Partizan ubedljivo savladao Radnički - 4:0 (2:0)

30.10.2022. 21:04 21:06
Izvor: FK Partizan

U utakmici 17. kola Superlige Partizan je ubedljivo pobedio niški Radnički i napravio pravu uvertiru pred odlučujući meč grupne faze Lige konferencije, protiv Slovackog, u četvrtak.

Meč je obeležio, posle dužeg vremena, povratak na teren Danila Pantića koji je dobro odigrao i zabeležio asistenciju.

Prvo poluvreme bilo je veoma sadržajno: viđena su i dva gola a oba je postigao Partizan. U 7. minutu katastrofalno je pogrešio Gaku, dao kratku loptu koju je uzeo Pavlović i smestio je u mrežu. Valjak je bio mnogo bolji i nedugo potom udvostručio vođstvo. Korner je izveo Pantić a Rikardo glavom smestio loptu u mrežu.

Radnički je nešto pokušavao iz kontri ali nije mogao ništa ozbiljnije da učini. Sve do 27. minuta kada je dobro šutirao Cvetković a Popović odbranio. Nešto kasnije Partizan je mogao da povede sa 3:0. Rikardo je vodio kontru, mogao da uposli slobodnog Baždara ali je odlučio da šutira i sve upropastio. Potom do daha dolaze Nišlije i u prilici je Stajić ali ga Saničanin blokira. Ređala su se uzbuđenja pa je u 40. minutu Baždar mogao da reši sve dileme ali je izgubio dah i slabo šutirao.

U 55. minutu Rikardo je postigao novi gol. Partizanov napadač stuštio se ka šesnaestercu Radničkog, šutirao i bio precizan. Pogotku je prethodila šansa Baždara i odbrana Rosića. Nakon trećeg gola ,,parnog valjka“ Mesarović je imao priliku da smanji na 3:1 ali je pogodio stativu. Tempo je potom opao, Partizan zadovoljan vođstvom nije mnogo zapinjao a Radnički je bio svestan da je sve gotovo pa se trudio ne doživi ubedljiviji poraz. U 81. minutu Terzić je mogao da postigne četvrti gol za Partizan ali je izblokiran.

Što nije uspeo on jeste Baždara koji je sjajno reagovao na asistenciju Natha, za konačnih – 4:0.

I. Lazarević

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca: 5.000. Sudija: Minaković (Novi Sad). Strelci: Pavlović u 7, Rikardo u 15, 55. i Baždar u 83. minutu. Žuti kartoni: Saničanin, Belić (Partizan) a  Savić, Đurišić (Radnički).

PARTIZAN: Popović 6, Živković 6,5 (Lutovac), Vujačić 6,5, Saničanin 6,5, Urošević 6,5 (Šehović), Pantić 7 (Terzić), Traore 6,5 (Natho 7), Belić 6,5, Baždar 7, Rikardo 8 (Diajabate 6), Pavlović 7.

RADNIČKI: Rosić 6, Savić 6, Stajić 6, Đorđević 6, Gaku 6, Đurišić 6 (Frei 6), Mesarović 6, Jovanović, Dimić 6,5 (Ajdar 6), Cvetković 6,5 (Petrov 6), Štulić 6 (Mihajlović 6).