Pobeda Partizana u "generalci" protiv beloruskog Šahtjora

08.02.2018. 17:29 17:35

LIMASOL: Fudbaleri Partizana završili su pripreme na Kipru pobedom protiv beloruskog Šahtjora iz Soligorska 2:1 (0:0).

Crno-beli nisu briljirali, pogotovo u prvom poluvremenu, kada su protiv sebe imali „bunker“ protivnika.

U prvih 45 minuta viđena je jalova igra Beograđana, bez mnogo prilika za gol. Teško se dolazilo do šansi, a prvu je imao u 26. minutu Zoran Tošić, čiji je šut pod prečku zaustavio golman Šahtjora, a drugu u poslednjim trenucima prvog dela - Marko Janković  kada je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Šahtjora opet sjajno intervenisao.

U nastavku, Beograđani su zaigrali daleko bolje i već u 49. minutu poveli. Posle kornera, lopta je otišla na nogu Danila Pantića, koji je šutirao, ali je ona na putu do gola pogodila Tavambu u nogu, promenila pravac i završila u mreži. Belorusi nisu ugrožavali gol Partizana sve do 67. minuta, kada su pogodili stativu. A, onda, samo malo potom su izjednačili. Posle greške crno-belih na sredini terena, beloruski tim je krenuo u napad, lopta je centrirana, pogodila je u nogu Nemanju Miletića koji je savladao svog čuvara mreže.

Sve do 83. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je ,,valjak“ ponovo poveo. Idealan centaršut Slobodan Uroševića sa leve strane, ka Arminu Đerleku u srcu šesnaesterca, ovaj se odlično snašao i bio precizan – 2:1. Do kraja, crno-beli su mogli i do trećeg gola, ali je Vakulko bio nespretan u gol šansi, i golman Šahtjora zaustavio je njegov udarac.

S obzirom da je ovo bila generalka Partizana pred prvi susret sa Viktorijom Plzenj sigurno da je trener Đukić zadovoljan pobedom, ali igrom sigurno nije u potpunosti. Pokazali su crno-beli neke svoje stare boljke koje će morati u hodu da ispravljaju. U timu protiv Saše Zđelara zbog lakše povrede.

Izabranici trenera Miroslava Đukića sada se vraćaju u Beograd i čekaju prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope protiv češkog Plzenja, koji se igra za sedam dana.

PartizanŠahtjor (Soligorsk) 2:1 (0:0)

KIPAR: Stadion Ermis Aradipu, gldalca 100, sudija Kristopulos (Kipar), strelci: Tavamba u 49 i  Đerlek 84. za Partizan, a Miletić u 69. (autogol) za Šahtjor.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Urošević - Jevtović (Radin od 46), Pantić (Vakulko 70), Tošić (Đerlek 77), Janković - Ivanović (Suma 63), Tavamba.

ŠAHTJOR:  Klimovič - Bordačev, Ribak, Kuzmenjok, Matvejčić - Seoke, Seljava - Kovalev, Kozlov, Kiš - Džekson.