)
SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca: 200, sudija: D. Nađ(Ruski Krstur), strelci, Vemić u 37. Lazić u 74. i Mančić u 90. za Ravangrad, a Karačonji u 61. minutu za Krivanj, žuti kartoni: Mančić, Praštalo, Bojić (Ravangrad), a Mijatović, M. Kovačević, Aleksi (Krivanj), crveni karton: Končar (Krivanj) u 89.minutu.
RAVANGRAD: A. Horvat, Mančić, Vemić, Mazinjanin, Sladojević, Lazić (Vuković), Prodanović, Vuletić, Lakić, Praštalo, Bojić.
KRIVANJ: P. Nađ, Mijatović, M. Kovačević, Kućenič, Aleksi, Jovanov (Končar), D. Gajić, Karačonji (Gajdoš), Savin, A. Haška, Nikić.
Gosti iz Selenče mogu samo da žale za propuštenim šansama.Za to su ih fudbaleri domaće ekipe znalački kažnjavali.

ČSK Pivara - Hercegovac  5:0 (3:0)
ČELAREVO: Stadion ČSK Pivare, gledalaca: 200, sudija: P. Rađenović (Bačka Palanka), strelci: M. Ileš u 14. i u 55. F. Đumić u 35. i u 39. i Dragić u 85. minutu, žuti kartoni: M. Ileš (ČSK Pivara), a D. Eror (Hercegovac).
ČSK PIVARA: V. Pilipović, Milošević, F.Đumić, Erak, M. Ileš(Majstorović), D. Ileš, Bukvić, Jovanić, Labus, Bošković, Marković(Dragić).
HERCEGOVAC: D. Eror, (B. Zurovac), Rauković, Vukosav, Bajat, V. Bajin, Trkulja(Radovanović), Horvatić, Grubačić, D. Bajin (Nikolić), R. Trivunović, Novčić.
U duelu ‘’davljenika’’, ubedljiv trijumf zabeležili su čelarevski fudbaleri. Oni su, u većem delu utakmice, dominirali. A, Gajdobrani, u 30. minutu, nisu iskoristili penal.

Rusin - Borac (O) 1:0 (0:0)
RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca: 300, sudija: N. Đurđević(Sombor), strelac: Juhik (iz jedanaesterca) u 56. minutu,  žuti kartoni: Holik, Marković(Rusin), a O. Klisarić, Radman (Borac).
RUSIN: M. Nađ, S. Toma, Holik, A. Kočiš, V. Nađ, Marković, Budinski (Rac), Juhik, I. Jovanović, Černok (Plančak), Sajanković.
BORAC: O. Klisarić, Milovac, Vjetrović, N. Kozomora, M. Gajić, Radivojkov (Glamočanin), M. Kozomora, Radman (Ćosić), Dragojević, Vlaisavljević, Jandrić.
Teško su fudbaleri Rusina slomili snažan otpor Obrovčana. Odluka pala je sa ‘’bele tačke’’.

Budućnost (M) - Dinamo (BB) 1:0 (1:0)
MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: N. Manić (Karavukovo), strelac: Ralević u 2. minutu, žuti kartoni: Jurčević, L. Kopanja (Budućnost), a Ljuština, Pavin (Dinamo).
BUDUĆNOST: D. Bojanić, Mario Gajdobranski, Bajić, Mustafović (Dujaković), L. Kopanja, Dukić, Jurčević, D. Knežević, Ralević (N. Bošnjak), Momčilo Bukvić, S. Balango (Šatara).
DINAMO: I. Molnar, Miličević, Krmar, Kovačev (Krizmanić), Bogunović, Matijaš, Liščević, Zlatković, Ljuština, Pavin, Macanović.
Propustili su Mladenovljani priliku da nanesu ubedljiv poraz gostima iz Bačkog Brega. Najbolju priliku, u 34. minutu, nije iskoristio iskusni golman Dušan Bojanić, koji nije uspeo da postigne pogodak s penala.

Slavija (P) - Krila Krajine 1:1 (1:0)
PIVNICE: Igralište Slavije, gledalaca: 200, sudija: N. Ilinčić(Bačka Palanka), strelci: Bolehradski u 27. za Slaviju, a Vujić u 85. minutu za Krila Krajine, žuti kartoni: Bolehradski, Miroslav Salčak, Zaskalicki, Žigmund, Petrović(Slavija), a Kralj, Zelinčević, M. Jovanović(Krila Krajine).
SLAVIJA: David Šuster, Valihora, Vlastislav Kuhta (Benka), Zaskalicki, Mario Salčak, Grnja, Bolehradski, Petrović, Sekeruš(Miroslav Salčak), Denis Šuster, Žigmund(Čobrda).
KRILA KRAJINE: D. Dukić, M. Jovanović (Križan), Kralj, Radić(Đokić), Zelinčević, Vujić, Bukva, Šikman (Vurunić), Budisavljević, Sudžum (Čivčić), Vuleta (Ivanović).
Svakom od rivala pripali su po jedno poluvreme i po jedan bod. Bliži pobedi bili su Pivničani, ali nisu umeli da sačuvaju minimalnu prednost.

Radnički (S) - Lipar 3:0 (2:0)
SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca: 300, sudija: G. Janković (Odžaci), strelci: Lazić(iz jedanaesterca) u 15. Drača u 31. i M. Lukić u 82. minutu, žuti kartoni: Lazić, Dulić, V. Vukadinović(Radnički), a Komazec, Savić (Lipar), crveni karton: Komazec (Lipar) u 41. minutu.
RADNIČKI: P. Zorić, M. Vukadinović, I. Grgić, Pavić(A. Zorica), Drača(Laubenštajn), Rončak(M. Lukić), V. Vukadinović, Radev, Lazić, Dulić, Japundžić (V. Lukić).
LIPAR: M. Stupar, Novakov (Basarić), Avdalović, Komazec, Maćiženski, Šegan, Kandić, M. Jovanović, Savić (Senić), Bodonji, Danilo Janković (Petrić).
Fudbaleri Radničkog svoju vrlo dobru partiju krunisali su sa tri efektna gola. A, gostima iz Lipara Somborci održali su lekciju iz fudbalske igre.
Pripremio:
Đ. Štrbac

Crvenka - BSK 3:0, Rusin - Borac (O) 1:0, Slavija - Krila Krajine 1:1, ČSK Pivara - Hercegovac 5:0, Radnički (S) - Lipar 3:0, Ravangrad - Krivanj 3:1, Budućnost (G) - ŽAK 2:1, Budućnost (M) - Dinamo 1:0.

1. Bud. (G)    8    8    0    0    27:4    24
2. Bud.(M)    8    7    0    1    25:6    21
3. Lipar    8    5    1    2    23:13    16
4. Rusin    8    5    1    2    9:7    16
5. Rad. (S)    8    4    1    3    20:16    13
6. Borac    8    4    1    3    14:10    13
7. Crvenka    8    4    0    4    21:23    12
8. Dinamo    8    3    2    3    22:13    11