117.0208
107.8135

Победа Партизана у "генералци" против белоруског Шахтјора

08.02.2018. 17:29 17:35

ЛИМАСОЛ: Фудбалери Партизана завршили су припреме на Кипру победом против белоруског Шахтјора из Солигорска 2:1 (0:0).

Црно-бели нису бриљирали, поготово у првом полувремену, када су против себе имали „бункер“ противника.

У првих 45 минута виђена је јалова игра Београђана, без много прилика за гол. Тешко се долазило до шанси, а прву је имао у 26. минуту Зоран Тошић, чији је шут под пречку зауставио голман Шахтјора, а другу у последњим тренуцима првог дела - Марко Јанковић  када је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, али је голман Шахтјора опет сјајно интервенисао.

У наставку, Београђани су заиграли далеко боље и већ у 49. минуту повели. После корнера, лопта је отишла на ногу Данила Пантића, који је шутирао, али је она на путу до гола погодила Тавамбу у ногу, променила правац и завршила у мрежи. Белоруси нису угрожавали гол Партизана све до 67. минута, када су погодили стативу. А, онда, само мало потом су изједначили. После грешке црно-белих на средини терена, белоруски тим је кренуо у напад, лопта је центрирана, погодила је у ногу Немању Милетића који је савладао свог чувара мреже.

Све до 83. минута није било узбуђења, а онда је ,,ваљак“ поново повео. Идеалан центаршут Слободан Урошевића са леве стране, ка Армину Ђерлеку у срцу шеснаестерца, овај се одлично снашао и био прецизан – 2:1. До краја, црно-бели су могли и до трећег гола, али је Вакулко био неспретан у гол шанси, и голман Шахтјора зауставио је његов ударац.

С обзиром да је ово била генералка Партизана пред први сусрет са Викторијом Плзењ сигурно да је тренер Ђукић задовољан победом, али игром сигурно није у потпуности. Показали су црно-бели неке своје старе бољке које ће морати у ходу да исправљају. У тиму против Саше Зђелара због лакше повреде.

Изабраници тренера Мирослава Ђукића сада се враћају у Београд и чекају први меч шеснаестине финала Лиге Европе против чешког Плзења, који се игра за седам дана.

ПартизанШахтјор (Солигорск) 2:1 (0:0)

КИПАР: Стадион Ермис Арадипу, глдалца 100, судија Кристопулос (Кипар), стрелци: Тавамба у 49 и  Ђерлек 84. за Партизан, а Милетић у 69. (аутогол) за Шахтјор.

ПАРТИЗАН: Стојковић - Вулићевић, Немања Р. Милетић, Митровић, Урошевић - Јевтовић (Радин од 46), Пантић (Вакулко 70), Тошић (Ђерлек 77), Јанковић - Ивановић (Сума 63), Тавамба.

ШАХТЈОР:  Климович - Бордачев, Рибак, Кузмењок, Матвејчић - Сеоке, Сељава - Ковалев, Козлов, Киш - Џексон.