105.2585

Партизан убедљиво савладао Раднички - 4:0 (2:0)

30.10.2022. 21:04 21:06
Извор: ФК Партизан

У утакмици 17. кола Суперлиге Партизан је убедљиво победио нишки Раднички и направио праву увертиру пред одлучујући меч групне фазе Лиге конференције, против Словацког, у четвртак.

Меч је обележио, после дужег времена, повратак на терен Данила Пантића који је добро одиграо и забележио асистенцију.

Прво полувреме било је веома садржајно: виђена су и два гола а оба је постигао Партизан. У 7. минуту катастрофално је погрешио Гаку, дао кратку лопту коју је узео Павловић и сместио је у мрежу. Ваљак је био много бољи и недуго потом удвостручио вођство. Корнер је извео Пантић а Рикардо главом сместио лопту у мрежу.

Раднички је нешто покушавао из контри али није могао ништа озбиљније да учини. Све до 27. минута када је добро шутирао Цветковић а Поповић одбранио. Нешто касније Партизан је могао да поведе са 3:0. Рикардо је водио контру, могао да упосли слободног Баждара али је одлучио да шутира и све упропастио. Потом до даха долазе Нишлије и у прилици је Стајић али га Саничанин блокира. Ређала су се узбуђења па је у 40. минуту Баждар могао да реши све дилеме али је изгубио дах и слабо шутирао.

У 55. минуту Рикардо је постигао нови гол. Партизанов нападач стуштио се ка шеснаестерцу Радничког, шутирао и био прецизан. Поготку је prеthodila шанса Баждара и одбрана Росића. Након трећег гола ,,парног ваљка“ Месаровић је имао прилику да смањи на 3:1 али је погодио стативу. Темпо је потом опао, Партизан задовољан вођством није много запињао а Раднички је био свестан да је све готово па се трудио не доживи убедљивији пораз. У 81. минуту Терзић је могао да постигне четврти гол за Партизан али је изблокиран.

Што није успео он јесте Баждара који је сјајно реаговао на асистенцију Natha, за коначних – 4:0.

И. Лазаревић

БЕОГРАД: стадион Партизана, гледалаца: 5.000. Судија: Минаковић (Нови Сад). Стрелци: Павловић у 7, Рикардо у 15, 55. и Баждар у 83. минуту. Жути картони: Саничанин, Белић (Партизан) а  Савић, Ђуришић (Раднички).

ПАРТИЗАН: Поповић 6, Живковић 6,5 (Лутовац), Вујачић 6,5, Саничанин 6,5, Урошевић 6,5 (Шеховић), Пантић 7 (Терзић), Траоре 6,5 (Natho 7), Белић 6,5, Баждар 7, Рикардо 8 (Диајабате 6), Павловић 7.

РАДНИЧКИ: Росић 6, Савић 6, Стајић 6, Ђорђевић 6, Гаку 6, Ђуришић 6 (Фреи 6), Месаровић 6, Јовановић, Димић 6,5 (Ајдар 6), Цветковић 6,5 (Петров 6), Штулић 6 (Михајловић 6).