POBEDA MLADOSTI GAT NAD SMEDEREVOM: Novosađani sada trku vode

15.10.2024. 17:39 17:44
mladost gat

Mladost GAT je, pobedom nad čvrstom ekipom Smedereva od 1:0, postala lider na tabeli Prve lige Srbije, što je obradovalo oko 500 gledalaca koji su našli na tribini GAT arene.

Nisu Novosađani, međutim, ni malo lako stigli do čitavog plena, jer su se gosti predstavili kao kompaktna i nezgodna ekipa, pa je krajnji rezultat odredio sjajni prodor  Veljka Mirosavića u 62. minutu i još lepša parabola kojom je matirao veoma sigurnog golmana Stankovića.

U prvih 45 minuta nije bilo mnogo prilika, pa su igrači Mladosti, baš kao i njihovi gosti, po dva puta zapretili protivničkom golu. Mogućnost da promene rezultat imali su Milošev i Grjaznovs kod „gatovaca“, odnosno Milosavljević i Jovanović kod Smedereva 1924.

U nastavku, tačnije posle ulaska u igru iskusnih superligaških fudbalera Miljana Vukadinovića, a potom i Ognjena Murdinskog, novosadska ekipa pojačala je ritam, ali su prvi, u 61. minutu, opasno pripretili igrači trenera Jovana Golića, kada je izvrsno, sa 30 metara, šutirao Janković, koji je bio zamalo neprecizan. U kontri koja je usledila, dugo je loptu vukao Mirosavić i onda efektno zatresao mrežu i postigao, ispostavilo se, pogodak koji je Mladost GAT lansirao na lidersku poziciju na tabeli. Do kraja, mogao je Mudrinski da povisi vođstvo u 82. minutu, ali nije najbiolje zahvatio loptu, pa se rezultat više nije menjao.

Mladost GAT – Smederevo 1924  1:0 (0:0)

NOVI SAD: GAT arena, geladalaca: 500, sudija: Miroslav Milenković (Beograd). Strelac: Mirosavić u 62. minutu. Žuti kartoni: Drobnjak, Grjaznovs, Lalić (Mladost GAT), a Vidović, Krstić, Mitić (Smederevo 1924).

MLADOST GAT: Živković 7, Tanasin 7 (Kljajić 7), Petrić 6,5, Lalić 6,5, Drobnjak 7, Jokić 7, Grjaznovs 6,5 (Mudrinski 6,5), Mirosavić 7,5 (od 88. Kočović -) Milošev 6,5 (od 46. Vukadinović 7), Šušnjar 7 (od 76. Abadžija 6,5).

SMEDEREVO 1924: Stanković 7, A. Jovanović 6, Kostić 6,5, Luković 6, Vidović 6,5, , Mitošević 7, Janković 6,5 (od 66. Mitić 6), Marković 6,5, Đ. Jovanović 7 (od 87. Bačanin -), Milosavljević 7 (od 66. Rašljanin 6), Đorđević 6,5 (od 87. Krstić).