107.4333

ПОБЕДА МЛАДОСТИ ГАТ НАД СМЕДЕРЕВОМ: Новосађани сада трку воде

15.10.2024. 17:39 17:44
mladost gat

Младост ГАТ је, победом над чврстом екипом Смедерева од 1:0, постала лидер на табели Прве лиге Србије, што је обрадовало око 500 гледалаца који су нашли на трибини ГАТ арене.

Нису Новосађани, међутим, ни мало лако стигли до читавог плена, јер су се гости представили као компактна и незгодна екипа, па је крајњи резултат одредио сјајни продор  Вељка Миросавића у 62. минуту и још лепша парабола којом је матирао веома сигурног голмана Станковића.

У првих 45 минута није било много прилика, па су играчи Младости, баш као и њихови гости, по два пута запретили противничком голу. Могућност да промене резултат имали су Милошев и Грјазновс код „гатоваца“, односно Милосављевић и Јовановић код Смедерева 1924.

У наставку, тачније после уласка у игру искусних суперлигашких фудбалера Миљана Вукадиновића, а потом и Огњена Мурдинског, новосадска екипа појачала је ритам, али су први, у 61. минуту, опасно припретили играчи тренера Јована Голића, када је изврсно, са 30 метара, шутирао Јанковић, који је био замало непрецизан. У контри која је уследила, дуго је лопту вукао Миросавић и онда ефектно затресао мрежу и постигао, испоставило се, погодак који је Младост ГАТ лансирао на лидерску позицију на табели. До краја, могао је Мудрински да повиси вођство у 82. минуту, али није најбиоље захватио лопту, па се резултат више није мењао.

Младост ГАТ – Смедерево 1924  1:0 (0:0)

НОВИ САД: ГАТ арена, геладалаца: 500, судија: Мирослав Миленковић (Београд). Стрелац: Миросавић у 62. минуту. Жути картони: Дробњак, Грјазновс, Лалић (Младост ГАТ), а Видовић, Крстић, Митић (Смедерево 1924).

МЛАДОСТ ГАТ: Живковић 7, Танасин 7 (Кљајић 7), Петрић 6,5, Лалић 6,5, Дробњак 7, Јокић 7, Грјазновс 6,5 (Мудрински 6,5), Миросавић 7,5 (од 88. Кочовић -) Милошев 6,5 (од 46. Вукадиновић 7), Шушњар 7 (од 76. Абаџија 6,5).

СМЕДЕРЕВО 1924: Станковић 7, А. Јовановић 6, Костић 6,5, Луковић 6, Видовић 6,5, , Митошевић 7, Јанковић 6,5 (од 66. Митић 6), Марковић 6,5, Ђ. Јовановић 7 (од 87. Бачанин -), Милосављевић 7 (од 66. Рашљанин 6), Ђорђевић 6,5 (од 87. Крстић).